Stwórz kartki wielkanocne dla bliskich. Pomysły na wyjątkowe i oryginalne pocztówki na święta

Oryginalne kartki wielkanocne ucieszą zarówno twoich bliskich, z którymi spotkasz się przy świątecznym stole, jak i tych, z którymi nie będziesz mógł podzielić się święconką. Oczywiście możesz kupić pocztówki świąteczne w sklepie, ale te wykonane samodzielnie sprawią im z pewnością więcej radości.

Kartki świąteczne wcale nie muszą być nudne. Te wykonane własnoręcznie będą wyjątkowe i z pewnością wzruszą twoich bliskich. Koniecznie dowiedz się jak je zrobić.

Zobacz wideo Przepisy wielkanocne - na ciasta i galaretkowe jajka!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kartki wielkanocne 2023. To ostatni moment, aby zrobić pocztówki dla bliskich

Wykonanie kartki świątecznej wcale nie jest takie trudne. Wystarczy odrobina cierpliwości i garstka kreatywności. Podążaj za poniższą instrukcją, a z pewnością zachwycisz swoją rodzinę i znajomych. 

  1. Przygotuj potrzebne materiały: kolorowy papier, nożyczki, klej, kolorowe kredki, flamastry lub farby, naklejki, ozdobny papier, wstążki, kawałki tkaniny, suszone kwiaty lub liście, cekiny i inne ozdoby, które przyjdą ci do głowy.
  2. Pomyśl jaki symbol Wielkanocy wybierzesz. To będzie motyw przewodni twojej kartki.
  3. Pora wybrać kształt twojej kartki. Możesz po prostu złożyć kolorowy papier na pół, ale jeśli chcesz osiągnąć nieco ciekawszy efekt, narysuj na niej wybrany kształt. Może to być na przykład jajko, królik albo kurczaczek. 
  4. Następnie zrób wnętrze. Będzie ci znacznie łatwiej kiedy zewnętrzna warstwa nie zostanie jeszcze ozdobiona. Napisz w środku życzenia i ewentualnie narysuj coś symbolicznego.
  5. Na koniec ozdób kartkę z zewnątrz. Pora na nieco kreatywności. Przyklejaj ozdoby, które ci się podobają. Nie bój się używać wstążek, czy też cekinów. 

Kartki wielkanocne z życzeniami. Te w 3D to prawdziwy hit 

Możesz także wykonać trójwymiarową kartkę. To ciekawa alternatywa, która często wzbudza zachwyt. Co więcej, nie jest ona trudna do wykonania. Najpierw zbierz potrzebne materiały: zestaw kolorowych papierów, najlepiej z wiosennymi nadrukami, klej, nożyczki i kolorowy karton. Z kartonu wykonaj podłużną kopertę. Następnie odrysuj na papierze jajko i wytnij. Powinno się wykonać ich kilkanaście. Później weź wyciętą pisankę i złóż symetrycznie na pół. Teraz naklej ją na karton. Nakładaj na siebie kolejne warstwy jajek, jedna obok drugiej tak, aby powstała "harmonijka". Teraz weź kopertę i wytnij w niej otwór w kształcie jajka, które wcześniej zostało wycięte. Wystarczy już tylko włożyć kartkę do koperty i gotowe.

 
Więcej o: