Gowin zakłada partię, Kowalski walczy z ewolucją, a Kaczyński pewnie będzie rządził wiecznie [MEMY TYGODNIA]

Niby życie toczy się powoli, ale ciągle dzieje się coś. Mamy dla Was krótki przegląd wydarzeń z tygodnia.
Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Anonimowy Internauta | Facebook

Gowin zakłada partię, Kowalski walczy z ewolucją, a Kaczyński pewnie będzie rządził wiecznie [MEMY TYGODNIA]

 Jarosław Gowin założył nową partię. Nazywa się ona Porozumienie. Od tego tygodnia działają w niej Polska Razem, Republikanie i środowiska samorządowe z nimi sympatyzujące. Wszystko za zgodą prezesa PiS, który choć był chory, to wysłał na kongres założycielski list. Bardzo ładny. 

"Aby stanął gmach wyśnionej przez nas RP, musimy wygrać kolejne wybory - samorządowe, parlamentarne i prezydenckie; te przyszłe zwycięstwa bardzo potrzebują naszej jedności" - napisał prezes.

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. memytutaj.pl

Nowa partia Jarosława... Gowina

No i ludzie mogą się trochę śmiać, że choć niby partia jest nowa, to jej członkowie jednak takimi debiutantami w polityce już nie są. Ba, są jej prawdziwymi weteranami. 

Marian Kowalski walczy z teorią ewolucji - Memy Marian Kowalski walczy z teorią ewolucji - Memy fot. Anonimowy Internauta | Facebook

Marian Kowalski stanowczo twierdzi, że nie pochodzi od małpy. Walczy z teorią ewolucji w internecie

Pan Marian od kilku dni prowadzi w sieci akcję pod hasłem ''Nie pochodzę od małpy'', no bo się nie zgadza z teorią ewolucji. Jego argumenty są obezwładniające.

Znany narodowiec Marian Kowalski postanowił obalić teorię ewolucji 'na chłopski rozum'. Były kandydat na prezydenta naszego kraju, odwiedził w październiku Ottawę w Kanadzie, gdzie spotkał się z sympatykami. W swoim wystąpieniu poruszył m.in. problem ewolucji, która jego zdaniem nie ma najmniejszego sensu. Jego przemówienie trwało blisko dwie godziny, jednak internet zapamiętał jeden krótki jego fragment:

Marian Kowalski walczy z teorią ewolucji - Memy Marian Kowalski walczy z teorią ewolucji - Memy fot. Sekcja Gimnastyczna | Planeta Małp | Facebook | kadr

Przygoda intelektualna z panem Marianem

Pan Marian zaczął też kampanię w internecie. Posłużył się grafiką, którą udostępniać mają jego sympatycy.

Dzielą się nią też ludzie, którzy są zdumieni tym pomysłem na walkę z ideologicznym przeciwnikiem. Ale im jak widać, brakuje chęci na przygodę intelektualną, którą pan Marian sugeruje w poniższym nagraniu:

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Z Antonim | Facebook

Obalić teorię ewolucji

Co ciekawe, pan Marian w nagraniu programu "Idź pod prąd" posunął się o krok dalej nawet. Nie poprzestał na wątpliwościach związanych z brakiem dodatkowej wątroby u człowieka. -"Bo jeżeli z bytów takich mniej doskonałych powstają bardziej doskonałe, to dlaczego z małp powstały osoby o poglądach lewicowych?" - wygłosił na koniec.

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Nowoczesny Maoizm | Facebook

Prezes PiS

Dalej nie znamy składu rządu po rekonstrukcji. Może to łączyć się z faktem, że Jarosław Kaczyński był w tym tygodniu bardzo przeziębiony. Na szczęście, mimo choroby, wrócił już do pracy. 

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Nowoczesny Maoizm | Facebook

Opozycja szuka sposóbów

A opozycja totalna dalej jakby nie miała pomysłu, jak przekonać do siebie wyborców.

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Wolne Memy | Facebook

Walka o władzę

PSL od lat radzi sobie na scenie politycznej ze zmiennym szczęściem, niemniej ma swoich wiernych wyborców. Tym razem jednak nie poszło w wyborach tak dobrze, jakby można chcieć. Można się śmiać, że szukają alternatywnych sposobów powtórnego dojścia do władzy. Ale zdjęcie pana Janusza z dorodnymi grzybami jest czarujące samo w sobie!

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Memy gorszego sortu | Facebook

Każdy ma jakaś przeszłość, niektórzy jednak mają trudniejszą

Skruszony gangster 'Masa' twierdzi, że kandydat na prezydenta Warszawy Paweł Rabiej 'był jego chłopcem na posyłki'. Chodzi o lata 90. i kontrolowaną przez 'Pruszków' dyskotekę Colosseum. Rabiej tłumaczy, że został wynajęty, by załagodzić konflikt prawny z ratuszem.

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Anonimowy Internauta | Facebook

O księdzu, który jeździł Porsche

Złe traktowanie wiernych, przeznaczanie pieniędzy ze zbiórek na własne potrzeby i zaniedbywanie mszy to tylko część zarzutów, jakie parafianie z Kasiny Wielkiej mają do swojego proboszcza. Na liście znalazło się też Porsche za 400 tys. zł. Więcej o wybrykach proboszcza możecie przeczytać tutaj.

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Memy gorszego sortu | Facebook

Antoni Macierewicz bierze się za politykę zagraniczną

Za politykę zagraniczną wziął się też Antoni Macierewicz. Nie spodobało mu się, że minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen udzieliła wywiadu i wypowiedziała się o Polsce.  Polecił wezwać 'na dywanik' niemieckiego attache obrony, zaś szef MSZ Witold Waszczykowski mówi zaś z kolei wprost o 'próbie ingerencji w nasze sprawy'

Ursula von der Leyen kilkabyła gościem talk show w niemieckiej telewizji publicznej ZDF. W pewnym momencie prowadząca program zadała minister obrony następujące pytanie:

Czy mieszkańcy Europy Wschodniej w ogóle poczuwają się do zjednoczonej Europy? A może raczej są fanami NATO, bo wspólnie z NATO można walczyć z Putinem?

Oto odpowiedź Ursuli von der Leyen. Zamieszczamy ją w całości:

Chciałabym wesprzeć wschodnioeuropejskie kraje. Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę, ile na siebie wzięły kraje bałtyckie, by cieszyć się wolnością, by zostać członkiem Unii Europejskiej, by spełnić kryteria strefy euro.

Na jaki wysiłek musiała się zdobyć Polska, by dzięki 'Solidarności' odgrywać przywódczą rolę. Chcę wesprzeć te kraje, byśmy zbyt łatwo nie postawili na nich krzyżyka. Mamy do dyspozycji fantastyczny instrument wymian studenckich, Erasmusa. Moje dzieci studiowały w Polsce właśnie wtedy, gdy władze objął nowy rząd.

Zdrowy, demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce trzeba wspierać. Naszym zadaniem jest też utrzymywanie dyskursu, spieranie się z Polską, z Węgrami. To zawsze była siła Europy i dlatego nie jestem zdania, że Unia Europejska powinna iść do przodu w małych grupkach, ale zawsze trzeba próbować 'brać Europę razem'.

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. imgflip.com

Andrzej Duda udzielił wywiadu ojcu Rydzykowi

- A to mnie ojciec dyrektor podchodzi - mówił ze śmiechem prezydent Andrzej Duda, gdy o. Tadeusz Rydzyk - prowadząc wywiad z głową państwa - zdawał się upominać o finansowanie dla swojej uczelni.

Prezydent Duda udzielił wywiadu TV Trwam i Radiu Maryja. Rozmowę prowadził m.in. szef stacji o. Tadeusz Rydzyk. Jednak redemptorysta jest nie tylko szefem telewizji, ale też m.in. założycielem uczelni. I w czasie zadawania (dość długich) pytań zdawał się sugerować prezydentowi, że przygotowywana reforma edukacji może być niekorzystna dla jego uczelni, w szczególności jej finansowania.

"Andrzej Duda udziela wywiadu TV Trwam, a "dziennikarz" o. Rydzyk poucza prezydenta ws. sądownictwa, polityki i swojej szkoły. Prezydent pokornie znosi" - skomentował dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Memy gorszego sortu | Facebook

Andrzej Duda u ojca Rydzyka na dywaniku

  

- Ciekaw jestem, jak pan prezydent patrzy na tę reformę szkolnictwa wyższego. Jakoś tak preferuje się w niej uczelnie techniczne. Czy to nie pójdzie za daleko, czy np. teologia, filozofia, uważana za nie naukę... - stwierdził o. Rydzyk, szef rady naukowej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

- A to mnie ojciec dyrektor podchodzi - wtrącił ze śmiechem prezydent.

- ... Bo to tylko techniczne. Ja tu na przykład widzę uniwersytety flagowe, a tamci inni to co? - kontynuował założyciel prywatnej uczelni. - Patrzy się: jaki koń jest każdy widzi. Co człowiek potrafi, też się widzi. A dlaczego ten uniwersytet czy ten - mówił.

- Co będzie bez filozofii, bez humanistyki. Technokracja, automaty wychowywane, a nie ludzie myślący. Ciężko rządzić narodem myślącym, to chyba widzieli wszyscy nasi okupanci, jak niszczyli inteligencję, niszczyli duchowieństwo. Czy to teraz nie jest zbyt...  - mówił o. Rydzyk.

Rydzyk: Uniwersytet jakiś tam dostaje dwa miliardy budżetu
Po tym wspomniał bezpośrednio o swojej uczelni. - Żeby studenci uczyli się, muszą zapłacić wszystko. Wiemy, jakie mamy trudności. Żeby znaleźć pieniądze na profesurę i tak dalej. A uniwersytet jakiś tam dostaje dwa miliardy budżetu z państwa. Niedużo mniejszy uniwersytet dostaje tylko miliard, czy aż miliard. A uczelnie prywatne? - pytał o. Rydzyk. Argumentował, że "katolicy też płacą podatki", z prywatna uczelnia katolicka "musi prosić pana Boga" o środki. - Wszystko z tą reformą idzie w kierunku dehumanizacji - podsumował duchowny.

Duda w odpowiedzi podkreślał, że debata nad reformą "cały czas trwa", a propozycje są poddawane dyskusji. - Ojciec dyrektor mnie podchodzi, ja jestem po kierunku humanistycznym - stwierdził prezydent i zaznaczył, że nie można określić, że studia techniczne są lepsze od humanistycznych lub odwrotnie. Prezydent mówił o potrzebie balansu w finansowaniu uczelni prywatnych i publicznych i jednakowych standardach oceniania.

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Polemical Polish memes | Facebook

Unia dalej naciska

Unia Europejska dalej naciska na to, by wszystkie państwa członkowskie przyjęły migrantów. Mówi się nawet o karach finansowych dla Polski - ewentualnym braku dotacji z funduszy europejskich. 

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Sekcja Gimnastyczna | Matrix | Wiadomości | kadr | Facebook

Tymczasem w ''Wiadomościach''

Na froncie pasków ''Wiadomości'' tymczasem ciągle bez zmian. Dalej są dziwne.

Więcej o: