Żyliście Andrzejkami przez cały tydzień i macie wrażenie, że ominęły was najważniejsze wydarzenia polityczne? Spieszymy z pomocą i z przeglądem najlepszych memów z ostatnich dni.
Podczas prac nad kolejną ustawą o Trybunale Konstytucyjnym opozycja skandowała ''Precz z komuną!!''. Dołączył się do niej przemawiający właśnie z mównicy sejmowej Stanisław Piotrowicz - prokurator z czasów PRL.
Jedna z legend ''Solidarności'', Józef Pinior, został zatrzymany przez CBA we wtorek rano. Dwa dni później sąd nakazał uwolnienie opozycjonisty i ostro zrugał prokuraturę, że ''podejrzani nie muszą wykazywać swojej niewinności. To organy ścigania muszą wykazać im winę.''
Premier Szydło wróciła z Wielkiej Brytanii. Zachęcała też Polaków do powrotu z Wysp do kraju.
Co udało się ustalić premier Szydło podczas wizyty w Wielkiej Brytanii? Podobno niewiele.
A tymczasem w kraju... Afera z Piotrem Glińskim rozgrzała sam początek tygodnia. Wszyscy czekali, jak zareaguje Jarosław Kaczyński na słowa swojego wicepremiera o kompromitacji ''Wiadomości''.
Niedzielny wieczór i poniedziałkowy poranek były wyjątkowe dla prawicowej części Twittera. Po wywiadzie w ''Wiadomościach'' z wicepremierem Glińskim ta część internetu zamilkła. Wszyscy zastanawiali się, czyją stronę trzymać.
Awantura z ministrem Glińskim, który nakrzyczał na redaktorów ''Wiadomości'', miała zostać wyciszona na specjalne życzenie prezesa Kaczyńskiego. A sam minister od tygodnia tajemniczo milczy...
Również ministerstwo spraw zagranicznych zaliczyło w tym tygodniu ''drobną'' wpadkę. Wiceminister o polskim nazwisku Grey ''zataił'' współpracę ze służbami Stanów Zjednoczonych. Został usunięty ze stanowiska, ale minister Waszczykowski i tak zapewnia, że to był bardzo dobry współpracownik.
''Strategia'' - i wszystko jasne!
Andrzej Duda wziął udział w Krajowym Zjeździe Adwokatury w Krakowie. Jednak po wyjściu trafił na protestujących, którzy skandowali ''Ma-rio-net-ka!''. Prezydent przesłał im bardzo prezydencki gest - buziaka.
Kiedy ministerstwo finansów chwaliło projekt ustawy o kwocie wolnej od podatku, wykorzystano specjalną grafikę z panią Haliną i panem Maciejem. Oboje mieli zyskać na nowej ustawie. To, że będą należeli do nielicznych, wytykano ministrowi Morawieckiemu i całemu PiS w kolejnych dniach.
? Min. Finansów (@MF_GOV_PL) 29 listopada 2016
Dwie godziny. Nawet tyle nie potrzebował pan prezydent, żeby podpisać ustawę o kwocie wolnej od podatku. Kiedy tylko sejm uchwalił nowe przepisy, wszystkie potrzebne dokumenty od razu trafiły do Andrzeja Dudy. Złośliwi proponują zamianę długopisu na stempelek - będzie jeszcze szybciej.
Zmarł Fidel Castro - tym razem nie ma co do tego wątpliwości, ponieważ informację o jego śmierci podał Raul Castro, jego brat. Czy to pierwszy rezultat wprowadzenia ustawy dekomunizacyjnej?
MEN prócz wielkiej reformy edukacji ma w planach reformę podręczników - zwłaszcza tych do historii. Według nowego projektu dzieciaki niewiele dowiedzą się o Lechu Wałęsie.
W tym tygodniu obchodziliśmy imieniny Andrzeja - czyli Andrzejki.