TOP 9 pięknych rzeczniczek prasowych

Aby panie nie czuły się poszkodowane ostatnim rankingiem przystojniaków.

Miejsce 9: Magdalena Ochwat, rzeczniczka Uniwersytetu Śląskiego

 

Pani Magdalena jest związana z Uniwersytetem Śląskim od rozpoczęcia studiów. . Współpracowała z lokalnymi mediami. Niedawno zrobiła doktorat, teraz jest adiunktem na Wydziale Filologicznym i udowadnia, że inteligencja może iść w parze z pięknem. Aż miło się patrzy.

Miejsce 8: Katarzyna Wakuła, rzeczniczka Muzeum Narodowego w Warszawie

 

O pani Katarzynie można pisać i pisać - oprócz prestiżowego stanowiska w muzeum ma na swoim koncie także ukończone studia z historii sztuki, rozpoczęty doktorat z polonistyki, współpracę z PAP-em, Gazetą Wyborczą i TVP Kultura... A do tego posiada niesamowity uśmiech i niesamowicie sympatyczną aparycję. Chcielibyśmy, aby kultura w Polsce zawsze tak wyglądała.

Rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska Rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Miejsce 7: Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN

 

Po Polskim Związku Piłki Nożnej nie spodziewaliśmy się takiej pani rzecznik. Młoda absolwentka dziennikarstwa po Uniwersytecie Warszawskim, fanka U2, udzielająca się na Facebooku i Naszej-Klasie, a do tego niesamowicie piękna. Czy uda jej się odmienić oblicze organizacji, która wśród fanów futbolu jest postrzegana jako przedpotopowa? Zobaczymy.

 

Miejsce 6: Małgorzata Śmigiel, rzeczniczka Wojewody Małopolskiego

07.12.2006 KRAKOW , URZAD WOJEWODZKI , UL BASZTOWA , N/Z RZECZNICZKA WOJEWODY MALOPOLSKIEGO MALGORZATA SMIGIEL (

 

O pani Małgorzacie nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. Pracuje w Krakowie, przekazując słowa Wojewody mediom. Na przykład o zbyt dużej emisji pyłu z Huty. Jak na piękność tego kalibru, to trochę mało informacji, toteż zastanawiamy się, w jaki sposób pani rzecznik udaje się ukryć przed światem. W dobie Google'a i Facebooka to wręcz nieprawdopodobne.

Miejsce 5: Monika Chylaszek-Jarosz, rzeczniczka Straży Miejskiej w Krakowie

17.01.2007 KRAKOW , MONIKA CHYLASZEK JAROSZ , RZECZNICZKA STRAZ MIEJSKA , FOT. PAWEL PIOTROWSKI / AGENCJA GAZETA

 

Pani Monika - oprócz bycia kompetentną osobą oraz piękną kobietą - posiada jedną bardzo ważną zaletę. Uświadamia światu, jak dobrze skrojone mogą być mundury Straży Miejskiej. Wystarczyło jedno wystąpienie w telewizji, aby zdobyła serca internautów. Wcale się nie dziwimy, bo takie nogi to skarb.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA NÓG PANI RZECZNIK >>>

Miejsce 4: Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka PKP InterCity

 

Po odwołaniu Pawła Neya, jego miejsce zajęła pani Małgorzata. Na piękną i młodą profesjonalistkę spadło jednak niełatwe zadanie - bo jak wybrnąć z kłopotów, które w PKP IC spowodowała sroga zima i nowy rozkład jazdy? Do wiosny jeszcze daleko, więc pewnie nieraz będziemy mieć okazję, aby popatrzeć na panią rzecznik.

Miejsce 3: Dorota Solak, rzeczniczka krakowskiego IPN


- Jak mogłeś przegapić tę rzeczniczkę? Prześlę ci jej zdjęcie - powiedziała red. A do red. D. - A czy mogłabyś przesłać też numer telefonu? - zapytał cichutko red. D.

 

Nie wiemy jakie myśli skrywały się pod powiekami Doroty Solak podczas spotkania, na którym zrobiono to zdjęcie, ale chyba możemy być pewni, że nie dotyczyły nikogo z naszej redakcji.

Miejsce 2: Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych

 

Stanowisko rzecznika Lasów Państwowych kojarzy się stereotypowo z wielkim, wąsatym facetem w kraciastej koszuli. Jest to jednak poważny błąd. Leśników reprezentuje obecnie pani Ania, młoda i wyształcona specjalistka współpracująca wcześniej z Inspektorem Sanitarnym, szpitalem MSWiA oraz Departamentem Zdrowia. Obecnie informuje ludzi m.in o zagrożeniu pożarowym w lasach. Podejrzewamy, że w przyszłym roku będzie ich o wiele mniej.

Iwona Radziszewska Iwona Radziszewska (fot. AG)

Miejsce 1: Iwona Radziszewska, rzeczniczka Ministerstwa Kultury

 

W naszej konkurencji kultura wystawiła niezwykle wyrazistą reprezentację. Pani Iwona, choć nieco starsza od koleżanek z PKP IC czy PZPN, prezentuje się równie niesamowicie jak one. Z wykształcenia aktorka, występowała w Teatrze Telewizji. Potem prowadziła "Fakty" w TVN, aż w końcu objęła stanowisko rzeczniczki Ministerstwa Kultury. Do tego ma śliczne spojrzenie.

Więcej o: