Jak zrobić palmę wielkanocną z bibuły i bukszpanu? To banalnie proste. Zobacz instrukcję krok po kroku

Nieodłącznym symbolem Niedzieli Palmowej i Wielkanocy jest ozdobna palma. Co prawda możemy kupić niedrogo w sklepach gotowe palemki, ale równie dobrze wykonamy je samodzielnie w domu. Sprawdź, z czego zrobić palmę wielkanocną i jak skutecznie do tego podejść, oszczędzając czas i pieniądze.

Zastanawiasz się, jak zrobić palmę wielkanocną, która będzie piękna, a równocześnie nie pochłonie zbyt wiele twojego czasu? Prosta ozdoba z bukszpanu i bibuły nada się na tę okazję idealnie. Jest bardzo szybka w wykonaniu, a do tego świetnie się prezentuje. Sprawdź, jak się do tego zabrać i ozdobić swój dom na święta Wielkanocne.

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co symbolizuje palma wielkanocna? Towarzyszy Wielkanocy od tysiąca lar 

Palma wielkanocna to powszechnie znany symbol zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który nawiązuje do liści palmowych, elementu powitania Zbawiciela podczas wjazdu do Jerozolimy. Pierwsze procesje z palmami zaczęły pojawiać się już w IV wieku, a zwyczaj święcenia ich podczas Mszy Świętej wprowadzono w XI wieku i obchodzi się go aż po dziś dzień. Wierni Kościoła Katolickiego przynoszą ozdoby w Niedzielę Palmową, poprzedzającą o tydzień święta Wielkiej Nocy. Tradycyjnie palmy wielkanocne były robione z witek wierzbowych. Dopiero później zaczęto tworzyć coraz większe symbole z bibuły, roślin, papieru i gałęzi. Najbardziej popularne palmy były tworzone na Kurpiach, Wileńszczyźnie oraz wśród górali na Podhalu. Zwyczaj ten jednak rozprzestrzenił się po całej Polsce.

Małe dzieci Tak nazwano tylko dwójkę dzieci. Najoryginalniejsze imiona w 2022 roku

Palma wielkanocna naturalna - jak zrobić? Wystarczy kilka kroków

Do wykonania palmy wielkanocnej będziemy potrzebować gałązek bukszpanu, prostego patyka, bibuły w różnych kolorach, cienkiego sznureczka lub nitki, nożyczek i kleju na gorąco. Na początek składamy ze sobą kilka gałązek bukszpanu i wiążemy je nitką lub sznurkiem. Następnie bierzemy prostą gałąź i oklejamy ją dokładnie zieloną bibułą oraz dodajemy paski, imitujące trawę lub listki, które możemy przykleić w zależności od upodobania. Do pokrytej na zielono gałązki doklejamy gęsto bukszpan zebrany w grupki. Na dole łodyg bukszpanu przyklejamy kolorowe kulki zwinięte z bibuły. Możemy także złączyć kilka kulek w kwiatki i dopiero wtedy je przykleić. Z bibuły wycinamy długie proste paski w różnych kolorach i przyklejamy w wolne miejsca. Gotowe!

Zmarszczki wokół ust Jak wygładzić zmarszczki wokół ust? Sięgnij po ten produkt

Więcej o: