Zaręczyli się już jako nastolatkowie. Ślub wzięli 60 lat później. "Historia jak od Szekspira"

Kochankowie, którym rodzice zabronili się żenić, po 60 latach biorą ślub. Len Allbrighton, wtedy 19-letni, uklęknął na jedno kolano, by oświadczyć się 18-letniej Jeanette Steer w 1963 roku. Ich nadzieje prysły, gdy dowiedzieli się o tym rodzice kobiety. Poznaj prawdziwą historię niesamowitej miłości.

Starsi „Romeo i Julia" wreszcie się pobrali – sześć dekad po tym, jak ich rodzice zniszczyli ich plany zawarcia małżeństwa, gdy byli jeszcze nastolatkami. Len Allbrighton w 1963 roku chciał oświadczyć się swojej ukochanej z dzieciństwa, Jeanette Steer, ale rodzice kobiety zabronili im wchodzić w związek. Niesamowita historia ma jednak szczęśliwe zakończenie.

Zobacz wideo Błędy w makijażu ślubnym. Czego unikać, by wymarzony make-up nie okazał się katastrofą?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdy rodzice dowiedzieli się o planach małżeństwa, zabronili im się spotykać. Para musiała się rozstać

Zakochana para z Wielkiej Brytanii marzyła o ślubie. 19-letni Len Allbrighton oświadczył się 18-letniej Jeanette Steer w 1963 roku, ale ich radość nie trwała długo. Gdy tylko rodzice dziewczyny dowiedzieli się o narzeczeństwie, zabronili jej opuszczać rodzinny dom. Ojciec i matka Jeanette byli tak uparci, że młodzi zakochani musieli się rozstać i w efekcie każde z nich poszło w swoją stronę . Len przeprowadził się do Australii, gdzie wziął ślub z inną kobietą i doczekał się trójki dzieci. Jeannete natomiast pozostałą w Wielkiej Brytanii i została szczęśliwą mamą dwójki. Kiedy w 2015 roku małżeństwo Allbrightona zakończyło rozwodem, postanowił poszukać swojej miłości z młodości. W momencie, w którym spotkał kobietę ponownie, wciąż była zamężna, ale dwa lata później jej małżonek odszedł z powodu choroby. Okazało się, że Jeanette wciąż ma w domu pierścionek zaręczynowy od Lena. Para zeszła się ponownie.

Pobrali się po 60 latach. Szczęśliwe zakończenie historii rozdzielonych kochanków

Para stanęła na ślubnym kobiercu w zeszłym miesiącu, mając już 79 oraz 78 lat. W ceremonii uczestniczyły dzieci, wnuki i prawnuki Jeanette i Lena. Wspominając ich ponowne spotkanie, kobieta powiedziała w rozmowie z Mirrror:

Prawie dostałam zawału, gdy zorientowałam się, że to on stoi przy płocie mojego domu. Cieszyłam się, że mnie odnalazł. Wiele o nim myślałam, przez ten cały czas. Teraz nasze życie w małżeństwie jest fantastyczne, nie mogło być lepsze. Lubię robić wszystko z Lenem. To historia jak od Szekspira, ale, na szczęście, z innym zakończeniem

Len również podzielił się swoimi przemyśleniami:

Nie wiedziałem, jaka będzie jej reakcja. Chciałem tylko ją zobaczyć i upewnić się, że ma się dobrze. Zakochaliśmy się na nowo.

Obecnie szczęśliwe małżeństwo mieszka razem w Stevenage w Wielkiej Brytanii.

Więcej o: