Wielkanocny stół jeszcze nigdy nie był tak piękny. Oto kreatywne pomysły na złożenie serwetek

Serwetki wielkanocne to w wielu domach obowiązkowy element wystroju. Jednak nie tylko wzór ma znaczenia. Jeśli chcesz, aby twój stół zachwycał podczas tegorocznych świat, to warto złożyć serwetki w fantazyjne wzory. Wyjaśniamy, jak składać serwetki, aby pięknie wyglądały na stole.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu warto poznać kilka trików na składanie serwetek. Dzięki temu świąteczny stół będzie wyglądał wyjątkowo i oryginalnie. 

Zobacz wideo Jak gotować jajka, by później dobrze się obierały? Oto sztuczki naszego szefa kuchni

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zajączek z serwetki - krok po kroku. Jego wykonanie jest banalnie proste 

Jeśli chcesz wykonać piękną dekorację z serwetek, musisz w pierwszej kolejności wybrać te, które będą wykonane z dobrego materiału. Papierowe serwetki mogą nie być niestety najlepszym pomysłem. Choć są dostępne w wielu ciekawych wzorach, to jednak będzie je znacznie ciężej złożyć. Najlepiej sprawdzą się serwetki materiałowe. W sklepach znajdziesz wiele pięknych kolorowych serwetek wykonany np. z bawełny. Ponadto warto pamiętać, że będą ci służyć wiele lat. Jak można je złożyć w kreatywny sposób? Pierwszy trik nie jest wcale trudny. Weź jedno jajko ugotowane na twardo. Następnie zwiń serwetkę w rulon, tak aby przypominała nieco linę. W kolejnym kroku po prostu owiń zawiniątko dookoła jajka i gotowe. Na talerzach powstał zając. Możesz dodatkowo spiąć jego "uszy" u nasady wstążką, aby efekt był jeszcze ciekawszy. Wywiń także nieco końce serwetki. Dzięki temu nabiorą odpowiedniego kształtu. Tak przygotowane talerze z pewnością wywołają uśmiech na twarzach gości. 

 

Serwetki bawełniane pięknie ozdobią twój stół. Złóż je w te sposób, a będą zachwycać gości

Możesz także złożyć z serwetki serce. Taki dodatek na stole na pewno sprawi, że będzie on jeszcze piękniejszy. To nieco bardziej skomplikowany trik niż poprzedni, jednak warto przynajmniej spróbować go wykonać.

  1. Rozłóż serwetkę na stole. 
  2. Następnie złóż ją na pół, przykładając górne końce do dolnych. 
  3. Złóż materiał raz jeszcze na pół, tym razem wyciągając dolne końce ku górze. 
  4. Teraz przytrzymaj środek dolnego boku powstałej figury. Natomiast prawy dolny koniec pociągnij do góry. Powinno powstać charakterystyczne zagięcie. Czynność powtórz z lewym rogiem. 
  5. Powinien powstać kwadrat. Jego górne rogi wygnij do środka serwetki. Powinien powstać dzięki temu trójkąt.
  6. Teraz wystarczy już tylko odwrócić serwetkę. Pozwoli to na schowanie nieestetycznym zagięć. 
 
Więcej o: