Polacy grillują, grillują też politycy. Jaki piecze wyborczą kiełbasę [MEMY TYGODNIA]

Kończy się leniwy, majówkowy tydzień. Było niezwykle ciepło i spokojnie, choć nie obyło się bez polityki. Niekwestionowanym królem tygodnia został kandydat na prezydenta Warszawy.
Memy Memy Fot. Zbliżeniowy | FB

Przyszedł maj, a z majem majówka. Ci, którym poszczęściło się bardziej niż innym, mogą w tym roku liczyć na porządny, dziewięciodniowy wypoczynek. I choć święta przypadły jedynie na pierwszy i trzeci dzień miesiąca, wszystkie pozostałe wydają się tak samo wazne i zachęcające.                

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Jeśli ktoś był sprytny, mógł wziąć zaledwie 3 dni urlopu i cieszyć się całym tygodniem wolnego. Niektórzy mogli też liczyć na wyjątkową łaskę pracodawców i pracować z domu. Zawsze to lepiej, niż spędzić dzień w biurze, prawda?                           

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Za wyjątkowo sprzyjającą aurę odpowiada w tym roku wyż znad... a przepraszamy, pomyłka. Za słońce, ciepło i dobre samopoczucie odpowiadają oczywiście rządzący.                 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Majówka zaczęła się jeszcze w kwietniu i to silnym głosem polskich duchownych. Kościół w końcu zabrał głos w sprawie protestu opiekunów osób niepełnosprawnych.

Abp Hoser stwierdził, że nie może stanąć po żadnej ze stron, bo protest jest... polityczny. Pal licho niepełnosprawnych. Kościół katolicki nie jest przecież od tego, by pochylać się nad najbardziej potrzebującymi.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Protest trwa, tymczasem w Sejmie pojawiła się pierwsza dama. Agata Duda odwiedziła protestujących i wygląda na to, że w końcu, po dwóch tygodniach, jest szansa na porozumienie. 

- Zrozumiałyśmy, że pani prezydentowa popiera nasz postulat - mówiły dziennikarzom matki niepełnosprawnych. - Konkluzja jest taka, że trzeba szukać kompromisu. Strona rządowa musi się do nas odezwać.
       
Memy | Memy | Fot. Wykop.pl

Tymczasem PiS złożył w Sejmie projekt ustawy, który ma umożliwiać niepełnosprawnym m.in. korzystanie z pomocy lekarzy specjalistów bez zapisów i kolejek. 

Niestety protestujący stwierdzają, że nie jest to jeszcze wystarczająca pomoc ze strony rządzących. 

Patryk Jaki - prezydent Warszawy - memy Patryk Jaki - prezydent Warszawy - memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

W tym roku czekają nas wybory samorządowe. Jak wszyscy zainteresowani lokalną polityką wiedzą, jest to wydarzenie niezwykle ważne. To od nas (wyborców) zależeć będzie bowiem, kto i jak rządzić będzie regionem.                

Oczy wszystkich Polaków skierowały się w tym tygodniu w stronę Warszawy. Tu typuje się dwóch największych rywali do prezydenckiego stołka: Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego.

I o ile ten drugi nie wzbudził jak na razie większej sensacji swoimi wypowiedziami (ludzi nie poruszyło na przykład jego wyznanie, że palił w młodości rzeczy niedozwolone i pijał tanie wina), o tyle ten pierwszy już rozbawił wyborców.

Patryk Jaki pomylił Pragę warszawską z Pragą czeską. 

Patryk Jaki - prezydent Warszawy - memy Patryk Jaki - prezydent Warszawy - memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Kampania wyborcza wystartowała wraz ze spotem, w którym Jaki przekonuje, że Warszawa jest dla wszystkich. Polityk zawzięcie powtarza ostatnimi czasy, że choć nie jest z Warszawy, czuje się w niej jak u siebie i zna ją jak własną kieszeń. 

Tymczasem w jego filmie zamiast warszawskiej dzielnicy, pojawiło się zdjęcie stolicy Czech.

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Jaki wywołał swoim spotem niemałe poruszenie. Ludzie zaczęli kpić z tego, co jeszcze można by przenieść do Warszawy i jak Jaki widzi poszczególne osiedla i dzielnice. 

           

Patryk Jaki - prezydent Warszawy - memy Patryk Jaki - prezydent Warszawy - memy Fot. JBWA | FB

Kampania Jakiego nie skończyła się w tym tygodniu na niefortunnym spocie. Polityk wziął sobie do serca przekonywanie wyborców do własnej osoby. Wyborczą kiełbasę zrozumiał bardzo dosłownie. W majówkę grillował z warszawiakami. I oczywiście rozdawał kiełbaski.        

Patryk Jaki - prezydent Warszawy - memy Patryk Jaki - prezydent Warszawy - memy Fot. JBWA | FB

Szybko na jaw wyszło, kto zaproszony został na grilla. Miał być ładny obrazek z obywatelami miasta. Wyszedł ładny obrazek z lokalnymi politykami - radnymi z ramienia PiS.

                      

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Trzeciego maja urodziny miał najsłynniejszy w kraju redemptorysta. Tadeusz Rydzyk skończył w czwartek 73 lata, a w prezencie dostał niewielki protest ruchów feministycznych. Ludzie pikietowali pod hasłem ''Chryja pod Radiem Maryja'' i skandowali ''Precz z Rydzykiem! Obłudnikiem!''

                

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Trzeci maja to oczywiście święto konstytucji. O konstytucji mówi się zaś w Polsce od dawna i niekoniecznie dobrze. Zaczęto od ''takiej książeczki'', którą "należałoby trochę przeredagować", a kontynuowano próbując łamać prawo. 

Politycy PiS od dawna zapowiadają zmiany w obecnej ustawie zasadniczej i uparcie powracają do tematu...                 

Memy Memy Fot. Memy Gorszego Sortu | FB

I tak Andrzej Duda zapowiedział, że w listopadzie czekać będzie Polaków referendum w tej sprawie. 

Po ponad 20 latach jej obowiązywania, po 30 latach od odzyskania suwerenności, zasługujemy na to, byśmy dokonali refleksji nad tą konstytucją. Po co? By Polacy mieli to, na co zasługują, czyli suwerenne, dobrze funkcjonujące państwo, z uczciwą władzą, która dobrze zarządza krajem, z mocnymi gwarancjami praw obywatelskich, praw socjalnych, dla polskiej rodziny

- powiedział w czwartek prezydent.

Memy | Memy | Fot. Anonimowy Internauta | FB

Sejmowi prawnicy wydali w tygodniu opinię na temat projektu Kai Godek, ''Zatrzymajmy aborcję''. I co tu dużo mówić, ani rzeczona działaczka, ani Polacy zainteresowani tematem raczej się takiego obrotu spraw nie spodziewali. 

Prawnicy orzekli, że zaostrzenie prawa może doprowadzić między innymi do zwiększenia ilości nielegalnych zabiegów i przestraszyć lekarzy. Ponadto może przyczynić się do skłócenia społeczeństwa. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak działa TVP Info? Odpowiedzi na to pytanie udzielił ostatnio Stanisław Piotrowicz. Niegdyś działacz i prokurator PRL, dziś ulubieniec i polityk PiS, oznajmił, że przekaz TVP musi trafiać do wszystkich Polaków, dlatego niektórym może się wydawać, że skonstruowany jest tak, by godzić w ludzi inteligentnych.

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Konkluzja jest prosta: Telewizja Polska trafiać ma do ludzi głupich, dlatego jej treści nie są zbyt mądre. Ups.    

Memy Memy Fot. Chore Twory | FB

Majówka nie dla każdego była czasem relaksu. Są bowiem w Polsce maturzyści, a tych pierwszy egzamin czekał już w piątek.                      

Memy Memy Fot. Chore Twory | FB

Jak wykorzystali wolne? Na relaks, czy może przypominanie sobie najważniejszych wątków ''Chłopów'' i ''Lalki''? Zweryfikował to test z języka polskiego, pokażą to wyniki matur pod koniec czerwca.

Tymczasem kolejne egzaminy już po niedzieli. Jak powiedział kiedyś ktoś mądry, gorszy uczeń niewyspany od nieprzygotowanego. Zatem proponujemy chwilę relaksu i życzymy powodzenia.             

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Majówka jeszcze się nie skończyła, warto więc oddać się jej w pełni. Pamiętajcie jednak o tym, co najważniejsze. Nie, nie chodzi nam o dokumentację dobrej zabawy, ale o dobrą zabawę właśnie.              

Więcej o: