Kalendarz pylenia 2023 kwiecień. Każdy alergik powinien go znać. Podpowiemy, jak z niego korzystać

Co pyli w kwietniu? Jeśli cierpisz na alergie, na pewno zaczynasz powoli zadawać sobie tego typu pytania. Chętnie podpowiemy ci jak korzystać z kalendarza pylenia i kiedy pyli brzoza czy też inna roślina. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak uchronić się przed nieprzyjemnymi objawami.

Jeśli cierpisz na alergię, to pewnie zaczynasz powoli drżeć w obawie przed katarem. Jednak jest kilka sposobów, aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Możesz między innymi skorzystać z kalendarza pylenia.

Zobacz wideo Co kiedy pyli? Podpowiadamy, kiedy muszą uważać alergicy

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak korzystać z kalendarza pylenia? Każdy alergik i alergiczka muszą o tym wiedzieć

Wiedza o tym kiedy pylą dane rośliny, może pomóc w ograniczeniu objawów alergii. Oczywiście nie chodzi o to, aby zamknąć się na trzy spusty w domu, ani żeby ścinać drzewa w parkach. Jednak dzięki kalendarzowi, będziesz w stanie przewidzieć, kiedy na przykład wykupić leki na alergię lub umówić się na wizytę do alergologa. Dodatkowo zapewni ci wiedzę o tym, na co dokładnie masz uczulenie. Jeśli zaczynasz kichać, a oczy nieprzyjemnie swędzą, koniecznie sprawdź, co aktualnie pyli. Warto udać się wtedy do lekarza alergologa, aby zapytać o możliwości złagodzenia objawów. 

Niedźwiedź brunatny (we wrocławskim ZOO). 2 sierpnia 2014 r Mieszkańcy są przerażeni. Drapieżnik nie jest w lesie, ale koło domów

Co teraz pyli? Brzoza będzie mieć teraz najwięcej pyłków

Co dokładnie teraz pyli? Kończy się okres wzmożonego unoszenia się pyłków topoli. Choć niestety jeszcze do około połowy kwietnia będą mogły alergizować. Natomiast rozpoczyna się intensywny moment pylenia brzozy. Potrwa on przez cały miesiąc, a skończy się w ciągu pierwszych 10 dni maja. W kwietniu będą również pylić dąb i jesion. Co prawda będą one znacznie mniej intensywne niż brzoza, jednak osoby, które mają uczulenie na te dwa drzewa, na pewno powinny ustrzec się wcześniej. 

Jak natomiast wyglądają kolejne miesiące? W tych miesiącach pylić będą te rośliny.

  • Maj - trawy, dąb, szczaw, babka, pokrzywa.
  • Czerwiec - trawy, szczaw pokrzywa.
  • Lipiec - trawy, leszczyna, szczaw, bylica.
  • Sierpień - trawy, bylica, pokrzywa.
  • Wrzesień - ambrozja, leszczyna, trawy.

Możesz również sprawdzić doniesienia alergologów na dany dzień na stronie pylenia.pl.

To ostatni moment, aby posadzić/zasiać te rośliny Ogrodnicy biją na alarm. To ostatni dzwonek, aby zasiać te warzywa

Więcej o: