To niewiarygodne, jakie zwierzę upolował ten pająk. Gdyby nie nagranie ciężko byłoby w to uderzyć

Pająki to zwierzęta, które wywołują u wielu osób ciarki na plecach, nawet kiedy nie są jadowite i niebezpieczne dla ludzi. A co dopiero, kiedy potrafią schwytać kilkakrotnie większa od siebie ofiarę. Właśnie to zostało nagrane przez irlandzkiego zoologa. Widok jest przerażający!

Boisz się pająków? Lepiej nie oglądaj tego filmiku. Drapieżnik upolował sporą ofiarę. Rozmiary zdobyczy z pewnością przerosną twoje oczekiwania i wzbudzą grozę.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Jak wielką ofiarę może upolować pająk? Niektóre gatunki mogą polować nawet na kręgowce

Jak podaje strona sciencealert.com, niektóre gatunki pająków mogą polować na naprawdę spore ofiary. Takie, które dosłownie przerastają je nawet kilkukrotnie. Na przykład pająk szlachetnej fałszywej wdowy może spokojnie polować na kręgowce. Nie ma problemu ze schwytaniem jaszczurek, nietoperzy czy... ryjówek.

Wieloryby są cenne nie tylko po śmierci. Przypływy odchodów, które wytwarzają te ssaki, są również zaskakująco istotne dla klimatu. Bez nich nie byłoby usztywnianych staników! Jest ponad 80 gatunków

Pająk schwytał ryjówkę. Przerażające nagranie mrozi krew w żyłach

Zoolog z Uniwersytetu w Galway, Dawn Sturgess, nagrała szokujące nagranie. Przedstawia ono szlachetną fałszywą wdowę, której udało się schwytać ryjówkę. Na nagraniu można zobaczyć, jak drapieżnik uwięził w sieci małego ssaka. Co ciekawe, naukowcy donoszą, że ofiara na filmiku wciąż żyła, nie wykazywała jednak ruchów. Ryjówka została ukąszona przez pająka, który wydziela neurotoksyczny jad. W rezultacie sparaliżował zwierzę i przez to może się wydawać martwe. Jednak to, co stało się po wyłączeniu kamery, dla niektórych może być nawet bardziej przerażające. 

 

Pająk żywił się ryjówką trzy dni. "Szczątkami ryjówki były tylko futro, kości i skóra"

Pająkowi udało się podnieść ryjówkę na swoich niciach aż 25 cm do góry. Następnie po 20 minutach uniósł ją nawet wyżej, dokładnie owinął i żywił się ryjówką przez następne trzy dni. Widok był makabryczny. 

Szczątkami ryjówki były tylko futro, kości i skóra

- piszą naukowcy.  

Naukowcy nie byli jednak pewni, w jaki sposób pająkowi udało się złapać zwierzaka. Jednak jak twierdzą, nie może być to przypadek. 

Ta obserwacja dodatkowo pokazuje, że szlachetna fałszywa wdowa jest doskonale przystosowana do zabijania dużych zdobyczy, łącząc silny jad, niezwykle mocny jedwab i złożone zachowania łowieckie 

- wyjasnia główny autor badania Michel Dugon, zoolog z University of Galway.

Niesamowite odkrycie naukowców. Zaskoczyły ich rybki. 'To naprawdę niezwykłe, że potrafią to zrobić' Niesamowite odkrycie naukowców. Zaskoczyły ich... rybki

Więcej o: