Więcej o:

Portugalia

Wypowiedzi na forum o:

Portugalia

 • Re: Obowiązkowy wynajem pustostanów w Portugalii

  Sorry, ale w Portugalii to raczej Joao, a nie Juan. Nie mogłam się powstrzymać. Chyba, że sugerujesz, że te mieszkania w Portugalii kupują Hiszpanie?

 • Re: Obowiązkowy wynajem pustostanów w Portugalii

  W związku z tym przy należytej ochronie przed niepłacącymi lokatorami jestem na tak. Można by jeszcze zacząć od budowy tanich mieszkań na najem (od państwa). Nie wiem jak w Portugalii, ale w Polsce to drugie ewidentnie nie idzie.

 • Re: Obowiązkowy wynajem pustostanów w Portugalii

  Kupowanie mieszkania dla dziecka lub pod wynajem, to nie jest spekulacja. Ostatnia rzecz, której potrzeba, to państwo dyktujące obywatelem co ci mają robić że swoją własnością. Może niech się rząd Portugalii (i nie tylko) zajmie regulacją rynku od strony wielkich graczy?

 • Re: Obowiązkowy wynajem pustostanów w Portugalii

  W jednym z postów pisałam. Niech w Portugalii dotyczy to też milionerów i funduszy z kilkoma tysiącami mieszkań, a nie tylko Juana co ma 2 mieszkania. Za PRL i pod koniec byliśmy w k wiele lepszym miejscu. Osiedla z przychodami, mieszkania za kilkanaście %, a nie za 250-390 % wartości.

 • Portugalia

  Portugalia ma ponad 85% w pełni zaszczepionych osób. Wliczając w to dzieci! Czyli zaszczepiony praktycznie każdy. Czy to oznacza ze tam nie ma juz covida, hospitalizacji ani śmierci na covida?

 • wlot do Portugalii

  Ktoś się orientuje, jak to wygląda obecnie w Portugalii? Szykuje się wyjazd w maju i nie wiem, czy trzeba się będzie zaszczepić trzecią dawka, w sumie trochę bez sensu na lato, czy do maja certyfikaty nie będą obowiązywały ?

 • Portugalia - obostrzenia covid

  Może jakaś dobra duszyczka powie mi jak to teraz wygląda z obostrzeniami w Portugalii. Dziecko ma lecieć końcem maja, ma 2 dawki przyjęte, ale już nieaktualny paszport. Na wlot potrzebna jest trzecia dawka lub test. No i mam zagwozdkę, zrobiłabym test, ale czy ten paszport covidowy nie będzie

 • Książki portugalskich autorów,książki o Portugalii

  Portugalia fascynuje, ciekawi mnie od dawna. Jakiś czas temu przeczytałam rewelacyjną książkę portugalskiego pisarza Antonio Lobo Antunesa, Zadupia. Trudna, ale wspaniała. Bolesna opowieść, pijackie bełkotanie, rzewne dżwięki Fado w tle, a w całości rozliczenie z kolonialną przeszłością oraz rządami

 • Re: Obowiązkowy wynajem pustostanów w Portugalii

  Milionerzy i fundusze sobie poradzą i odejdą to prawo. Nie wiem jak to wygląda w Portugalii, wiem natomiast, że człowiek to jednak dość prosta istota i mając wybór woli zarabiać niż dokładać. W Polsce wynajem to sport ekstremalny, gdyby jednak zmieniono prawo tak by można było się w tydzień pozbyć

 • Re: Obowiązkowy wynajem pustostanów w Portugalii

  Niestety tak, nie można łatwo pozbyć się niepłacącego lokatora. Mieszkałam 15 lat temu w Portugalii i wynajmowałam mieszkanie, nie miałam problemu ze znalezieniem mieszkania bo byłam obcokrajowcem i chciałam najem czasowy na rok. W Lizbonie ceny wynajmu od osób prywatnych były dodatkowo bardzo