Patryk Jaki chce być jak Rafał Trzaskowski i pozuje z regałem pełnym książek. A ludzie tworzą memy

Patryk Jaki tak bardzo chce uchodzić za oczytanego, że wrzucił na Twittera zdjęcie z biblioteczką. Nie spodziewał się jednak, że obywatele zamiast podziwiać jego zbiory, zaczną wytykać mu błędy i tworzyć memy.
Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Człowiek wykształcony, to człowiek oczytany i wie o tym Patryk Jaki - przynajmniej od kilku dni. A wiedzę tę nabył od swojego kontrkandydata w tegorocznych wyborach samorządowych - Rafała Trzaskowskiego. 

Memy Memy Fot. Ośrodek dystrybucji prestiżu i pogardy | FB

Tak się bowiem zdarzyło, że obaj panowie byli gośćmi programu ''Klasa'' TVN. Obaj rozmawiali z dziećmi, jeden pochwalił się, że ma w domu mnóstwo książek. Drugi, by nie zostać w tyle, zaraz później umieścił na Twitterze zdjęcie na tle bogato wyposażonej biblioteczki. 

Memy Memy Fot. Ośrodek dystrybucji prestiżu i pogardy | FB

Internauci szybko i uważnie zaczęli przyglądać się nowej fotografii Patryka Jakiego i przestudiowali zawartość półek. Znaleźli tam takie pozycje jak albumy niemieckich lokomotyw, ''Dziennik Bridget Jones'', książka o Coco Chanel czy kryminał J.K. Rowling. 

Ale to nie koniec, zerknęli na przykład w odbicie w obudowie stojącej na biurku lampki i zauważyli otwartą, pustą przestrzeń. Nie pasowało im też ustawienie flag, które według oficjalnej wykładni, powinny być zamienione miejscami. 

A to dalej nie koniec...

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Uważne oko jednej z internautek dopatrzyło się, gdzie robione było zdjęcie Patryka Jakiego. Mało kto wierzył pewnie, że to jego mieszkanie (po co komu flagi przy biurku) albo biuro (ten książkowy miszmasz na półkach), ale nikt raczej nie spodziewał się, że kandydat na prezydenta Warszawy trafił na plan filmowy. I to jaki! 

W tym samym miejscu kręcono serial ''Pułapka''. I ok, nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że to produkcja zdradzieckiej telewizji TVN!

Memy Memy Fot. Wykop.pl

A co by było, gdyby śladem pana Jakiego poszedł pan Trzaskowski?

Patryk Jaki chwali się często, że już w młodości stał pod blokiem. Może by tak jego kontrkandydat przywdział dres i zapozował tak, jak jego przeciwnik? Są już tego pierwsze wizualizacje...

Memy Memy Fot. Uwaga: Polska w dużych dawkach

Patryk Jaki swoim zdjęciem na tle biblioteczki zdetronizował (ale tylko na chwilę) Andrzeja Dudę w plebiscycie na najciekawszą fotkę przy biurku. Ale internet nie zapomina. A my przypominamy:

Duda spotkał się z Trumpem, ale krzesła nie dostał. Co dalej po wizycie w USA? Trwa wysyp memów

               

Memy Memy Fot. Uwaga: Polska w dużych dawkach | FB

                         

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

                

Memy Memy Fot. Piknik | TT

                        

Memy Memy Fot. Polska w ruinie | TT

                 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

                

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

                   

Memy Memy Fot. Piknik | TT

                   

Memy Memy Fot. FanTomas szary | TT

            

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                 

Więcej o: