To najmodniejszy kolor na włosach w 2023 roku. Kobiety po 50-tce wyglądają w nim zachwycająco

Zastanawiasz się nad nowym kolorem włosów? Postaw na nowy trend w koloryzacji. Ten odcień jest aktualnie najpopularniejszy. Wiele kobiet, a czasem również i mężczyzn postanawia pofarbować włosy na ten kolor. Zastanawiasz się, o który chodzi? Chętnie odpowiemy.

Wiele osób chce, aby ich fryzura wyglądała pięknie i modnie. Jeśli ty również masz takie marzenia, koniecznie dowiedz się jaki kolor włosów jest w tym momencie na topie. Każdy, komu zależy na modnych odcieniach, powinien już umawiać się do fryzjera.

Zobacz wideo Maisie Williams w nowej fryzurze. Postawiła na blond!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jaki kolor włosów jest najmodniejszy w 2023 roku? Blond zgarnia całą uwagę

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą koloru włosów, koniecznie rozważ odcienie blondu. Aktualnie to właśnie one są na topie. Choć jesienią 2022 roku przeszliśmy przez chwilowy zachwyt brązami, to jednak trend nie utrzymał się zbyt długo. Jasna wiosenna fryzura, jest aktualnie hitem wśród młodych i starszych osób. Trzeba przyznać, że blond dodaje elegancji oraz szlachetności osobie, której włosy zdobi. Warto wspomnieć także, że szczególnie perłowy odcień wzbudza spore zainteresowanie kobiet po 50. roku życia. Nic w tym dziwnego, ponieważ po koloryzacji, ich twarze zostają wyraźnie rozświetlone. Co więcej, siwe kosmyki doskonale ukrywają się pod nowym kolorem. Należy jednak pamiętać, że o blondy trzeba szczególnie dobrze zadbać. 

 

Jak dbać o blond włosy? Pamiętaj o ich nawilżaniu

Blond włosy dość szybko ulegają przesuszeniu, co w rezultacie prowadzi do rozdwojenia końcówek. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do łamania się pasm. Warto wiedzieć więc jak zadbać o nową fryzurę. Zapamiętaj kilka zasad, a włosy będą gładkie i już nigdy nie będą się plątać. 

  • Szampon i odżywka muszą być odpowiednio dobrane - to bardzo ważne, aby te dwa produkty były przystosowane do blondów. Będą one miały właściwości nawilżające, ale także zmiękczające łuskę włosa. Dzięki temu ochronią pasma przed łamaniem.
  • Olejowanie - to ważny zabieg, który należy przeprowadzać regularnie. Nie trzeba jednak kupować do tego żadnych drogich specyfików. Wystarczy nawet zwykła oliwa z oliwek. Trzymaj końcówki w substancji przez całą noc, a rano spłucz rozcieńczonym szamponem.
  • Susz włosy raczej chłodnym powietrzem - Ciepło może skutecznie wysuszać końcówki włosów. Warto więc zrezygnować z suszarki lub używać jedynie zimnego nawiewu. 
Więcej o: