Weź 10 złotych i biegnij do apteki. Ten produkt jest niezastąpiony w walce z grzybem

Grzyb na ścianie to poważny problem. Warto wiedzieć, co jest przyczyną jego powstawania oraz w jaki sposób z nim walczyć. Znamy domowe sposoby, które w mig rozprawią się z tym problemem. Produkty, które będą ci potrzebne, są nie tylko tanie, ale przede wszystkim skuteczne.

Jeśli w pomieszczeniu pojawi się grzyb lub pleśń, trzeba jak najszybciej zacząć działać. Warto użyć jednak najpierw domowych sposobów, zanim zadzwoni się po profesjonalistę. Wystarczy produkt za 10 zł, a problem zniknie w mgnieniu oka. 

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Na ścianie pojawił się grzyb? Sięgnij po ten produkt z apteki

Grzyb w mieszkaniu jest nie tylko nieestetyczny, ale także niebezpieczny. Jeśli zauważysz go na ścianie, musisz szybko zacząć działać. Pamiętaj jednak, że problem nie zostanie rozwiązany, jeśli nie usuniesz przyczyny. Głównym powodem jest oczywiście wilgoć. Jeśli ściany i inne elementy budynku mają zbyt częsty kontakt z wodą, szybko może pojawić się pleśń i grzyby. Z tego powodu, najczęściej występuje ona w łazienkach. Nie musisz jednak od razu dzwonić po specjalistów. Warto wypróbować najpierw domowe sposoby. Sięgnij po olejek herbaciany.

 1. Weź dwie łyżeczki olejku herbacianego i dodaj do dwóch szklanek ciepłej wody. 
 2. Następnie sięgnij po butelkę z atomizerem.
 3. Przelej roztwór do butelki. 
 4. W kolejnym kroku spryskaj specyfikiem zainfekowane ściany. 
 5. Odczekaj przynajmniej trzy dni.
 6. Następnie umyj ścianę wodą z mydłem i osusz ręcznikiem papierowym.

Jeśli problem nie zniknie, możesz wypróbować jeszcze jeden sposób. 

Domowy sposób na grzyb na ścianie. Sięgnij po ocet spirytusowy

Warto zadziałać zawczasu, aby grzyb w ogóle nie miał szansy pojawić się na ścianie. W jaki sposób można to zrobić? Zadbaj przede wszystkim o odpowiednią cyrkulację powietrza w mieszkaniu. Wietrzenie pomoże utrzymać prawidłowy poziom wilgoci w pomieszczeniach. Jednak czasem i to nie wystarcza i trzeba znać sposoby na walkę z pleśnią. Do tego zadania dobrze sprawdzi się ocet spirytusowy. 

 1. Weź ocet spirytusowy i wymieszaj z wodą w proporcji 4:1.
 2. Następnie sięgnij po butelkę z atomizerem. 
 3. W kolejnym kroku przelej roztwór do butelki i spryskaj dokładnie ściany. 
 4. Odczekaj godzinę. 
 5. Następnie umyj ścianę wodą z mydłem i osusz ręcznikami papierowymi. 

Dzięki temu nalot powinien zniknąć ze ścian. Jeśli jednak problem nie został rozwiązany, warto sięgnąć po profesjonalną pomoc, ponieważ grzyb może być niebezpieczny.

Więcej o: