Modlitwa przy wielkanocnym stole. Odmów ją przed podzieleniem się z bliskimi święconką

Warto znać tradycje wielkanocne. Szczególnie że święta zbliżają się wielkimi krokami. Zwyczaje wielkanocne mówią nam między innymi, że tuż przed podzieleniem się święconką, należy odmówić modlitwę. Chętnie podpowiemy, jak powinno to wyglądać, oraz który werset Pisma Świętego należy odczytać.

Modlitwa przed tradycyjnym jajeczkiem jest ważnym elementem Świąt Wielkanocnych. Chętnie podpowiemy, jak powinno to wyglądać. Dowiedz się, którą część Pisma Świętego należy odczytać.

Zobacz wideo Kryzys Kościoła. „Przed Wielkanocą oczekuję od nas głębokiej skruchy"

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zanim złożysz życzenia na Wielkanoc, musisz odmówić modlitwę. Tak powinno to wyglądać

Oprócz odmówienia modlitwy należy wiedzieć, w jaki sposób zrobić to prawidłowo, czyli zgodnie z tradycją. Kolejność poszczególnych czynności jest również bardzo istotna, aby zachować katolickie zwyczaje.

  1. Należy ustawić w centrum stołu świecę i położyć Pismo Święte.
  2. Rodzina powinna zgromadzić się przy świątecznym stole.
  3. Najstarszy członek rodziny zapala świecę i mówi:
Chrystus Pan zmartwychwstał! Alleluja!

Następnie rodzina odpowiada:

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

W kolejnym kroku odczytuje się Pismo Święte i odmawia modlitwy takie jak "Ojcze Nasz", "Zdrowaś Maryjo", czy też "Pod Twoją obronę".

Jak brzmi modlitwa wielkanocna? Należy odczytać fragment Pisma Świętego

W trakcie Świąt Wielkanocnych najczęściej odczytuje się fragment Pisma Świętego. Dokładnie jest to Ewangelia (Mt 28, 1-10).

Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego była jak błyskawica, a szaty jego białe jak śnieg. Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i podrętwieli jak umarli.
Anioł zaś przemówił do niewiast: "Wy się nie bójcie! Bo wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto co wam powiedziałem".
Pospiesznie więc oddaliły się od grobu z bojaźnią i wielką radością i biegły oznajmić to Jego uczniom. A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: "Witajcie". One zbliżyły się do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: "Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą".
Więcej o: