Powieś żółtą wstążkę w ogrodzie. Dzięki temu szkodniki znikną, a rośliny będą zdrowe i piękne

Zdarzało ci się zauważyć na drzewach i krzewach w ogrodach zawiązaną żółtą wstążkę? To wcale nie są ozdoby! Okazuje się, że to genialny sposób na odstraszanie szkodników. Wiemy, jak działa ten trik i chętnie ci to wyjaśnimy. Dowiedz się, czemu każdy ogrodnik powinien zaopatrzyć się w żółtą wstążkę.

Żółta wstążka na drzewach ma bardzo ważną funkcję. Każdy ogrodnik i ogrodniczka powinni wiedzieć, jakie dokładnie ma zastosowanie.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego w ogrodzie warto zawiązać żółtą wstążkę? To skuteczny sposób na szkodniki

Jeśli w twoim ogrodzie występuje problem z mszycami, koniecznie biegnij do sklepu po żółtą wstążkę. Z jakiego powodu warto to zrobić? Szkodniki potrafią zniszczyć wiele upraw, ale także kwiaty i krzewy ozdobne. Mszyce skutecznie utrudniają pracę ogrodnikom i ogrodniczkom. Do walki z nią warto wezwać posiłki. Właśnie do tego przyda się żółta wstążka. Jak wiadomo, jednym z największych przeciwników mszyc są biedronki. To właśnie żółty kolor będzie je przyciągać. Zawiąż wstążkę dookoła najbardziej narażonych roślin, a biedronki szybko pojawią się w pobliżu. Oznacza to, że mszyce uciekną w popłochu, w obawie przed niebezpieczeństwem. Warto jednak wspomóc się także tradycyjnymi sposobami. Sięgając po wywar z cebuli.  

Warto wspomóc biedronki w walce z mszycami. Wykorzystaj wywar z cebuli

Biedronki będą skutecznie walczyć i odstraszać mszyce. Warto jednak mimo wszystko nieco im pomóc. Potrzebny do tego będzie wywar z cebuli. Nie powinien on zaszkodzić twoim "strażnikom", natomiast będzie skuteczny w walce ze szkodnikiem. Przygotuj jedną dużą cebulę, garnek oraz litr wody. Następnie pokrój warzywo w kostkę. Otrzymane kawałki włóż do garnka i zalej wodą. W kolejnym kroku gotuj wszystko przez pół godziny. Po tym czasie przelej wywar przez sitko i wlej do butelki z atomizerem. Teraz wystarczy jedynie spryskać narażone lub zainfekowane rośliny. Najlepiej powtórzyć opryski przynajmniej kilka razy. 

To niejedyny sposób na walkę z mszycami. Dobrze sprawi się także ziemia okrzemkowa. Rozsyp nieco nad glebą lub od razu ją do niej dodaj. Powinna ona skutecznie odstraszać mszyce oraz ślimaki. Co więcej, pomoże ci także w okresie suszy, ponieważ zatrzyma wodę, która będzie prawdziwym zbawieniem dla twoich okazów.

Więcej o: