Nie wyrzucaj palmy wielkanocnej do kosza. Istnieją cztery sposób na to, co możesz z nią zrobić

Palma wielkanocna nie powinna po świętach trafiać do kosza na śmieci. Każda osoba wierząca wie, że jest to sprzeczne z naukami Kościoła, a wyrzucenie palmy uznaje się za grzech. Co więc należy zrobić z palmą po świętach wielkanocnych? Istnieje kilka sposobów.

Palma wielkanocna nie powinna lądować w koszu na śmieci. Poznaj kilka sposobów na to, co z nią zrobić. 

Zobacz wideo Tak Halejcio ozdobiła dom na Wielkanoc

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Palma wielkanocna nie powinna trafić do kosza na śmieci. Kościół nie patrzy na to przychylnie

Palma wielkanocna absolutnie nie powinna zostać wyrzucona do śmieci. Tym bardziej kiedy jest poświęcona. Jak głoszą nauki Kościoła Katolickiego takie zachowanie to profanacja. Co to dokładnie znaczy? Według religii będzie to grzech spowodowany niegodnym traktowaniem palmy poświęconej Bogu. Co więcej, takie zachowanie nie będzie zwykłym przewinieniem. Wyrzucenie do kosza na śmieci jakiejkolwiek poświęconej rzeczy, uznawane jest za grzech ciężki. 

Rzeczy święte przeznaczone aktem poświęcenia lub błogosławieństwa do kultu Bożego, należy otaczać czcią i nie wolno nimi posługiwać się do użytku świeckiego lub niewłaściwego, chociaż są własnością osób świeckich

- czytamy w Kodeksie Prawa Kanonicznego (Kan. 1171). Oznacza to, że osoby wierzące nie powinny wyrzucać palmy do śmieci. Co wiec należy z nią zrobić?

Co zrobić z palmą wielkanocną? Możesz zanieść ją do kościoła, ale nie tylko

Wiesz już, że palmy wielkanocnej nie możesz wyrzucić. Co więc można z nią zrobić? Masz dokładnie cztery drogi do wyboru. Każda jest zgodna z naukami Kościoła Katolickiego

  • Możesz zachować palmę do przyszłej Wielkanocy. Okazuje się, że możesz poświecić ją po raz kolejny w przyszłym roku. Tak więc, możesz schować ją w szafie lub nawet w piwnicy. Jeśli więc twoja palma ci się podoba, po prostu zachowaj ją na kolejne święta.
  • Odnieś ją do Kościoła. Ksiądz będzie najlepiej wiedział, co zrobić z palmą wielkanocną. Najprawdopodobniej zostanie ona spalona, a popiół będzie wykorzystany w kolejną Środę Popielcową.
  • Możesz spalić ją samodzielnie. Oczywiście nie trzeba odnosić popiołu do Kościoła. Warto wiedzieć, że będzie to symbol oczyszczenia z grzechu.
  • Możesz ją zakopać w ziemi. 
Więcej o: