Wybory 2011: Najprzystojniejsi kandydaci do Sejmu [ZDJĘCIA + SONDAŻ]

Zwróciliście nam uwagę że piszemy o pięknych kandydatkach, a nic - o przystojniakach na listach. Dziś specjalnie dla was ranking ''ciacha kampanii'' - dziewięciu najprzystojniejszych kandydatów do Sejmu wybranych przez redaktorki Deser.pl
Największym Największym "ciachem" w PiS jest najprawdopodobniej Tomasz Kaczmarek. Agent Tomek chwali się kilkoma medalami mistrzostw kraju w pływaniu, dyplomem magistra socjologii oraz tym, że pracując dla policji i CBA zawsze ''nakierowany był na dobro Polski''. Tomasz Kaczmarek podkreśla też, że nie wstydzi się swojego patriotyzmu i ''podziwia Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia, którzy po 1945 roku walczyli o wyzwolenie Polski z komunistycznej niewoli'' Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Wyborcza.pl

Agent Tomek

Tomasz Kaczmarek, polski James Bond, znany z zamiłowania do szybkich samochodów i bogatych kobiet wystąpi w wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości.

Na stronie wybierzpis.org chwali się kilkoma medalami mistrzostw kraju w pływaniu, dyplomem magistra socjologii oraz tym, że pracując dla policji i CBA zawsze ''nakierowany był na dobro Polski''.

Tomasz Kaczmarek podkreśla też, że nie wstydzi się swojego patriotyzmu i ''podziwia Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia, którzy po 1945 roku walczyli o wyzwolenie Polski z komunistycznej niewoli''.

Startuje z 32. miejsca na świętokrzyskiej liście Prawa i Sprawiedliwości.

Ryszard Kalisz Ryszard Kalisz Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz na pierwszy rzut oka nie wygląda na amanta, ale za to jego inteligencja, dowcip i pogoda ducha stawiają go w pierwszym rzędzie najatrakcyjnieszych polityków. Wśród redakcyjnych koleżanek to on zdobyłby sobie tytuł Mistera Sejmu.

Na  Ryszarda Kalisza można zagłosować w Warszawie, gdzie zajmuje drugie miejsce na liście SLD.

Sławomir Nowak Sławomir Nowak Fot. AG

Sławomir Nowak

Sławomir Nowak jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta ds. kontaktów z Rządem i Parlamentem. Bardziej znany jest jednak jako ''Największa Klata Polskiej Polityki'', o którą dba uprawiając codzienny jogging i ćwicząc w domowej siłowni. Wielbicielki napiętych muskułów mogą przyjrzeć mu się tutaj.

Piotr Muller był najmłodszym kandydatem PiS w zeszlorocznych wyborach. Jest Przewodniczącym Samorządu Studentów UW Piotr Muller był najmłodszym kandydatem PiS w zeszlorocznych wyborach. Jest Przewodniczącym Samorządu Studentów UW Fot. za Facebook.com

Piotr Müller

Piotr Müller jest najmłodszym kandydatem w naszym zestawieniu, ale zgromadził doświadczenie, którym mógłby obdzielić kilku posłów. Jest m.in.  Przewodniczącym Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertem Państwowej Komisji Akredytacyjnej, współpracownikiem ds. prawnych posła Maksa Kraczkowskiego...

Redaktorki Deser.pl gustują raczej w nieco starszych mężczyznach, ale czytelniczki ze facebookowej strony Wybory2011 przekonały nas, że Piotra Müllera nie może na tej liście zabraknąć.

Piotr startuje W Warszawie z 10. miejsca na liście PiS-u.

Poseł Marek Opioła na swojej stronie przedstawia się jako członek rodziny o bogatych korzeniach literacko-patriotycznych. Jego babcia była miłośniczką Boya-Żeleńskiego i sama pisała książki, a dziadek politykiem, członkiem PSL-u. Poseł Marek Opioła na swojej stronie przedstawia się jako członek rodziny o bogatych korzeniach literacko-patriotycznych. Jego babcia była miłośniczką Boya-Żeleńskiego i sama pisała książki, a dziadek politykiem, członkiem PSL-u. Fot. za Marekopiola.com

Marek Opioła

Marek Opioła na swojej stronie przedstawia się jako członek rodziny o bogatych korzeniach literacko-patriotycznych. Jego babcia była miłośniczką Boya-Żeleńskiego i sama pisała książki, a dziadek politykiem, członkiem PSL-u.

Poza pracą w Sejmie Marek Opioła troszczy się o los niewidomych. Prywatnie jest mężem, ojcem, ''zapalonym żeglarzem i doskonałym kucharzem''.

Kandyduje w Płocku, znajdziecie go na drugim miejscu na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Poncyliusz Paweł Poncyliusz Fot. AG

Paweł Poncyljusz

Pawła Poncyljusza nie trzeba przedstawiać. Wielokrotny zwycięzca plebiscytów na najprzystojniejszego i najseksowniejszego polskiego polityka. Dobrze mu było w ciemnych włosach, jeszcze lepiej w szpakowatych, świetnie pasuje mu też zarost a la Robinson Cruzoe. Najlepiej chyba jednak wyglądał dwadzieścia lat temu w harcerskich spodenkach z wiadrem w dłoni.

Michał Kabaciński Michał Kabaciński Fot. za Facebook.com

Michał Kabaciński

Michał Kabaciński w naszym rankingu reprezentuje Ruch Poparcia Janusza Palikota. Zgłoszony przez nasze czytelniczki kandydat do Sejmu pochodzi z Lublina, gdzie studiuje prawo na UMCS. W partii pełni funkcję Pełnomocnika Okręgu Wyborczego nr 6, tworzy struktury, komentuje absurdy polskiej polityki, bierze udział w marszach.

Z jego strony na FB dowiadujemy się, że lubi m.in. hip-hop i Monikę Brodkę, filmy ''Człowiek z blizną'' i ''Kac Vegas'', a ulubioną książką są dla niego ''Kulisy Platformy'' Janusza Palikota.

Paweł Papke Paweł Papke Fot. za Pawelpapke.pl

Paweł Papke

Mistrz Świata Juniorów, 5-krotny Mistrz Polski, 3-krotny Zdobywca Pucharu Polski - to tylko niektóre tytuły, które Paweł Papke zdobył w trakcie swojej siatkarskiej kariery. W 2010 roku skończył z czynnym uprawianiem siatkówki, założył szkołę dla juniorów i został radnym w rodzinnym Olsztynie.

Startuje z 18. miejsca na olsztyńskiej liście Platformy.

Przemysław Dziaduś startował w wyborach parlamentarnych z listy PiS w Opolu Przemysław Dziaduś startował w wyborach parlamentarnych z listy PiS w Opolu Fot. za Facebook.com

Przemysław Dziaduś

O Przemysławie Dziadusiu niestety nie udało nam się wiele dowiedzieć. Tylko tyle, że ma 27, jest architektem i świetnie prezentuje się w szaliku.


Dziaduś jest kandydatem PiS startującym z pierwszego miejsca w Opolu.

Więcej o: