TOP 6 najgorętszych pocałunków polityków [ZDJĘCIA]

Dziś Międzynarodowy Dzień Całowania. Z tej okazji cmokamy się z politykami.

Miejsce 6. - Z socjalistyczną miłością

 

Słynny pocałunek Leonida Breżniewa i  Ericha Honeckera był symbolem "braterskiej socjalistycznej miłości" między ZSRR a NRD. Po upadku berlińskiego muru wieczna miłość jednak gdzieś się ulotniła, jednak wizerunek dwóch komunistycznych przywódców nadal budzi żywe reakcje  (- Fuj! - zakrzyknął red. K.).

Miejsce 5. - Z socjalistyczną miłością po polsku

 

Od czasów Rudolfa Valentino nikt tak nie całował jak Leonid Breżniew. Nic więc dziwnego, że gdy w 1974 roku przyjechał do Polski na obrady Układu Warszawskiego, Edward Gierek nie omieszkał skorzystać z okazji.

 

Wszystkim, którzy tęsknią za tamtymi czasami, polecamy film z galerią pamiętnych komunistycznych całusów (uwaga, przeznaczony tylko dla ludzi o mocnych nerwach):

 

Miejsce 4. - Pocałunek zimnej przyjaźni

 

Po upadku muru berlińskiego, pocałunki już nie są takie same. Zdjęcie przedstawia chwilę, w której Aleksander Łukaszenka i Borys Jelcyn tuż po podpisaniu porozumienia o zacieśnieniu współpracy przymierzają się do pieczętującego umowę pocałunku. W naszych archiwach nie zachowała się fotografia dokumentująca zetknięcie ich ust, ale jesteśmy pewni, że nie był to całus tak gorący, jak dwa poprzednie.

Miejsce 3. - Pocałunek i róża

 

Tę scenę okrzyknięto już kultową. 2006 rok, Sejm, Jarosław Kaczyński właśnie wygłosił exposé. Jolanta Szczypińska podchodzi, by pogratulować, ale to prezes PiS składa jej podziękowania i wręcza różę. Nazwano ten pocałunek ''bardziej niż przyjacielskim''.

Miejsce 2. - Pocałunek ukradziony

 

To zdjęcie pochodzi z 1996 roku, a więc jeszcze sprzed czasów, w których Jolantę Kwaśniewską okrzyknięto ikoną stylu. Na kradzione całusy Aleksandra Kwaśniewskiego mogła wtedy reagować naturalnie, bez wymuszonej dystynkcji stosownej przy konsumpcji bezy.

 

19.09.1993 WARSZAWA ALEKSANDER KWASNIEWSKI Z JOLANTA KWASNIEWSKA GLOSUJE  KOMISJA NR 42 UL. GUSINOWSKA  FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA    SK DVD 019 A

Miejsce 1. - Pocałunek niespełniony

 

Jak wiadomo, Jarosław Kaczyński słynie z tego, że jest dżentelmenem. Świadczy o tym choćby to, w jaki sposób odnosi się do swoich rozmówców, których bez względu na płeć obdarza tym samym gestem - słynnym pocałunkiem w rączkę.

 

Red. D.

 

Najgłupsze wpadki polskiej
telewizji 2010 roku >>

 

TOP 5 Najbardziej
absurdalnych wróżb w TV >>

 

Z którym politykiem do łóżka? Szokujący sondaż

 

Więcej o: