Wyciągnęła ze strychu starą sukienkę. Po czasie okazało się, że niegdyś podziwiała ją sama Elżbieta II

Tiktokerka Adeline Vining podzieliła się ze światem swoim niecodziennym znaleziskiem. Wyciągnęła ze strychu starą sukienkę po babci. Nagranie wzbudziło spore zainteresowanie, gdyż okazało się, że jest ona poro warta i pochodzi z jednego z największych domów mody. Cena sukienki robi wrażenie.

Adelina Vining tajemniczą sukienkę odziedziczyła jeszcze jako jedyna dziewczynka. Sprawą kreacji zainteresował się historyk mody, który szybko odkrył, że należy ona do grona projektów, które stworzył sam Christian Dior, założyciel jednej z nasłynniejszych marek na świecie. Dzisiaj poszukują jej najwięksi kolekcjonerzy. 

Zobacz wideo Anna Lewandowska - od mało oryginalnych stylizacji do ikony mody. Wielka metamorfoza trenerki i WAG

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tiktokerka znalazła na strychu sukienkę po babci. Filmik natychmiast stał się hitem

Niemal ćwierć wieku temu Adeline Vining otrzymała od babci sukienkę, która szybko wylądowała na strychu. Gdy po latach sobie o niej przypomniała, nie była świadoma tego, z jak wyjątkową kreacją ma do czynienia. Swoim znaleziskiem postanowiła podzielić się na TikToku, a film natychmiast uzyskał duży rozgłos, który później przyczynił się do poznania historii sukienki. Na metce widniało logo "Christian Dior", a kobieta zapragnęła dowiedzieć się nieco więcej na jej temat. 

Suknia stworzona przez Christiana Diora. Na pokazie siedziała sama Elżbieta II

Filmik na TikToku natychmiast wywołał sporą burzę w internecie. Obejrzało go ponad 7 mln osób, w tym także historyk mody i aukcjoner - Henry Wilkinson. To właśnie dzięki niemu Adeline udało się odkryć prawdę na temat sukienki. Jego zdaniem grafitowa kreacja wykonana z aksamitu i jedwabiu, wyglądała bliźniaczo do modeli produkowanych przez samego Christiana Diora w 1947 roku. Numer seryjny sukienki potwierdził jej oryginalność. Okazało się także, że była ona prezentowana na pokazie w Londynie w 1950 roku, gdzie na widowni siedziała przyszła królowa Elżnieta II

To jeden z najważniejszych projektów w historii mody!

- słyszymy na nagraniu. 

Cena sukienki zwala z nóg. Projekt jest wart 190 tysięcy złotych

Wspomniany historyk ustalił, iż pochodzi ona z kolekcji Diora jesień/zima 1949 r. Jej aktualna wartość to aż 35 tys. funtów, czyli około 190 tys. zł. Ta kwota z pewnością zrobiła wrażenie na samej Adeline, której po jakimś czasie udało się znaleźć zdjęcie, na którym jej babcia tańczy we wspomnianej sukni zaledwie rok przed śmiercią. Na chwilę obecną tiktokerka rozważa oddanie oryginalnej sukni Diora do muzeum

Więcej o: