Sześć niesamowitych miniaturowych miast [WIDEO]

Nie pracował nad nimi ani jeden modelarz. Bydgoszcz, Los Angeles, Sydney, Warszawa, Kobe i...

miniBYDGOSZCZ

 

 

Oto Bydgoszcz jako hiperrealistyczna makieta. Stworzenie czegoś takiego nawet najbardziej doświadczonym modelarzom zabrałoby wiele miesięcy. Można jednak wykorzystać istniejące nagrania i nieco je przerobić. Cały sekret tkwi w wykorzystaniu techniki zwanej tilt-shift...

Miniaturowe Los Angeles

 

 

Pozwala ona na dość swobodną manipulację perspektywą, dzięki czemu można otrzymać efekt zminiaturyzowanego świata. Na przykład malutkiego Los Angeles.

Zabawkowe Sydney

 

 

Kolejnym krokiem jest pominięcie kilku klatek na sekundę, dzięki czemu postaci na filmie ruszają się jak plastikowe ludziki. Zupełnie jak w filmie Toy Story. Lub Toy Sydney.

Warszawski bit-byt

 

Żeby wzmocnić efekt, potrzebne jest lekkie nasycenie kolorów. Jak w wideo autorstwa Grzegorza Gospodarka i Patryka Larwińskiego przedstawiającego Warszawę jako interaktywną makietę.

Tilt-shiftowe Kobe

 

 

Pasjonaci techniki tilt-shift zazwyczaj posługują się nią przy fotografowaniu. Jednak niektórzy zapaleńcy tworzą z niej całe animacje, tak jak jeden z mieszkańców japońskiej metropolii Kobe.

Figurki w Magicznym Królestwie

 

 

Jako bonus pokazujemy... miasteczko. A właściwie park rozrywki, jakim jest Disneyland. Z perspektywy tego nagrania wygląda jeszcze bardziej bajkowo niż zwykle.

 

KDC

 

TEŻ JESTEŚ NA FACEBOOKU? DOŁĄCZ DO FANÓW DESERU>>>

Więcej o: