Oto trzy alternatywy dla Morskiego Oka. Tłumy będą znacznie mniejsze, a widoki równie piękne

Morskie Oko to jedno z takich miejsc na mapie Polski, które co roku jest chętnie odwiedzane przez masę turystów. Jednak nie każdy lubi przebywać w towarzystwie tłumów, czego raczej ciężko uniknąć w tym miejscu. Jeśli chcesz zobaczyć równie pięknie widoki, warto pomyśleć o nieco innej wycieczce. Oto trzy alternatywy dla Morskiego Oka.

Przeglądając pomysły na wakacje 2023, z pewnością nie raz pojawiła się wycieczka nad Morskie Oko w Tatrach, prawda? To jedno z popularniejszych miejsc w Polsce, w którym niestety, niemalże zawsze są tłumy. Jeśli lubisz tego typu krajobrazy, ale duża liczba osób cię zbytnio przytłacza, lepiej wybierz się do tych miejsc - są bardzo podobne i równie piękne. Oto kilka naszych propozycji. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oto jedna z piękniejszych alternatyw Morskiego Oka. Krajobrazy w tym miejscu zachwycają

Morskie Oko to niesamowite miejsce w Tatrach, które co roku przyciąga do siebie setki tysięcy turystów i to nie tylko z Polski. Piękne widoki i klimat panujący w tym miejscu są nie do opisania. Jeśli również chcesz tego doświadczyć, ale zależy ci na większej prywatności oraz mniejszej liczbie osób dookoła, wybierz się do miejsc, które poleca użytkowniczka TikToka o nicku Balaczka. Tiktokerka na swoim koncie zebrała już pokaźne grono obserwujących, a jej kontent opiera się głównie na tematyce podróżniczej. Jakiś czas temu postanowiła wskazać trzy miejsca, które mogą być alternatywą dla Morskiego Oka. Jednym z nich jest Zielony Staw Kieżmarski zlokalizowany na poziomie 1545 m n.p.m. Ten znajduje się po słowackiej stronie Tatr Wysokich i zachwyca pięknem. Drugą, równie ciekawą opcją, podobną do Morskiego Oka, jest Popradzki Staw położony w dolnej części Doliny Złomisk, który także znajduje się na terenie naszych sąsiadów. Można dotrzeć tam czerwonym lub niebieskim szlakiem, lecz tiktokerka poleca ten pierwszy m.in. ze względu na wyjątkowe widoki. 

Drugie Morskie Oko w Polsce. W tym przypadku nie trzeba przekraczać granicy kraju

Nie każdy z nas chętnie wybywa poza granice kraju, dlatego dla osób, które chciałyby pozostać w Polsce i zobaczyć krajobrazy na miarę Morskiego Oka również mamy ciekawą propozycję. Jest nią słynny Czarny Staw Gąsienicowy, czyli największe i prawdopodobnie najpiękniejsze jezioro w całych Tatrach. Zbiornik wodny znajduje się na wysokości 1624 m n.p.m., a widoki ze szczytu zapierają dech w piersi. Jak widać, zamiast męczyć się wśród masy innych miłośników oryginalnego Morskiego Oka, można wyjechać w równie piękne i ciekawe miejsce. Jeśli i tak chcesz w przyszłości odwiedzić Morskie Oko, lepiej zaplanować tego typu wycieczkę na jesień lub zimę. 

Więcej o: