Nie ma lepszego środka do czyszczenia kuchni. Pasta domowej roboty to prawdziwe spa dla zlewu

Kuchenny zlew brudzi się bardzo szybko. Codziennie wkładamy do niego naczynia i gotujemy w jego pobliżu. Plamy z kawy czy tłuszczu to częsty widok, a jeśli nie będziemy się ich pozbywać na bieżąco, mogą zostawić na zlewozmywaku brzydkie ślady. Czym najlepiej go wyczyścić?

Regularne sprzątanie kuchni to podstawa. Spędzamy w niej mnóstwo czasu i codziennie przygotowujemy posiłki, więc trzeba dbać o jej czystość i porządek. Do najbrudniejszych miejsc zdecydowanie należy zlew. Mało kto pamięta o jego dokładnym czyszczeniu i przypomina sobie o nim dopiero wtedy, gdy ze środka zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. Z pomocą przychodzi pasta domowej roboty.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Co zrobić, żeby zlew błyszczał? Wystarczą trzy składniki

Na profilu użytkowniczki @ola.eksner na TikToku pojawił się trik na wyczyszczenie kuchennego zlewu. 1/4 szklanki sody oczyszczonej wymieszaj z kilkoma pompkami płynu do mycia naczyń i zagęść odrobiną wody. Dokładnie wymieszaj. Mieszanka powinna przypominać konsystencją pastę. Zamocz gąbkę w miksturze i umyj zlewozmywak. Tak przygotowaną papką możesz wyczyścić zarówno komorę, jak i kran. Następnie spłucz wszystko wodą. Żeby zlew pięknie się błyszczał, na koniec wylej troszkę oleju na ręcznik papierowy i przemyj wszystkie elementy. Gotowe! Zlewozmywak będzie lśnić jak nowy.

Czym najlepiej czyścić zlew? Wykorzystaj produkty z domowej szafki

Jeśli zależy ci na dobrym wyglądzie zlewu, warto myć go codziennie. Plamy po burakach czy kawie ciężko później doczyścić. Do sprzątania używaj miękkiej ściereczki albo gąbeczki. Zamiast sody oczyszczonej możesz też użyć pasty do zębów.

Wystarczy nanieść trochę na gąbkę, wyszorować zlew, zostawić na 15 minut i spłukać ciepłą wodą. Dobrym wyborem jest też mieszanka z wody i octu. Należy wymieszać je w równych proporcjach, powstałą mieszanką umyć komorę i zostawić na 20 minut. Po upływie tego czasu starannie opłucz zlewozmywak.

Więcej o: