8 osób, którym internet zrujnował życie [WIDEO]

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez internetu, ale są i tacy, którym żyłoby się znacznie lepiej, gdyby w ogóle nie istniał. Oto 8 osób, którym naprawdę zalazł za skórę:

Janusz Ławrynowicz

Poznajecie tego mężczyznę? W rzeczywistości jest policjantem i to on zazwyczaj zadaje to pytanie innym. Ale wy z pewnością znacie go z serii memów, które od miesięcy robią furorę w sieci.

Janusz Ławrynowicz stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskim internecie, nawet o tym nie wiedząc. I wszystko byłoby super, gdyby nie to, że postać, w którą się wcielił, nie jest zbyt sympatyczna. Prawdę mówiąc znamy go jako ''największego prostaka w Polsce''.

Memy z jego udziałem to kwintesencja najgorszych przywar rodaków - ignorancji, głupoty, chamstwa i cwaniactwa. Oto kilka z nich:

TOP 5 Kto i dlaczego "naśmiewał się" z Polaków [WIDEO] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Mary Bale

Orwell miał rację - nic nie umknie uwadze wielkiego brata. A tym bardziej internautów. Dlatego jeśli macie zamiar wrzucić małego kotka do kubła na śmieci, lepiej rozejrzyjcie się, czy w pobliżu nie ma kamery przemysłowej, a już najlepiej zostawcie tego kota w spokoju.

Mieszkanka Coventry za swoją nieostrożność (głupotę?) zapłaciła bardzo wysoką cenę. Kiedy jedna z kamer zarejestrowała, jak bezmyślnie zostawia kota w kuble na śmieci, miłośnicy zwierząt w internecie wpadli w furię. Policję zalała fala skarg i telefonów z informacją o popełnieniu przestępstwa.

Powstała specjalna strona, dzięki której próbowano ustalić tożsamość kobiety. Wkrótce jej imię - Mary Bale - znali wszyscy i nie szczędzili słów krytyki, a nawet grozili. Zarówno w internecie, jak i w telewizji. Chociaż przeprosiła, dla internautów na zawsze pozostanie ''sadystką''.

W Polsce dość niedawno miał miejsce podobny przypadek. Mały chłopiec za namową starszego brata znęcał się nad kotem. Całość nagrali i wrzucili na youtube. Internauci zareagowali natychmiast i sprawa trafiła do TVN Uwaga. Dziennikarze dotarli do młodocianych sprawców i poddali ich ocenie polskich telewidzów. Jak łatwo się domyślić nie była zbyt przychylna, a cała sprawa trafiła do sądu.

William Todd

Los nie był również łaskawy dla Williama Todda. W 1993 roku przez powódź w miasteczku Biloxi nad rzeką Mississippi stracił cały swój dobytek. Podobnie jak inni ludzie dotknięci tą tragedią został sfotografowany przez Matta Kenlona do jego albumu o ludziach bezdomnych America's Refuse: Homeless In The Heartland.

Kilka lat później anonimowy internauta użył zdjęcia mężczyzny do wyjątkowo podłego mema:

fot. internet

Zostaniesz zgwałcony

W końcu na zdjęcie natrafił jego pracodawca z lokalnej gazety w Biloxi i postanowił go zwolnić. Bez komentarza.

Alexandra Wallace

Ta eksstudentka uniwersytetu UCLA zawdzięcza swoją sławę w internecie pewnej wypowiedzi o azjatyckich studentach. A w niej między innymi o: typowo azjatyckim zwyczaju gadania przez telefon, gdzie popadnie, wychowaniu, amerykańskich manierach i tsunami. Oto ona:

Problem polega na tym, że mnóstwo Azjatów przychodzi do UCLA, zostają studentami i to jest ok. Ale jeśli chcecie tutaj studiować to zachowujcie się po amerykańsku.

Ale to nie koniec, bo Alexandra naprawdę nie może znieść...

... kiedy rozmawiają przez komórkę w bibliotece. Siedzę sobie nad książkami, uczę się, spodziewam się objawienia i nagle słyszę: Oooo Cing ciong ling long ting tong
I tak w kółko, dzwonią po wszystkich w rodzinie, żeby dowiedzieć się czegoś o Tsunami... Ok, to straszne i w ogóle, ale jeśli coś złego stało się twoim bliskim i masz zamiar robić sceny, to wyjdź na zewnątrz. Tutaj ludzie próbują się uczyć.

Alexandra wydaje się stawiać sprawę jasno: na uczelni nie ma miejsca na takie zachowanie. Pech chciał, że to właśnie ona musiała się pożegnać ze swoim miejscem na liście studentów.

Ted Williams

Ted Williams do niedawna był bezdomny i zmagał się alkoholem i narkotykami. Od dwóch lat był czysty. Nagle za sprawą filmiku na youtube, internauci odkryli, że ma niezwykły, radiowy głos. Jego dotychczasowe życie stanęło na głowie i zaczęło przypominać bajkę o Kopciuszku. Dostał kilka ofert pracy, w tym jedną od drużyny NBA Cleveland Cavaliers. To nie trwało jednak długo.

Niestety, zanim na dobre powrócił do normalnego życia nieoczekiwana sława popchnęła go z powrotem w alkoholizm. Dr Phil ze słynnego amerykańskiego talk-show wysłał go na terapię odwykową, ale Williams przerwał ją po niecałych dwóch tygodniach i słuch o nim zaginął.

Les Andrews

Chavs to brytyjska subkultura, do której zaliczają się najczęściej młodzi, bezrobotni mieszkańcy Wielkiej Brytanii z klasy robotniczej. Są agresywni i nikogo nie szanują. Jednym słowem: trudna młodzież. Dla nich zgrywanie twardziela to nie przelewki, tylko styl bycia.

Les Andrews chciał pokazać wszystkim, jaki jest twardy i terroryzował sąsiada, jednak trafiła kosa na kamień. Film na youtube z jego udziałem zupełnie zdyskredytował go w oczach kolegów i społeczności i w mgnieniu oka z postrachu dzielnicy stał się jej pośmiewiskiem.

Kim Yong Yez

Nie miał w życiu lekko. Kiedy była dziewczyna popełniła samobójstwo wydawało się, że nie może być gorzej. Wtedy internauci stwierdzili, że... zasłużył sobie na publiczne potępienie i status mordercy.

Na podstawie jedynie informacji o śmierci jego byłej dziewczyny stwierdzono, że to on jest wszystkiemu winien i zasługuje na karę. Choć policja udowodniła że oskarżenia są bezpodstawne, to wcale nie powstrzymało internautów. Jego dane osobiste zostały upublicznione i Kim zaczął dostawać sms-y z pogróżkami, a później maile. Jego miejsce pracy zasypały listy i telefony z żądaniem natychmiastowego zwolnienia z pełnionego stanowiska.  Wkrótce sam odszedł i rzucił studia.

Kongresmen Weiner

Choć to jeden z wielu amerykańskich seks-skandali, jego bohater znalazł się w naszym zestawieniu, ponieważ złą sławą okrył się dzięki... Twitterowi.

Członek Kongresu Stanów Zjednoczonych Anthony Weiner zrujnował swoją karierę, ponieważ nagminnie wysyłał zdjęcie swojego przyrodzenia nowo poznanym kobietom na Twitterze. Nie musieliśmy długo czekać zanim feralne zdjęcia mógł oglądać każdy, a polityk musiał zrezygnować z pełnionej funkcji i i pożegnać się z karierą. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zaraz po wybuchu skandalu pracę zaproponował mu... Larry Flynt, wydawca Hustlera. Nowa branża, nowa kariera.

Rozebrani, przebrani, po prostu dziwni klienci Walmartu [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: