Zaskakujące zdjęcie Marsa zachwyciło naukowców z NASA. "Są prawie idealnie okrągłe, co jest niezwykłe"

Niedawno na portalach NASA opublikowano ciekawe zdjęcie. Widać na nim typowe dla Marsa zjawisko, jednak o dość osobliwym kształcie. Zdjęcie pokazuje między innymi, jak wiele wspólnego ma Mars i Ziemia. Jeśli zastanawiasz się, co je łączy już spieszymy z wyjaśnieniami.

Niedawno NASA opublikowało ciekawe odkrycie na powierzchni Marsa. Zjawisko, nie wzbudziłoby większego zainteresowania, gdyby nie wyjątkowy kształt. "Są prawie idealnie okrągłe, co jest niezwykłe" komentuje NASA.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Miliardy dolarów, by wrócić na Księżyc. Po co nam Misja Artemis? [Next Station]

Mars to niezwykła planeta. Warto poznać o nim kilka faktów

Mars jest niezwykłą planetą. Nic dziwnego, że naukowcy rozważają przeniesienie choćby cząstki życia na tę planetę. Warto, poznać kilka ciekawostek na jego temat: 

  • Najwyższa góra Marsa to Olimp, tak nazywa się wzniesienie, które ma aż 25 km wysokości. Warto dodać, że Mount Everest ma zaledwie 8,8 km.
  • Temperatura na Marsie: wynosi od -130°C do 55°C.
  • Atmosfera Marsa jest bardzo rzadka. Składa się aż w 95% z dwutlenku węgla.
  • Mars był niegdyś podobny do Ziemi. Można tam znaleźć góry, doliny czy... wydmy o intrygującym kształcie.

Pełnia Księżyca Pełnia Księżyca marzec 2023. Tego widoku nie można przegapić!

Wydmy na Marsie to normalny widok. Te jednak zaskoczyły NASA

Niedawno NASA opublikowało zdjęcie, na którym można zobaczyć wydmy na Marsie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miały one dość osobliwy kształt. 

Wydmy o wielu kształtach i rozmiarach są powszechne na Marsie. W tym przykładzie wydmy są prawie idealnie okrągłe, co jest niezwykłe.

napisało NASA na portalu jpl.nasa.gov. Choć można zauważyć, że wydmy wciąż nie są zbyt symetryczne to jednak widok i tak jest dość nietypowy.

Nadal są nieco asymetryczne, ze stromymi ścianami poślizgu na południowych krańcach. Wskazuje to, że piasek generalnie przesuwa się na południe, ale wiatry mogą być zmienne

- dodaje NASA. Jaki ma to związek z Ziemią? Okazuje się, że całkiem spory.

najbrzydszy kolor świata Odkryto najbrzydszy kolor świata. Ma walczyć z uzależnieniami

Związek między Ziemią a Marsem. Wydmy pokazują, że planety mają wiele wspólnego

Jak można przeczytać na stronie republicworld.com, zdjęcie pokazuje, że istnieje spore podobieństwo między Marsem a Ziemią. Choć krajobraz, znacznie różni się na obydwu planetach, to jednak zdjęcie pokazało, że mogą mieć wspólne cechy. Na Ziemi również można znaleźć wiele wydm o ciekawych i nietypowych kształtach. Tak samo, jak na Marsie, tutaj także odczytuje się z nich ruch wiatru, czy też zmiany pór roku. 

Więcej o: