Co polubiły miliony [VIRALE ROKU]

Niezwykle trudno jest wybrać najlepsze virale 2011, ale mus to mus. Redakcyjnie dokonaliśmy wyboru 20, które naszym zdaniem były najfajniejsze/najbardziej wszechobecne/najbardziej kreatywne. Teraz oddajemy głos wam.
Chuck Testa Chuck Testa (fot. YouTube/ojaivalleytaxidermy)

Chuck Testa

Prawie 10 mln wyświetleń na YT

Raz na jakiś czas w sieci pojawia się ktoś taki. Po tym zmienia się wszystko...przynajmniej na kilka dni. Jeśli nie wiesz, co odpisać znajomym na FB, zawsze możesz skorzystać z "NOPE! Chuck Testa!". Tysiące internautów sprawdziło. Działa.

Cholera! Widziałem Elvisa! NOPE! Just Chuck Testa! [Abomination007/joemonster]
Moja recenzja "Szóstego zmysłu": Myślałeś, że Bruce Willis żyje? NOPE! Chuck Testa [treker999/YT]

Kotki przytulasy

Prawie 38 mln wyświetleń na YT

Jeśli nie widzieliście tego filmiku, musieliście chyba przebywać na pustyni. Poziom słodkości, rozkoszności i prześliczności na jedną sekundę nagrania zdecydowanie POWYŻEJ normy. Widzieli to chyba wszyscy.

Nie mogę oglądać takich rzecz z rana, bo potem jestem miły cały dzień... [gav/wykop]
Najbardziej błoga minuta na Youtube. [coralsst/YT]
Całkiem pewne, że właśnie się rozpuściłem. Takie urocze. [808Grizz/buzzfeed]

Reakcja Obamy na śmierć Osamy

Internauci od Azji po USA

Wiadomość o zgonie ben Ladena internauci przyjęli nadzwyczaj pozytywnie. Oczywiście - jak to oni - natychmiast zaczęli tworzyć rozmaite, dziwne obrazki. Tym razem skupili się na bezapelacyjnym triumfie prezydenta Obamy.

Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

A pod tym linkiem zobaczycie alternatywne zdjęcia z pokoju oczekiwań.

Kac Mielno

Ponad 3700 lajków na joemonsterze

Prawdziwa perełka w polskim internecie. Każdy wie, że wyjazd z kumplami nad morze często mocno odbija się na zdrowiu. Tylko czekać, jak powstaną koszulki z jego podobizną. Jesteśmy pewni, że stanie się to bardzo szybko.

True story.... [bazienka/joemonster]
Filmik ma moc, nie umiem znaleźć racjonalnego wytłumaczenia, dlaczego 7 razy go obejrzałem [Moonlord/sadistic]
Nie jadł bidak przez 3 dni tylko tańczył ;))) Jedz jedz kolego... na zdrowie :D:D heh [Sysia8686/YT]

Płuska udaje papieża

Doceniony przez miliony

W prezentowanym fragmencie widzimy jak Paweł Płuska w mistrzowskim stylu naśladuje znanych Polaków. Redakcja Deseru potrafiła wyróżnić kolejno: Jana Pawła II, Waldemara Pawlaka z PSL-u, Bogusława Lindę i odrobinę Andrzeja Wajdy.

Sugerujemy, żeby Fakty zrezygnowały z pokazywania wypowiedzi osób publicznych i zastąpiły je ich "rekonstrukcjami" w wykonaniu Płuski.

Papież na pewno by się roześmiał....fajne....nie mam w tym szyderstwa. Ma Pan talent:) [mmmucha/deser]
Co za gość... Podziwiam! :D [LornetPictures/YT]

Śmierć Hanki Mostowiak

Płakała cała Polska

Śmierć Hanki przykryła kryzys w Grecji i kolejną secesję z PiS. Niespodziewanie trafiła do poranka radia TOK FM. To o niej mówił Jacek Kurski. Setki przeróbek i memów krążyły w sieci. Oto kilka z lepszych.

Internauci długo nie mogli dojść do siebie po tej stracie:

To była zemsta skajpaja [Adam Wilczyński/FACEBOOK]
To jedna z tych chwil w życiu, gdy kompletnie nie wiem, o co chodzi i o kim mowa. [Artur Fortuna/FACEBOOK]
Emocje jak na grzybach !!! [*] [Piotr Przybylski, FACEBOOK]
Według moich przypuszczeń w kartonie schowane były pisanki Mateusza [Dominik Prasolik, [FACEBOOK]
Hanka musiała zginąć, bo zadarła z gangiem Kartonów Morderców:))) [krowanapastwisku, FORUM]

Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ >>>

Rebecca Black Rebecca Black YouTube

Rebecca przy piątku

Klip trafił 30 najczęściej oglądanych w historii

Nastoletnia Rebecca Black to najczęściej oglądana postać w tym roku. Jej piosenkę okrzyknięto najgorszym utworem wszech czasów, a niskobudżetowy klip stał się kwintesencją kiczu i źródłem inspiracji dla innych. Powstało baaaardzo wiele przeróbek. A ona, niezniechęcona krytyką, chce śpiewać dalej...

Kto jej powiedział, że umie śpiewać? [wwichoxxx/YT]
Niech wszyscy się zamkną! Ona NAPRAWDĘ ma świetny głos! Rebecca nie poddawaj się! [maddykhach3434/YT]

Grace van Cutsem na balkonie Pałacu Buckingham Grace van Cutsem na balkonie Pałacu Buckingham Fot. REUTERS/DARREN STAPLES

Grace na ślubie Williama i Kate

Cały internet!!!

Trzyletnia Grace Van Cutsem, mała druhna na ślubie Kate Middleton i księga Williama, była większą gwiazdą niż para młoda. A wszystko za sprawą niezadowolonej miny, która z miejsca podbiła serca internautów i pobudziła ich wyobraźnię. Oto, co powstało z tej słodkiej inspiracji.

Więcej znajdziecie TUTAJ >>>

Wojciech Mann Wojciech Mann (fot. YouTube/damien90a)

Kawał Manna

Ponad 1 mln 200 tys. wyświetleń na YT

Wojtkowi Mannowi wdzięku nie można odmówić, nawet gdy opowiada świńskie dowcipy. Po raz kolejny rozgorzała dyskusja pt. "fake czy nie". Podpowiadamy: fake, ale nie zdradzimy, co w oryginale było na końcu. Po co psuć efekt.

No proszę, już w X wieku Brytyjczycy mieli całkiem dosadne żarciki. [adamowski1/deser]
Krótko zwięźle i na temat ;) [bialywiesiu/joemonster]
Uwielbiam ten subtelny, brytyjski humor ;) [bardzospokojnyczłowiek/wykop]

No dobra, w oryginale było "klucz".

Planking Planking fot. za buzzfeed.com

Planking

Zjawisko o zasięgu absolutnie globalnym

2011 przyniósł kilka trendów w kwestii robienia sobie fotek. A wszystko zaczęło się od plankingu. Na czym polegał? Zasady były bardzo proste: trzeba kłaść się na płasko, twarzą w dół w najdziwniejszych i najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Później nadeszła lawina. Był batmanning, leisure dive, self pop tart, horsemaning, money face i kilka innych, ale to planking zrobił największe zawirowanie w internecie.

fot. za buzzfeed.com

fot. za buzzfeed.com

fot. za buzzfeed.com

Polecamy profil plankingu na FB - zalajkowało go już ponad 740 tysięcy ludzi z całego świata. A australijscy fani ogłosili 25 maja dniem plankingu. Niech każdy położy się, gdzie chce!

Dużo, dużo więcej fotek znajdziecie pod tym linkiem >>>

Mały Darth Vader

Obejrzany ponad 45 mln razy!

Jak robić reklamę, to taką, o której będą mówili wszyscy. W tym przypadku udało się w 150%. Cały internet zastanawiał się, kim jest mały Darth Vader. Okazał się nim uroczy Max Page, który wygląda jak rodzony syn Luke'a Skywalkera!

Chłopiec z miejsca stał się gwiazdą telewizji śniadaniowych i nawet spotkał się z aktorem, który w trylogii użyczył Vaderowi głosu. (WIĘCEJ TUTAJ >>>)

Maluch jest słodki. Kobiety! Pokazuje ten film swoim facetom, jeśli chcecie przekonać ich do posiadania dziecka. [tanebo/deser]
Jedna z najlepszych reklam, jakie w życiu widziałem! [ayth8/YT]

Odkąd prezes Jarosław Kaczyński obiecał wyborcom Budapeszt w Warszawie wszystko stało się jasne: PiS to zakamuflowana opcja węgierska. Tak, przynajmniej twierdzą internauci, którzy zasypali sieć złośliwymi memami i przeróbkami plakatów partii. Sprawą również zajął się ostatni Faktoid. Odkąd prezes Jarosław Kaczyński obiecał wyborcom Budapeszt w Warszawie wszystko stało się jasne: PiS to zakamuflowana opcja węgierska. Tak, przynajmniej twierdzą internauci, którzy zasypali sieć złośliwymi memami i przeróbkami plakatów partii. Sprawą również zajął się ostatni Faktoid. fot. facebook.com

Budapeszt w Warszawie

Polak Węgier dwa bratanki

Odkąd prezes Jarosław Kaczyński obiecał wyborcom Budapeszt w Warszawie wszystko stało się jasne: PiS to zakamuflowana opcja węgierska. Tak, przynajmniej twierdzą internauci, którzy zasypali sieć złośliwymi memami i przeróbkami plakatów partii.

Więcej zdjęć pokazywaliśmy TUTAJ >>>

Wróżbita Maciej

Każdy wie, o czym mówi

Choć popularność wróżbity Maciej przypadła na końcówkę 2010 roku, jego fenomen dziarskim krokiem wdarł się do 2011, więc zaliczamy go do tegorocznych virali. Internauci różnie reagowali na tę postać, ale jedno było pewne - nikt nie pozostał obojętny! Chyba wiecie, o czym mówię.

Jak go nie lubię!!!! jest za głośny [gosia/deser]
Po prostu mistrz! [hksj20/YT]

Cóż za ekspresja!

A TUTAJ zobaczycie najbardziej absurdalne wróżby wróżbity Macieja >>>

Projekt Warszawiak

Na warszawiaka nie ma cwaniaka

Ten teledysk dowodzi, że wystarczy pomysł i dobre chęci, by powstało coś, co w świadomości internautów pozostanie na długo. Projekt Warszawiak wziął na warsztat stare numery, ale zrobił je w zupełnie nowoczesnym stylu. Po zawrotnej karierze w sieci inne miasta pozazdrościły stolicy i nakręciły swoje klipy, ale żaden nie dorównał temu popularnością.

Ted Williams: bezdomny o niesamowitym głosie prezentera radiowego Ted Williams: bezdomny o niesamowitym głosie prezentera radiowego fot. za youtube.com/ritchey

Bezdomny o złotym głosie

Ten głos usłyszały miliony

Na skrzyżowaniu stoi bezdomny z kawałkiem tektury i prosi o wsparcie - scenka, jakie codziennie widujemy na ulicy. Ale wystarczy zatrzymać się i posłuchać tego głosu. I tak się zaczął american dream Teda Williamsa.

Bezdomny radiowiec podbił serca internautów, a materiał o nim pojawił się nawet w CNN (i w paru innych stacjach). Jak łatwo się domyśleć błyskawicznie posypały się propozycje pracy. W ciągu 24 godzin do Teda zgłosiło się aż 10 rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych.

Jest niesamowity! [Dokes12/YT]
Ameryka - kraj spełniania marzeń. [duffie/deser]

Make Life Harder Make Life Harder fot. za Facebook.com/Wendy-Paisley Dickey

Make Life Harder

Prawie 34 tys. fanów na FB

Śladem Kasi Tusk i jej blogaska o modzie, gotowaniu i urodzie poszło dwóch błyskotliwych dżentelmenów. O sobie piszą:

Maciej - po psychologii, do niedawna kierowca sztaplarki w popularnej firmie meblowej, obecnie także sprzedawca na hali. Lucjan - miał być gwiazdą rocka, a został bezrobotnym politologiem z kredytem studenckim.

Z miejsca zachwycili polskich facebookowiczów i teraz nie nadążają z udzielaniem rad, jak robić, żeby wyszedł prestiż.

Jak uzyskaliście efekt srebrnej kapusty/sałaty? [Marcin]
Jak uzyskaliście efekt czystego stołu? [Ewa/FB]
Sajgonka jest glamour. [Jacek/FB]
Gdzie z temi widłami do chińszczyzny?! Takie egzotyczne potrawy należy traktować na bogato. Pałeczkami lub spożywać brudnymi ręcami, a jeśli to możliwe należy pomagać sobie stopą (+5 do prestiżu)! Tyskie może być :D [Krzysztof/FB]

Więcej na oficjalnym profilu Make Life Harder >>>

Najbardziej winny pies świata Najbardziej winny pies świata fot. youtube/kadr

Denver guilty dog

Ponad 15 mln wyświetleń na YT

Denver jest mądra i dobrze wychowana, ale i ją czasami ponosi psia fantazja. Suka dobrała się do smakołyków dla kotów. Wie, że źle zrobiła. Sposób, w jaki próbowała przepraszać swojego właściciela, zrobiła wrażenie na milionach internautów, a z labradorki uczyniła gwiazdę telewizyjną.

Ona faktycznie się wstydzi, wie że źle zrobiła a le już ząbeczki to nie przeprosiny tylko próba "postraszenia" pana. Tym nie mniej filmik cudowny!!! Kocham psy i tez do nich gadam. [rumjo/deser]
OMG to jest po prostu świetne! [EveaGornall/YT]

Najszybszy raper w Polsce

Prawie 2 mln 700 tys. wyświetleń na YT

Wyścig o tytuł najszybszego rapera zaczął się od nagrania George'a Watsky'ego zatytułowanego ''Biały chłopak szybko rapuje''. Watsky rzeczywiście nawijał całkiem szybko, a do tego z wdziękiem. Hip-hopowemu ''wyścigowi zbrojeń'' jedni przyglądają się z podziwem, inni z uśmiechem i przymrużeniem oka. Do tych ostatnich zdaje się należeć MC Silk, który na wyczyn Watsky'ego odpowiedział rapem ''10% szybszym''.

Koleś jest 100x szybszy niż ekspres PKP ;-) [fumi-komi/deser]
Polak. Polak. Polak. I tyle do powiedzenia... [XxTheRastAMcxX/YT]

''Warszawa 2012'', oficjalny spot na Euro 2012 ''Warszawa 2012'', oficjalny spot na Euro 2012 Fot. za Youtube.com

Warszawa 2012

Zgorszenie całej Polski

Tak wiele (złego) zostało już powiedziane na temat tego spotu, że szkoda cokolwiek dodawać. W internecie pojawiło się już kilka przeróbek (ZOBACZ TUTAJ >>) i chyba tylko to wynagradza robienie czegoś tak słabego.

Powinni to puszczać więźniom w Guantanamo jako ciężką torturę. [zamaszysty.cios.w.krocze/deser]
Efekty specjalne ja z Bollywood;) [asus2004/joemonster]
Mam pytanie. Długo się zastanawiałem jaki ma być morał/przekaz tego filmu i chyba mam: Facet jest w dresie, więc jak przyjedziesz do Warszawy, to dresy będą cię gonić do upadłego po całym mieście, a potem jak już cie skroją, kupią sobie garnitury. Am I right? [noaxfreeloader/YT]

Przeróbki >>

Najsłodsze dzieci na Youtube'ie Najsłodsze dzieci na Youtube'ie fot. Youtube/kadr

Debata bliźniaków

Ponad 56 mln wyświetleń na YT

Para bliźniaków, którzy w okolicach lodówki ewidentnie debatuje nad czymś bardzo ważnym, bardzo szybko zrobiła karierę w internecie. Wszyscy zachodzili w głowę, o czym takim chłopcy mogli rozmawiać. To wiedzą tylko oni, ale pomysłów było wiele.

Małpka widzi, małpka powtarza! [gratex/YT]
"Stary! Gdzie jest moja druga skarpeta?" [abhorsenraul/YT]

Więcej o: