Andrzej Duda - prezydent wszystkich botów. W kampanii wyborczej miały pomóc mu fikcyjne konta [MEMY]

Andrzej Duda w kampanii wyborczej miał korzystać z botów ośmieszających jego przeciwnika, Bronisława Komorowskiego. Znaczyłoby to tyle, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, tylko wszystkich botów. Ale ma już na to odpowiedź.
Memy Memy Fot. Wykop.pl

Andrzej Duda to "prezydent wszystkich Polaków". Pod takim hasłem wystartował w 2015 roku w wyborach i z takim hasłem na ustach objął stołek prezydencki. 

Dopiero później okazało się, że z tymi ''wszystkimi Polakami'' to jednak nie do końca prawda, bo obywatele dzielą się na sorty lepsze i gorsze. Teraz doszła do tego nowa informacja. Andrzej Duda to prezydent wszystkich... botów.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Przed weekendem pojawiła się bowiem informacja, że to właśnie boty pomogły w zwycięstwie Andrzeja Dudy. Sztab prezydenta miał w 2015 roku zawrzeć umowę w sprawie ''automatycznych komentarzy'' umieszczanych w sieci. 

Zawarte w umowie sformułowanie o ''automatycznych wpisach'' z całą pewnością oznacza konta fikcyjnych użytkowników, czyli boty

- oceniła socjolog Anna Mierzyńska.

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Sam Andrzej Duda miał nic nie wiedzieć o rzekomym użyciu botów w jego kampanii. Z kolei Paweł Szefernaker, dawny sztabowiec prezydenta twierdzi, że botów używano jedynie do kasowania wulgarnych komentarzy w sieci. Przyzwolenia na ośmieszanie przeciwnika jego zdaniem w sztabie nie było.               

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Tymczasem światło dzienne ujrzał cennik usługi, jaką sztabowi Andrzeja Dudy świadczyła w 2015 roku firma z Warszawy. I tak pojedynczy wpis wyceniony był na 2 złote, wątek - złotych 20.                                   

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

W tym wszystkim przewija się jeszcze jedno znane nazwisko. W sprawę zamieszany miał być Adam Bielan, a właściwie jego byli współpracownicy. To oni są bowiem właścicielami firmy, z którą sztab prezydenta zawarł umowę na użycie fikcyjnych kont w sieci.                

Zobacz: Sztab Dudy kupował "automatyczne wpisy". Radio ZET: Wspólnikami firmy są byli asystenci Bielana

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Sam Adam Bielan odniósł się do zarzutów w sprawie ''automatycznych komentarzy''. Wicemarszałek Senatu twierdzi, że firma jego byłych wspólników zajmowała się jedynie moderowaniem strony internetowej i w jej działaniach nie było niczego nieodpowiedniego. 

Za chwilę media związane z Platformą napiszą, że kampanię Andrzejowi Dudzie i Zjednoczonej Prawicy wygrali kosmici. Ja jestem winien, bo widziałem wiele filmów z kosmitami

- powiedział Bielan w rozmowie z RMF FM. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Do sprawy odniósł się też główny zainteresowany. Prezydent Andrzej Duda zamieścił wpis na Twitterze. W nim stwierdził, że botów nikt nie używał, a kampanię wyborczą wygrał dzięki autobotom. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Pod swoim wpisem na Twitterze prezydent zamieścił link do klipu z ''Transformersów''. Czy o takie (auto)boty chodziło w kampanii?

Memy Memy Fot. Ośrodek Dystrybucji Prestiżu i Pogardy | FB

Wyjaśnienia Andrzeja Dudy i Adama Bielana wyjaśnieniami, ale temat botów jest chyba najgorętszym, jakim żyje od kilku dni społeczeństwo. 

Andrzej Duda szybko został mianowany prezydentem wszystkich botów, a internet zalewają kolejne memy i komentarze niezadowolonych wyborców. 

Memy Memy Fot. Memy Gorszego Sortu | FB

             

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

                

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                                         

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

                      

Memy Memy Fot. Phil Backensky | TT

                                  

Memy Memy Fot. Wykop.pl

           

Memy Memy Fot. FanTomas Szary | TT

             

Memy Memy Fot. Wykop.pl

             

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                  

Memy Memy Fot. Fabryka Granatów | TT

                          

Więcej o: