Co można siać w sierpniu? W tym czasie przyjmą się tylko niektóre rośliny

Wielu ogrodników zastanawia się, co można siać w sierpniu w ogrodzie. Okazuje się, że jest wiele warzyw i roślin, dla których późne lato jest najlepszym czasem na wysiew. Jakie rośliny i warzywa sadzić do gruntu w sierpniu?

Sierpień to doskonały czas na wysiew niektórych warzyw i roślin, o czym wielu nawet doświadczonych ogrodników nie ma pojęcia. Jakie odmiany będą idealne do sadzenia w sierpniu? Oto kilka przykładów - jest tego naprawdę sporo. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co siać w sierpniu? Przykłady warzyw i owoców

Wysiew warzyw i owców kojarzy się z początkiem wiosny, prawda? Jednak niekoniecznie zawsze tak musi być. Okazuje się, że późne lato to również dobry moment na zasadzenie pewnych warzyw i owoców. Jakie warzywa siać w sierpniu, aby jesienią cieszyć się świeżymi przekąskami prosto z ogrodu? Dobrze sprawdzi się rzodkiewka oraz kapusta pekińska. Sierpień to również idealny moment na wysiew nasion szpinaku, kopru, sałaty, szczawiu czy roszponki. Jeśli jesteś fanem ziół, je również warto zasiać nawet późnym latem. Najlepiej jeśli w sierpniu zasadzisz bazylię, cząber oraz wawrzyn, inaczej laur. A jakie owoce sprawdzą się na sadzenie późnym latem? Bez wątpienia w tym okresie można zdecydować się na posadzenie truskawek oraz poziomek, które jesienią i zimą warto wykorzystać do stworzenia przetworów. 

Wysiew roślin w sierpniu. Ten czas jest idealny dla tych kwiatów

Jeśli w ogrodzie zajmujesz się jedynie kwiatami, a warzywa i owoce kupujesz w marketach, dobrze wiedzieć, że w sierpniu nadal możesz zasadzić coś do gruntu. Jakie rośliny można siać w sierpniu? Ten miesiąc to idealny moment na posadzenie roślin cebulowych, a jednym z przykładów jest np. krokus, który zakwitnie ci jeszcze tego samego roku jesienią, jeśli posadzisz go na początku miesiąca. Tak samo sprawa przedstawia się przy narcyzach i szachownicach - zasiane teraz, zakwitną jeszcze jesienią.

Koniec lata to także dobry moment na posadzenie hortensji, jednak pamiętaj, aby zrobić to w dość zacienionym miejscu. Niektóre rośliny zasiane w sierpniu zakwitną dopiero wiosną, a są to głównie kwiaty wielotonie. Sierpień to dobry moment na wysiew malwy, dziewanny, łubinu, niezapominajek, bratków, dzwonków ogrodowych oraz stokrotek. Na koniec tego miesiąca, a nawet z początkiem września do gruntu możesz także posadzić nagietki, smagliczki, chabry, zawilce i fiołki, a wiosną pięknie ozdobią twój ogród. 

Więcej o: