Szkło, proszek, poduszki. Od jedzenia czego mogą być uzależnieni ludzie? [ZOBACZ]

Niezwykle popularny amerykański program "My Strange Addiction" [moje dziwne uzależnienie - red.] zgodnie z nazwą pokazuje, z jak niecodziennymi nawykami borykają się ludzie. My skupiliśmy się na jedzeniu.
Kobieta uzależniona od jedzenia poduszek Kobieta uzależniona od jedzenia poduszek fot. youtube/kadr

Sofy

Wszystko zaczęło się, gdy miała 10 lat. Jej rodzice postanowili się rozwieść, co zachwiało jej świat i pozbawiło ją poczucia bezpieczeństwa. Pewnego razu kuzyn zaproponował, by dla zabawy żuli gąbkę z poduszek i tak się to zaczęło. Adele mówi, że podoba jej się smak i to specyficzne uczucie w ustach.

To zaburzenie, czyli łaknienie spaczone, dotyka zazwyczaj dzieci (które zjadają kredę, drewno czy surowe ziemniaki) oraz kobiety w ciąży. Czasami występuje niezależnie od wieku czy odmiennego stanu kobiety i wówczas za główną przyczynę podaje się stres. Prawdopodobnie tak było w przypadku Adele Edwards.

Największe koszmary chirurgii plastycznej. UWAGA! Mocne >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Najgorzej wypchane zwierzęta. Ostrzegamy - zdjęcia nie dla wrażliwych! >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Chłopak uzależniony od jedzenia szkła Chłopak uzależniony od jedzenia szkła fot. youtube/kadr

Szkło

Josh przez cztery lata swojego życia pochłonął 250 żarówek i 100 kieliszków. Najchętniej wybiera te o cienkich ściankach, czyli do wina lub szampana. Co może być pociągającego w jedzeniu szkła? Zdaniem mężczyzny bardziej niż o smak chodzi o fakturę i sposób, w jaki szkło chrupie.

Dziewczyna Josha nie jest zachwycona jego pasją. Martwi się, zresztą słusznie, że nieznośny nawyk może odbić się na jego zdrowiu.

Ciekawe w uzależnieniu Josha jest to, że zajada się żarówkami tylko wtedy, gdy ma publiczność. Zresztą sam twierdzi, że bardziej od szkła uzależniony jest od bycia w centrum uwagi.

Dziewczyna uzależniona od jedzenia popiołu z papierosów Dziewczyna uzależniona od jedzenia popiołu z papierosów fot. youtube/kadr

Popiół z popielniczek

Bianca nie pali, ale papierosy są w kręgu jej zainteresowania. Dlaczego? Dziewczyna jest uzależniona od jedzenia popiołu z wypalonych papierosów.

Zaczęło się od ceramiki, na której jedzenie Bianca poświęcała nawet 150 godzin miesięcznie. Kilka lat temu spróbowała popiołu i od tego czasu nie może przestać. Jej siostra jest temu przeciwna, ale wszelkie próby chowania przed nią popielniczki czy ceramiki nic nie dają. Dziewczyna i tak znajdzie sposób, by skosztować.

Dziewczyna uzależniona od jedzenia kredy Dziewczyna uzależniona od jedzenia kredy fot. youtube/kadr

Kreda

Przeciętnemu człowiekowi kreda kojarzy się z zabawami z dzieciństwa, ale nie Krystin. Dla niej jest to ulubiony przysmak. Uwielbia tę fakturę i smak i dziwi się, gdy ktoś jest innego zdania. Dziewczyna dała spróbować kredy swojemu znajomemu. Ku jej rozczarowaniu nie podzielił on jej fascynacji. Podobnie było z siostrami.

Widząc reakcje innych ludzi, Krystin zaczęła się zastanawiać, czy jedzenie kredy jest problemem, ale póki co uważa, że nie ma w tym nic złego.

Kobieta uzależniona od jedzenia proszku do sprzątania Kobieta uzależniona od jedzenia proszku do sprzątania fot. youtube/kadr

Proszek do sprzątania

Znacie to uczucie, kiedy na widok czegoś smakowitego cieknie wam ślinka? Takie uczucia towarzyszyły Crystal, gdy po raz pierwszy spróbowała proszku do czyszczenia. Zaraz po tym zdarzeniu przestraszyła się, ale nie umiała się powstrzymać. Przez ponad 30 lat.

W przedmiocie swojego uzależnienia lubi ciekawy smak i to, że sprawia wrażenie, jakby w ustach miało się piasek.

Dziewczyna uzależniona od jedzenia papieru i chusteczek Dziewczyna uzależniona od jedzenia papieru i chusteczek fot. youtube/kadr

Papier toaletowy

Do czego potrzebne są jednorazowe chusteczki w kinie? Zazwyczaj do ocierania łez na ckliwej komedii. W przypadku Keshy jest inaczej. Kobieta po prostu je... je.

Jeśli nie chusteczki, to chociaż papier toaletowy, towarzyszą jej wszędzie - nosi je w torebce, wozi w samochodzie, trzyma w ręku w czasie oglądania telewizji. Na pytanie swojej siostry, co fajnego jest w jedzeniu papieru, Kesha z lekkim rozmarzeniem odpowiada, że moment położenia go na języku.

Kobieta uzależniona od jedzenia prochów męża Kobieta uzależniona od jedzenia prochów męża fot. za tlc

Prochy męża

Casie nie umie sobie poradzić z odejściem męża, więc jego prochy zabiera ze sobą wszędzie - do sklepu, do restauracji, do kina. Śpi z urną i gotuje to, co najbardziej lubił jej ukochany. W tym nie ma jeszcze nic dziwnego, bo ludzie różnie radzą sobie z odejściem bliskiej osoby, ale to nie koniec.

Kobieta raz dotknęła prochów męża. Ponieważ nie mogła ich po prostu strzepnąć, polizała palce. Od tego się zaczęło.

Największe koszmary chirurgii plastycznej. UWAGA! Mocne >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Najgorzej wypchane zwierzęta. Ostrzegamy - zdjęcia nie dla wrażliwych! >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: