Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Sprawdź, co znaczy kolor róży, którą chcesz wręczyć, by uniknąć faux-pas

Czerwona róża, żółta róża, różowa róża czy róża herbaciana to tylko kilka z możliwości, jakie mamy do wyboru w kwiaciarniach. Jednak każdy z kwiatów niesie za sobą specjalne znaczenie. Nie mówimy tu wyłącznie o gatunku rośliny, ale również o jego kolorze. Sprawdź, co oznaczają!

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet, wiele osób z tej okazji uda się do kwiaciarni, aby kupić kwiaty. Zanim jednak to zrobimy, warto dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne kolory kwiatów. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co oznacza czerwona róża? Czerwony kolor kwiatów

Barwa czerwona jest najczęściej wiązana z uczuciami i sercem, dlatego zazwyczaj uznaje się ją za kolor wyrażający namiętność oraz miłość. Bukiet kwiatów czerwonych może oznaczać, że żywimy do kogoś gorące uczucia i darzymy go ogromnym zainteresowaniem, szczególnie w przypadku wręczenia komuś czerwonych róż. Ten kolor jest nie tylko symbolem pożądania, może także wyrażać, że uznajemy obdarowanego za osobę silną, odważną, piękną i pełną życia. Róża i tulipan oznaczają miłość, goździki niespełnioną namiętność, a maki pocieszenie i wsparcie.

Pociągi za 9 euro Bilety za 9 euro okazały się strzałem w dziesiątkę! Będzie następca?

Co oznacza różowa róża? Miłość oraz przyjaźń

Kolor różowy jest symbolem młodości, romantyczności, kobiecości i delikatności. Jeśli wręczamy komuś bukiet z różowych kwiatów, może to oznaczać, że odczuwamy podziw dla obdarowywanej osoby, przy okazji podkreślając jej wdzięk, piękno i urok. Ta barwa kwiatów idealnie może przedstawiać równowagę pomiędzy miłością i przyjaźnią. Różowa róża może wyrażać niepewność w miłości, kiedy nie jesteśmy pewni czy dana osoba odwzajemnia nasze uczucia. Natomiast cyklamen w kolorze różowym jest oznaką ostatecznego rozstania.

Żonkile w wazonie Trzymasz kwiaty w wazonie? Wrzuć ją do wody, a kwiaty nie zwiędną!

Żółta róża co oznacza? Dwa różne znaczenia barwy

Ten kolor niesie ze sobą całą gamę znaczeń. Znajdziemy zarówno pozytywne, jak i negatywne. Obecnie oznaczają one szczęście, radość oraz przyjaźń. Niektóre kraje uznają ten kolor za oznakę nowego początku. Jeśli chodzi o negatywne znaczenie, czasami uznaje się ten kolor za barwę niewierności, zazdrości, tchórzliwości, nienawiści. Słonecznik oznaczać może szczęście i ciepło, żonkil zazdrość i miłość bez wzajemności, natomiast żółta róża może oznaczać zazdrość i zaprzepaszczone uczucie.

 
Więcej o: