TOP 7 najdziwniejszych konkursów piękności [WIDEO]

Równo 60 lat temu odbyły się pierwsze wybory Miss World, najstarszego istniejącego konkursu piękności. W latach 50. i 60. jego transmisje na BBC gromadziły przed telewizorami ok. 30 milionów widzów. Ta popularność spowodowała lawinę naśladowców. Choć w większości starali się zachować format oryginału, często podchodzili też do niego po swojemu. Czasami bywało naprawdę dziwnie. My prezentujemy listę 7 najdziwniejszych mutacji. Oto one:

Miss Operacji Plastycznych

Pierwsza edycja konkursu Miss Plastic Surgery odbyła się w Pekinie w 2004 roku. Wtedy mogły w nim startować uczestniczki w wieku od 17 do 62 lat. Transseksualiści byli również mile widziani. Nie sądzimy jednak, aby ewentualne różnice wiekowe można było dostrzec gołym okiem na wybiegu.

Warunkiem udziału w konkursie było okazanie zaświadczenia dowodzącego poddania się zabiegom plastycznym. My zastanawiamy się tylko, kto bardziej zasługuje na tiarę: kandydatka do tytułu czy jej chirurg.

Największe koszmary chirurgii plastycznej. UWAGA! Mocne >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Miss Sylwetki

To zdjęcie pamiątkowe wcale nie pochodzi z wakacyjnej przejażdżki piracką łajbą na Helu. To fotografia z finału wyborów Miss Shapely Silhouette Beauty Competition, zorganizowanych w roku 1950 w Margate, w brytyjskim hrabstwie Kent.

Jury konkursu miało za zadanie wskazać piękność o doskonałej figurze, jednak śliczne twarze kandydatek stały na przeszkodzie uczciwego werdyktu. Dlatego zdecydowano, że uczestniczki zaprezentują się w kapturach.

W tamtych czasach kąpielisko w Lido było ulubionym miejscem wypoczynkowym na wakacyjnej mapie Brytyjczyków. Konkursy piękności były tam na porządku dziennym i cieszyły się ogromną popularnością. Do czasu kiedy zabrakło turystów. Archiwalne zdjęcia możecie podziwiać tutaj:

Miss Muzułmanek

W tym konkursie piękności o tytuł miss również walczą zamaskowane kandydatki. Ale tym razem ich sylwetka i sprawność fizyczna dla jury nie mają żadnego znaczenia. Tiarę otrzyma bowiem ta, która sędziów zachwyci swoim... kodeksem moralnym.

Na wybiegu uczestniczki prezentują swoje wdzięki wyłącznie "światopoglądowe". Zawodniczki występują z twarzami szczelnie zakrytymi nikabami. Widać tylko ich oczy, ale jurorom to nie przeszkadza, bo ocenie podlega tu nie piękno ciała, lecz duszy. Jak tłumaczy jedna z uczestniczek:

Konkurs ma być naszą bronią w walce z wpływami zepsutego zachodu

Konkurs odbył się w Arabii Saudyjskiej w 2009 roku i zwyciężyła go Aya Ali al-Mulla. Krótki wywiad z miss w filmiku poniżej:

Miss Klingonów

Klingoni to rasa walecznych kosmitów z kultowego serialu Star Trek. Fani serii kochają jego bohaterów i znają ich na wylot, podobnie jak fani ''Gwiezdnych Wojen''. I podobnie jak oni uwielbiają się przebierać w kostiumy ulubionych postaci.

Dzięki Miss Klingon Empire Beauty Pageant mają do tego kolejną okazję. Doroczne wybory Miss Klingonów to jedna z ważniejszych imprez na konwencie fantastycznym Dragon Con w Atlancie w stanie Georgia. Na wybiegu uczestniczki konkursu mogą wcielić się w postać dowolnej Klingonki z uniwersum Star Treka lub stworzyć własną.

Chociaż zwykłemu czytelnikowi zachwyt nad widokiem ucharakteryzowanych kandydatek może wydawać się niezrozumiały, fanów z pewnością nie dziwi.

Na filmie gospodarz ceremonii z 2009 roku wykonuje piosenkę "She's a Klingon", przeróbkę słynnego przeboju Toma Jonesa "She's a lady":

Miss Burleski

Kabaretki, ogromne pióropusze, stylizacje na pin-up girl, rumiane policzki, skąpe bikini, a niekiedy jego brak to nieodzowne elementy każdego burleskowego spektaklu. Ta sztuka, zazwyczaj kojarzona z nocnymi klubami, również doczekała się wyborów swojej miss.

Miss Exotic Beauty to konkurs piękności dla striptizerek. Ale nie takich zwyczajnych, tylko  właśnie burleskowych. Obecnie odbywa się w mieście grzechu - Las Vegas i cieszy się dużą popularnością. Co roku przybywa chętnych i szarf.

Zapytacie pewnie: jaki jest kod ubraniowy na wybiegu? No cóż, cytując tekst piosenki Joe Cockera, ''kapelusz może zostać''. To by było na tyle.

Poznajcie obecną Miss Burleski, Roxy Dlite:

Miss Transwestytów

Alternative Miss Ireland to konkurs piękności inny niż wszystkie, bo skierowany głównie do transwestytów. Ale nie tylko, ponieważ wziąć udział mogą wszyscy: mężczyźni, kobiety i zwierzęta.

Wybory alternatywnej Miss Irlandii to impreza charytatywna. Wszystkie pieniądze przeznaczane są na fundusz krajowych organizacji walczących z AIDS i wirusem HIV.

Na pierwszy rzut oka formuła konkursu nie różni się zbytnio od Miss World czy Miss Universe. Na wybiegu uczestnicy prezentują się kolejno w strojach codziennych, kąpielowych i wieczorowych. Ale na tym kończy się jego konwencjonalność, bowiem od tej chwili wszystkie chwyty są dozwolone.

A zagrania bywają osobliwe, począwszy od sprośnych żartów, groteskowych strojów i rozbuchanej choreografii na niebezpiecznych performansach kończąc. Całość dużo bardziej przypomina Rocky Horror Picture Show niż klasyczny konkurs piękności.

Zobaczcie fragmenty prezentacji kandydatów z wyborów alternatywnej Miss w 2008 roku:

Miss Więźniarek

Co roku w kolumbijskim więzieniu Buen Pastor w Bogocie władze placówki organizują wybory miss więźniarek. Wśród kandydatek mamy złodziejki, dilerki narkotyków i morderczynie. Nie reprezentują swoich krajów, tylko blok, gdzie odsiadują wyrok. Ten nietypowy konkurs piękności ma być dowodem na to, że nawet wśród moralnej zgnilizny jest miejsce na piękno.

Niestety, zdobywczyni tytułu Miss, oprócz nagrody pieniężnej, nie przysługują żadne przywileje. Nienaganna aparycja wcale nie musi być wyrazem skruchy i wewnętrznej przemiany. Ciekawostka: podobne wybory odbywają się też w zakładzie karnym na Syberii. Tam wygrana ma znaczący wpływ na wcześniejsze zwolnienie z wyroku.

Afera w Hollywood: 51-letni aktor poślubił 16-latkę. "Ona nawet nie może głosować" >>>

Więcej o: