Umiejętności to jedno, szczęście drugie, ale w sporcie potrzebny jest też doping. Bynajmniej, nie chodzi nam o wspomaganie się chemikaliami, dzięki którym mięśnie pracują sprawniej. Mamy na myśli dopingowanie przez kibiców, brawa, okrzyki, przyśpiewki. A w tym mistrzyniami są cheerleaderki.
Ale nikt, nawet wykonujący najbardziej fikuśne choreografie zespół, nie jest w stanie przebić dopingu, jaki sportowcom serwują w Pjongczangu cheerleaderki z Korei Północnej.
Najpopularniejszy film z występu cheerleaderek początkowo trafił na Facebooka, gdzie obejrzało go już blisko 900 000 osób! Jednak zainteresowanie nim jest tak duże, że znaleźć go już można na różnych portalach, na przykład na YouTube, Instagramie czy Twitterze, a wszędzie bije rekordy popularności.
W sumie do Korei Południowej przyjechało ponad 220 cheerleaderek z Korei Północnej. Podczas swoich występów zajmują sektory w różnych częściach trybun, tak że widziane są niemal z każdej strony. Ich doping wygląda zaś dokładnie tak, jak wygląda życie w Korei, ale nie to prawdziwe, a takie, jakie światu przekazują przywódcy.
Wszystko jest tu idealne, jak od linijki. Identyczne stroje, fryzury, pełna synchronizacja i nieodłączne uśmiechy na twarzach. Całkiem jak w Korei, nie ma miejsca na błędy, wszystko musi wyglądać perfekcyjnie.
Genialny popis swoich specyficznych umiejętności cheerleaderki z Korei Północnej dały podczas meczu hokejowego. Starły się w nim zjednoczona drużyna Korei Północnej i Południowej z hokeistkami ze Szwajcarii. I mimo że Szwajcarki pokonały swoje przeciwniczki aż osiem do zera, z trybun docierały radosne wiwaty.
Podczas meczu zobaczyć było można sceny dość dziwaczne, trochę przerażające, i zdecydowanie intrygujące. Tak na przykład, w jednym z sektorów cheerleaderki zasłoniły swoje twarze każda taką samą maską i tańczyły w rytm śpiewanej przez siebie piosenki.
Wait for it.... one of the stranger moments of the night... North Korean Cheerleaders holding masks as they sing 'Whistle' one of North Korea's most popular songs. #Olympics2018 (Via @Kubik_Kamera) pic.twitter.com/BXACRt27nZ
- Gadi Schwartz (@GadiNBC) 10 lutego 2018
Uwierzylibyście, że Korea przegrała? My nie! Kim może być dumny!