O rękę Wandy starał się sam Elvis Presley. 85-latka do dziś zachowała pierścionek zaręczynowy

W 1955 roku Elvis Presley poznał młodą, początkującą piosenkarkę Wandę Jackson. Miłość nie przetrwała próby czasu, ale 85-latka do dziś zachowała zaręczynowy pierścionek od Króla Rock'And'Rolla.

Wanda Jackson urodziła się 20 października 1937 roku. Pierwsze sukcesy odnosiła jako piosenkarka country, potem została "Królową rockabilly". W czasie swojej pierwszej trasy koncertowej poznała Elvisa Presleya. Jak wyglądała ich relacja?

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

Była dziewczyną Elvisa Presleya. 85-latka do dziś przechowuje pamiątkę po ukochanym

Kobieta nigdy nie ukrywała, że inicjatorem jej związku z Elvisem był ojciec, który bardzo lubił młodego muzyka.

Tata zwykle nie pozwalał mi wychodzić z facetami. Ale bardzo lubił Elvisa

- napisała w swojej autobiografii Wanda.

Wanda i Elvis wyruszyli w trasę po Ameryce. Ich kariery nabierały tempa, a randki stawały coraz bardziej namiętne. Piosenkarz podarował swojej ukochanej coś, dzięki czemu wspomina go ciepło do dziś. Młoda dama otrzymała pierścionek do noszenia na szyi.

Nigdy wcześniej nie słyszałam o nim. Kiedy się spotkaliśmy, ale mieliśmy wiele wspólnego, byliśmy dwójką szczęśliwych dzieciaków

- cytuje portal Plejada, z biografii piosenkarki.

Mieszkałam w Oklahomie, a Elvis on w Tennessee. Nie widywaliśmy poza trasami koncertowymi, na które jeździliśmy wspólnie

- Plejada.pl donosi, że tak wspominała to kobieta.

Ich związek rozpadł się, gdy piosenkarz wyjechał do Hollywood a w 1961 roku Wanda poślubiła Wendella Goodmana. Jackson stała się znaną na całym świecie piosenkarką, autorką tekstów, pianistką i gitarzystką, pionierką gatunku rockabilly. Do dziś nosi przydomek Pierwszej Damy Rockabilly.

 
Więcej o: