6 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIESZ o Oprah Winfrey

Dziś zostanie wyemitowany ostatni odcinek kultowego programu ''The Oprah Winfrey Show''.
Prowadząca program podbiła serca widzów z całego świata i stała się jedną z najbogatszych kobiet w USA. Oprah zna każdy, ale nie każdy wie o niej tyle, co my. Za co obraził się na nią ambitny pisarz, a za co Liz Taylor, czego nie zgodziła się pokazać w programie i jaka jest jej najdziwniejsza fobia - poznajcie tajemnice Oprah!

Żegnajcie kilogramy!

Figura Oprah to sprawa (nomen omen) wagi państwowej. Całe Stany obserwują z zapartym tchem walkę telewizyjnej gwiazdy z nadwagą.

Najbardziej efektowną odsłonę tej niekończącej się wojny widzowie mogli zobaczyć w 1988 r, kiedy odchudzona do rozmiaru 38 Oprah przywiozła do studia na wózku 67 funtów (ponad 30 kg) tłuszczu, symbolizującego kilogramy, które zrzuciła.

Ptyś, lody Bambino, Kukuruku, guma Turbo - słodycze, których już nie ma >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Śpiewająco lub przez internet. TOP 10 najlepszych oświadczyn [WIDEO] >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Drażliwy autor

''Klub Książki'' to część programu Oprah, w który prowadząca omawia interesujące jej zdaniem lektury. Książki wybrane przez Oprah często stają się bestsellerami. Nie wszyscy pisarze cieszyli się jednak z tego wyróżnienia. Kiedy w 2001 r. Winfrey poleciła swoim widzom powieść ''The Corrections'', jej autor, Jonathan Franzen był oburzony i oświadczył, że jego dzieło jest dużo ambitniejsze od książek prezentowanych zwykle w programie.

Oko w oko z mordercą

W 1989 r. Oprah zaprosiła do studia seryjnego mordercę, który zabił 8 osób oraz rodziny niektórych z jego ofiar.

Podczas nagrywania wywiadu prowadząca uświadomiła sobie, że przekroczyła granice tego, co można pokazać w programie. ''Nagle dotarło do mnie, że nie powinnam tego robić, to nikomu nie pomoże'' - wspomina Oprah. Ten odcinek nigdy nie trafił na antenę.

Nie zadzieraj z Liz!

Program, który Oprah wspomina najgorzej to wywiad z 1988 r. z Elizabeth Taylor. Liz zastrzegła, że nie życzy sobie pytań o życie osobiste. ''Trudno się powstrzymać od zadawania takich pytań - w końcu byłaś siedmiokrotnie zamężna!'' - odparowała prowadząca. Panie pokłóciły się na antenie.

Dziś Oprah mówi, że nie jest w stanie oglądać tego odcinka bez bólu, tym bardziej, że fryzura, w której pokazała się na antenie była naprawdę koszmarna.

Arabskie fanki

Oprah jest kochana nie tylko w Ameryce. Prowadząca talk-show ma wielkie grono fanów w Arabii Saudyjskiej. W 2007 r. jeden z arabskich kanałów telewizyjnych zaczął nadawać niemal wyłącznie powtórki jej programu.

Saudyjskie kobiety uwielbiają Oprah za jej skromne stroje i odwagę, z jaką zmaga się z przeciwnościami losu.

Lęk przed gumami

Chiclefobia - to dziwne słowo jest nazwą nie mniej dziwnej dolegliwości Oprah. Prezenterka odczuwa lęk przed gumami do żucia. Wszystko zaczęło się lata temu, kiedy Oprah była małą dziewczynką. Dziadek gwiazdy miał okropny zwyczaj wciskania wyżutych gum w szczeliny komody.

Oprah wciąż pamięta swoje obrzydzenie na widok obklejonego mebla. Wszystkim swoim pracownikom zabroniła żucia gumy.

Ptyś, lody Bambino, Kukuruku, guma Turbo - słodycze, których już nie ma >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

 

Śpiewająco lub przez internet. TOP 10 najlepszych oświadczyn [WIDEO] >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: