6 osób, które stały się sławne w Internecie (i im to nie przeszkadza) [ZDJĘCIA]

Pamiętacie policjanta Janusza Ławrynowicza? Miał on nieszczęście trafić do sieci jako stereotypowy "Polaczek", co zaszkodziło jego reputacji i (słusznie) go zdenerwowało. Jednak nie zawsze, gdy ktoś staje się twarzą mema musi być z tego powodu wkurzony...

Student Pierwszego Roku

Czyli, w języku Szekspira, College Freshman.


Olewa ćwiczenia. Czuje się winny przez resztę dnia. (fot. Quickmeme.com)

Mem przedstawia stereotypowego studenta pierwszego roku - takiego, któremu nadal zależy, który wierzy w to, że wiedza którą zdobywa na uniwersytecie kiedyś może mu się przydać i który odpada na każdej imprezie jako pierwszy.

Chłopak na zdjęciu to Griffin Kiritsy. Griffin na pierwszym roku zgodził się udzielić wywiadu Reader's Digest, uczestnicząc przy tym w sesji zdjęciowej. Jego zdjęcia dołączono później do dość nudnych artykułów na temat życia świeżo upieczonych żaków, po czym... fotki wpadły w ręce użytkowników Reddita. Memy dotyczące "College Freshmana" poszły w świat.

Griffin natychmiastowo stał się lokalnym, kampusowym "celebrytą". Jednak nie przeszkadza mu to w żaden sposób i do sprawy podchodzi z dystansem i humorem. Sam stwierdził, że "planuje być College Freshmanem do końca swojego życia". Co udowodnił poniższą fotką:


Żałuje pozowania do zdjęcia i zostania memem internetowym. I tak robi to ponownie.
(fot. Quickmeme.com)

Sceptyczne Dziecko

Czyli Skeptical Baby.


Chcesz mi powiedzieć, że łyżki nie wydają odgłosów lądującego samolotu?
(fot. Quickmeme)

Dziecko na zdjęciu ma na imię Mason. Jego rodzice to Rhiannon i Dave. Po zrobieniu tego (dość zabawnego) zdjęcia swojemu synkowi, postanowili wrzucić je do serwisu Reddit. Kilka godzin później fotografia zmieniła się w niezwykle popularny mem.

Sceptyczne Dziecko jest z zasady zaskoczone tym, że rozmaite wymówki wciskane dzieciom okazują się być fałszywe. Ma przy tym niezwykle scjentystyczną i sceptyczną minę.


Gdy zniknąłeś po zasłonięciu swoich oczu... Czy nie przeczyło to zasadzie zachowania materii?

(fot. Quickmeme)

Łotrzyk Stefan

Znany też jako Scumbag Steve.

Scumbag Steve
Pożycza twoją zapalniczkę. Na stałe.
(fot. Memegenerator)

Blake Boston chyba najbardziej ze wszystkich wymienionych osób cieszy się z tego, że został twarzą mema internetowego. Jego mama zrobiła mu zdjęcie gdy miał 16 lat, po czym zapostowała je na swoją stronie na MySpace. Stamtąd trafiło ono na Reddita, gdzie przerobiono go na Scumbag Steve'a.

Modus Operandi Steve'a to robienie wielu paskudnych rzeczy na imprezach - takich jak podkradanie ludziom alkoholu lub podrywanie siostry gospodarza. Co prawda Blake Boston nie przyznaje się, aby tak się właśnie zachowywał, ale cieszy się, że ludzie go rozpoznają. Powiedział nawet, że "ciągle pytają go o to, czy nie chce wystąpić w jakimś reality show". Do tej pory jeszcze się na to nie zdecydował.

Scumbag Steve
Chodzi na imprezy licealistów. Ma 25 lat.

Dziecko Sukcesu

Lub, jak mówią niektórzy, Success Kid.


Zapostuj coś na Facebooku. Dostań 9 "lubię to!" w 17 minut. (fot. Memegenerator)

Małego Sammy'ego Grinera sfotografowała jego własna mama. Na zdjęciu stał na plaży, zaciskając w dłoni trochę piasku. Gest ten został szybko skojarzony przez internautów z Rosji z gestem zwycięstwa. W ten sposób maluch został Success Kidem, który cieszy się każdym małym (i nie tylko) sukcesem który pojawia się w jego życiu.

Obecnie Sammy ma już 5 lat i nadal potrafi ładnie zaciskać pięść. Ponadto, ma niedługo wystąpić w reklamie witamin dla dzieci. Sukces!


5 lat później. Nadal jestem memem!

Zbyt Cholernie Wysokie!

W kraju hamburgerów i Statui Wolności znany jako Too Damn High!


Ilość obrazków z McMillanem nie jest nawet w połowie zbyt cholernie wysoka! (fot. Quickmeme)

Płacisz zbyt cholernie wysoki czynsz? Jimmy McMillan ci pomoże. Lub raczej pomógłby, gdyby wygrał wybory gubernatora stanu Nowy Jork w 2010 roku. Gdy pojawił się na debacie, ludziom najbardziej zapadło w pamięć wygłoszone przez niego:

The rent is too damn high!

Co w luźnym tłumaczeniu oznacza, "czynsze są zbyt cholernie wysokie!". Oczywiście, McMillan miał rację, ale ludzie tego nie docenili. Uczynili go jednak gwiazdą internetu. Podpisy pod zdjęciem w każdym przypadku nawiązują w jakiś sposób do hasła "X jest zbyt cholernie wysokie!".


Jego poziom mocy jest zbyt cholernie wysoki! (fot. Memebase)

Hipster Barista

Znany też jako Hipster Barista.


Ten tatuaż mam z miłości do kawy. A ten, bo jest ironiczny. (fot. Quickmeme)

Mem w założeniu wyśmiewa stereotyp lewicującego, hipsterskiego pracownika kawiarni Starbucks. Protestuje on przeciw wielkim korporacjom poprzez wysyłanie tweetów ze swojego iPada oraz wstawianie ironicznych statusów na Facebooka. Jest też - po hipstersku - pełen sprzeczności.

Tak naprawdę Hipster Barista to Dustin Mattson - uznany barista biorący udział w wielu prestiżowych konkursach. Mattson nie jest szczególnie podekscytowany tym, że stał się internetowym celebrytą, choć mu to nie przeszkadza. Twierdzi natomiast, że:

Możecie mi wierzyć, sytuacje, z którymi spotykam się w pracy są czasem dużo bardziej nieprawdopodobne niż żarty z "Hipster Baristy". Naprawdę.


"Che Guevara zmienił moje życie". Manager w Starbucksie.

Najlepsze POLSKIE memy o ACTA. "ACTA wie, że paczysz" [ZOBACZ] >>
Kliknij, by obejrzeć galerięŚpiewająco lub przez internet. TOP 10 najlepszych oświadczyn [WIDEO] >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: