10-letni chłopiec podnosi 115-kilogramowe ciężary. "Chcę być najsilniejszym człowiekiem na świecie"

10-letni Rowan O'Malley jest uznawany za najsilniejszego ucznia Wielkiej Brytanii. Chłopiec waży 54 kilogramy, a w martwym ciągu potrafi podnieść ponad dwukrotnie więcej, niż wynosi jego waga, czyli 115 kilogramów. Jego marzeniem jest wyjechać do USA i pobić rekord w podnoszeniu ciężarów.

10-letni Rowan, który waży obecnie 54 kilogramy, jest na diecie wysokobiałkowej i wysokokalorycznej. Jego marzeniem jest pojechać do Stanów Zjednoczonych z tatą, aby wziąć udział w zawodach, ponieważ jego wiek nie pozwala jeszcze na wzięcie udziału w trójboju, który jest organizowany w tym kraju. 

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pełna motywacji. "Nie potrafię przestać fascynować się swoją pracą"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najsilniejszy uczeń w Wielkiej Brytanii. Wyciska więcej niż niejeden dorosły

Rowan ma nadzieję pobić światowe rekordy w podnoszeniu ciężarów, kiedy w tym roku pojedzie do USA na zawody. W martwym ciągu potrafi podnieść 115 kilogramów, co bije rekord Stanów Zjednoczonych, który wynosi 111 kilogramów w jego wieku. Ponadto może podnieść 100 kilogramów w przysiadzie, co bije obecny rekord Ameryki o 7 kilogramów. Podczas rozmowy z "The Sun" Rowan przyznał, że:

Chcę być najsilniejszym człowiekiem na świecie. Kocham to. Przez większość życia byłem na siłowni. Absolutnie nie mogę się doczekać wyjazdu do Ameryki, gdzie chcę pobić kilka rekordów

Chłopiec zjada dziennie trzy porcje jajecznicy na śniadanie oraz steka lub rybę na obiad. Jego spożycie kaloryczne wynosi 3500 kalorii, podczas gdy NHS (Narodowa Służba Zdrowia w Wielkiej Brytanii) zaleca spożycie 2000 kalorii przez dziesięcioletnich chłopców.

Plany na przyszłość 10-letniego strongmana.  "W przyszłości chciałby zawodowo grać w rugby"

Tata dziesięciolatka, 40-letni Ben, wspominał, że większość dzieci w jego wieku bawi się w wodzie, czy robi ludziki z kasztanów, a Rowan chodzi na siłownie. W rozmowie z magazynem The Sun powiedział:

W przyszłości chciałby zawodowo grać w rugby. To imponujące, patrzeć jak samodzielnie jest w stanie podnieść sofę z podłogi i znacznie ułatwić sprzątanie

Rowan O'Malley wziął udział w swoim pierwszym trójboju siłowym w marcu 2022 roku. Ugruntował w ten sposób swoją pozycję, jednego z najsilniejszych dzieci na Ziemi z rekordowym łącznym wynikiem 230 kilogramów. Podniósł:

  • w przysiadzie 82,5 kilograma,
  • na ławce 42,5 kilograma,
  • w martwym ciągu 105 kilogramów.

Podczas zeszłorocznego turnieju wyszedł z życiowymi rekordami i kolejnymi planami na przyszłość, które zamierza w tym roku spełnić.

Więcej o: