Dziewczynka z "włosami Einsteina" jest już nastolatką. Jak dziś wygląda Shilah Madison?

Rozgłos w sieci można zdobyć na wiele sposobów. Często pomagają w tym ciekawe umiejętności, sposób wypowiadania się na różne tematy, ale także wygląd. Właśnie to ostatnie przyniosło sławę Shilah Madison, o której zrobiło się głośno z powodu włosów przypominających fryzurę Alberta Einsteina.

Shilah Madison cierpi na zespół włosów niedających się uczesać. To stan, w którym kosmyki u nasady mają nienaturalny kształt, co czyni je praktycznie niemożliwymi do uczesania. Schorzenie przyniosło dziecku sławę, a rodzice dziewczynki do dzisiejszego dnia aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych, publikując na Instagramie zdjęcia córki i tłumacząc, na czym polega przypadłość.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak dziś wygląda Shilah Madison? Dziewczynka z "włosami Einsteina"

Shilah Madison skończyła w tym roku 12 lat, a jej włosy wciąż są nieujarzmione. Dziewczynka lubi, gdy fryzura jest naturalna — bez dodatku ozdób czy opasek. Mimo nietypowego wyglądu czuje się niezależna i pewna siebie. Trudno jest jej zapuścić kosmyki, mimo że śpi na specjalnie przystosowanej poszewce z jedwabiu i z pomocą rodziców stara się regularnie dbać o ich pielęgnację. Kiedy była mała, zabrano ją do lekarza, który miał pomóc zrozumieć rodzinie, dlaczego włosy dziecka wyglądają inaczej, niż u innych. Okazało się, że ma jest to właśnie wspomniany syndrom. Rodzice podjęli wtedy decyzję, że warto szerzyć wiedzę o schorzeniu, by pomóc innym zrozumieć, z czym boryka się ich córka i uniknąć sytuacji, w której byłaby obiektem śmiechu z powodu swojego wyglądu.

 

Dezynfekcja szczoteczki do zębówJak dbać o szczoteczkę do zębów? Pamiętaj o regularnej dezynfekcji

Zespół włosów niedających się uczesać wpływa na całe życie Shilah. Jak radzi sobie dziewczynka?

Okazuje się, że schorzenie Shilah nie objawia się tylko nietypową fryzurą, ale osłabia włosy i paznokcie. W przypadku dziewczynki ma wpływ również na kruchość zębów. Mimo wszystko rodzice starają się wychować ją w wierze, że nie ma nic złego w tym, że różni się od innych i nie powinna przejmować się nieprzychylnymi spojrzeniami i uwagami dotyczącymi jej wyglądu. - Shilah jest doskonała taka, jaka jest i mamy nadzieję, że inni pokochają siebie za to, kim są. - podkreślają rodzice dziewczynki. 

 

Domowa wcierka za 5 zł. Hamuje wypadanie włosów i sprawia, że rosną jak szaloneJak zagęścić włosy? Zalej tę przyprawę wodą i wetrzyj w kosmyki

Więcej o: