krojenie cebuli

Więcej o:

krojenie cebuli

Wypowiedzi na forum o:

krojenie cebuli

 • Krojenie cebuli

  Jakiego używacie przyrządu? Który najlepiej się sprawdza? Do tej pory kroiłam ręcznie ale przy większej ilości to sporo pracy, dlatego dojrzałam do kupna "pomocnika" w krojeniu cebuli:) Zadałam to pytanie na "Wyposażeniu" ale nikt nie odpowiada:( pozdr.

 • Przyrząd do krojenia cebuli

  Jakiego używacie? Który najlepiej się sprawdza? Do tej pory kroiłam ręcznie ale przy większej ilości to sporo pracy, dlatego dojrzałam do kupna "pomocnika" w krojeniu cebuli:) pozdr.

 • Re: Krojenie cebuli

  do krojenia cebuli uzywam męża, sprawdza się rewelacyjnie, ale nie pożyczam!

 • Dobre rady dot. krojenia cebuli ?!

  Ja kroję cebulę w okularach do nurkowania (takich, które zasłaniają także szczelnie nos). A jakie Wy macie sposoby? Słyszałam też o ssaniu zapałek podczas krojenia... -- Tu możesz zarobić tylko za to, że masz włączony komputer:

 • Kupiłam wspaniały "sprzęt" do krojenia cebuli

  Kupiłam w supermarkecie to urządzenie za ok.6 zł(firma Fackelmann-chyba dobrze zapamiętałam).Wygląda to jak grzebień-zęby są ze sztywnych drucików. Można kroić cebulę w malutkie lub większe kosteczki,a najważniejsze ,że palce są bezpieczne.

 • krojona cebula - przechowywanie w lodówce

  jak długo mozna? nie lubie krojenia cebuli, wiec chciałąm sobie ułatwic zadanie krojąc ją hurtowo w robocie kuchennym. częśc 'urobku' postanowiłam zamrozic a cześc trzymac w słoiku w lodówce - zeby miec 'pod ręką'. najchetniej to wszystko trzymałabym w lodowce (rozmrozona cebula strasznei sie

 • Jak kroić cebulę nie płacząc?

  Na ten temat krążą rozmaite legendy, jednak ani trzymanie zapałki w zębach /siarką na zewnątrz/, ani przysłowiowy łyk wody w ustach raczej nie pomagają. Zamiast tego należy zwrócić uwagę by zarówno deska, jak i nóż którymi kroimy były stale wilgotne. świeża cebula jest zawsze ostrzejsza niż

 • Re: Kupiłam wspaniały "sprzęt" do krojenia cebuli

  a mi w jednym zabobonnym kraju powiedziano, ze jak sie kroi cebule, to trzeba trzymać w ustach kroplę wody. i pomaga. nie mogę dać gwarancji, bo na szczescie nie placze przy krojeniu cebuli, wiec nie sprawdziłam.

 • Re: Jak kroić cebulę nie płacząc?

  Nie uronisz łezki, jeśli będziesz kroić cebulę schłodzoną BARDZO OSTRYM nożem. P.S. (uważać na palce )

 • Re: Dobre rady dot. krojenia cebuli ?!

  bedada napisała: > A ja do krojenia cebuli używam mojego męża:) Jak se chłopina popłacze to od > razu mu się lepiej na duszy robi:) > Gorąco polecam wszystkim męzatkom:) Dziękuję Bedado za radę. Chętnie użyję Twojego męża do krojenia cebuli ;) -- Śnij w kręgach. Tańcz w ciszy. Wsłuchaj się w