Ma 102 lata i cztery razy w tygodniu prowadzi zajęcia fitness. "Kiedy się zestarzeję, zrezygnuję"

Wielu z nasz marzy o tym, aby dożyć 100 lat. Pewnej pani nie tylko się to udało, ale także wciąż prowadzi aktywny tryb życia. Bailey z Elk Ridge jest instruktorką fitness i pomimo wieku, nie zamierza stopować. Jej postawa robi wrażenie.

Historie niektórych ludzi potrafią zadziwiać. Jedna z nich dotyczy pewnej starszej pani, która pomimo wieku, czerpie z życia garściami. Jak to robi? Pomaga często młodszym koleżankom walczyć z artretyzmem. Choć ma 102 lata, jest uwielbianą instruktorką fitness

Zobacz wideo Chcesz dbać o kondycję nie wychodząc z domu? Kilka aplikacji, które w tym pomogą

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

102-letnia instruktorka fitness. Bailey podbija serca ludzi na całym świecie

Ma 102 lata i jest aktywna fizycznie? Nie mowa tu o żadnej superbohaterce, tylko o Bailey z Elk Ridge, która została instruktorką fitness. Swoje zajęcia z powodzeniem prowadzi już od 3 lat i zdobywa coraz większą rzeszę fanów, zarówno swoich ćwiczeń, jak i własnej osoby. Jak sama przyznała, to jeszcze nie czas, aby zwalniać tempa. 

Kiedy się zestarzeję, zrezygnuję

- powiedziała Bailey w rozmowie z WDRB News

 

Zaczęła ćwiczyć, gdy miała prawie 100 lat. Jej podopieczni są od niej młodsi

Bailey swoją przygodę z fitnessem zaczęła w wieku 99 lat. Od tego czasu ćwiczenia z nią odbywają się regularnie kilka razy w tygodniu. Na zajęcia przychodzą osoby, które borykają się z różnymi bólami i artretyzmem. Instruktorka dba o to, aby mogli oni w bezpieczny sposób się porozciągać i nieco wzmocnić swój organizm, choć przyznaje, że nie zawsze jest lekko. Uważa siebie za dość wymagającego trenera, który nigdy nie odpuszcza. Bailey zależy, aby jej podopieczni używali swoich mięśni i pomimo wielu ograniczeń, stawali się coraz silniejsi. Chce, aby młodsze od niej koleżanki miały równie dużo energii, co ona sama. 

500 plus dla małżeństw. Do Sejmu trafiła petycja o nowe 500 plus co miesiąc i dożywotnio Jest petycja o nowe 500 plus. Wystarczy 40 lat i jeden dokument

Sekret długowieczności? To pasja i zaangażowanie

102-latka od zawsze czuła powołanie do motywowania i zrzeszania ludzi. Wszystko zaczęło się od kilku krzeseł na korytarzu, na których wraz z innymi kobietami wykonała kilka ćwiczeń. Inicjatywa tak przypadła ludziom do gustu, że dziś jej 30-minutowe sesje treningowe odwiedza niemała grupa. Zajęcia rozpoczynają się wspólną modlitwą, a później Bailey raczy swoich podopiecznych serią 20 różnych ćwiczeń w pozycji siedzącej. Ponadto po ciężkim treningu instruktorka częstuje obecnych domowymi wypiekami, szczególnie wtedy, gdy ktoś obchodzi urodziny. Jej zdaniem w tym wieku taki dzień warto celebrować. 

Więcej o: