TOP 5 wpadek Donalda Tuska

Złośliwie przypominamy te najlepsze.

W prezencie jubileuszowym dla PO. 10 lat minęło jak z bicza strzelił. 24 stycznia 2001 roku trzech niezadowolonych panów postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i założyć stowarzyszenie - nazwali je Platforma Obywatelska. Ze stowarzyszenia zrobiła się partia, a z trzech ojców założycieli... został tylko jeden. Donald Tusk. Bardzo, BARDZO się starał, ale nawet on wpadek nie uniknął.

"Chciałem zabić sędziego"

 

Na początek coś dla fanów piłki nożnej (w końcu Donald Tusk jest jednym z nich). Pamiętacie Howarda Webba? To ten pan, który po karnym w meczu Polska-Austria na Euro 2008 został wrogiem narodowym nr 1. Premier Tusk jak nikt inny rozumie nastroje rodaków i ochoczo przyłączył się do chóru oburzonych kibiców. Pozwolił sobie nawet powiedzieć o dwa słowa za dużo: - Jako premier polskiego rządu muszę mówić w sposób spokojny, wyważony. Ale wczoraj wieczorem mówiłem zupełnie inaczej. Chciałem zabić. Dobrze wiecie kogo.

To jak NAPRAWDĘ nazywa się pan premier?

Zagadka dla wszystkich: jak brzmi imię premiera z Platformy Obywatelskiej? Bo sprawa nie jest taka oczywista, jak się wydaje. Jeszcze w 2008 roku Prezes Rady Ministrów nazywał się... Dowald Tusk - tak wynika z PIT-u, zamieszczonego na stronie KPRM. A trzeba było wypełniać kredkami, to problemy z pisownią by znikły.

"Niech się pan z prawdą nie mija"

Wcześniej też nie było lepiej. Cofnijmy się do dawnych czasów, kiedy premier Tusk nie był jeszcze premierem, a prezydent Kwaśniewski nie był już prezydentem - ale obaj panowie uczestniczyli w debacie przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku. I jeden z nich zaliczył głupią wpadkę (zgadnijcie, który).

 

- Pan nie znalazł czasu i ochoty, żeby ułaskawić tego tragicznego bohatera z filmu ''Dług'', ale swoich kolegów z PZPR... - grzmiał w ferworze dyskusji przewodniczący PO. - Nie, no błagam. Naprawdę niech się pan z prawdą nie mija - w tym przypadku reakcja Aleksandra Kwaśniewskiego była uzasadniona. Kwaśniewski jeszcze jako prezydent ułaskawił Sławomira Sikorę (akt łaski podpisał w grudniu 2005 roku).

 

Ale Donald Tusk szedł w zaparte. Przywołał spotkanie i rozmowy z bohaterem filmu "Dług" - po wyjściu Sikory z więzienia. - A wyszedł z więzienia w jaki sposób? - kpił b. prezydent.

 

Fragment nagrania debaty wyborczej możesz zobaczyć TUTAJ>>>

Słońce Peru

Tę podróż wielu uważa za jedną z najlepszych największych wpadek wizerunkowych Donalda Tuska. Premier (przynajmniej początkowo) był innego zdania - mówił o ''podróży życia''. Jak wyliczył ''Dziennik'', kosztowała ona podatników 1,5 mln złotych. Po wycieczce do Peru premierowi zostały wspomnienia z Machu Pichcu i order Słońce Peru, a nam - czapka tuskówka. Kiedyś do nabycia na Allegro.pl.

Premier na nartach = kłopoty

To już tradycja. Na początku roku Donald Tusk znika z pola widzenia, jedzie z rodziną w Dolomity zrelaksować się na stoku. Zawsze. I zawsze pojawiają się problemy.

 

Luty 2008

 

Gdzie jest premier Tusk?! Zniknął. Jak kamień w wodę. Prezydent chciał rozmawiać, jego nie ma. Dziennikarze pytają, jego nie ma. Od zaprzysiężenia minęło zaledwie 87 dni, a on już na urlopie. Szusuje na nartach we włoskich Dolomitach. Rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka tłumaczy premiera - ZOBACZ>>>

 

Styczeń 2009

 

Gdzie jest premier Tusk?! Kryzys gazowy trwa, energetyka się wali - a premier... Premier ''kieruje pracami rządu'' ze stoku. Szusuje na nartach we włoskich Dolomitach. Rzecznik rządu (prawie) Sławomir Nowak tłumaczy premiera - ZOBACZ>>>

 

Styczeń 2010

 

Gdzie jest premier Tusk?! Kampania wyborcza nabiera rozpędu, a on zniknął. Szusuje na nartach we włoskich Dolomitach. Bez kasku, co widać NA ZDJĘCIACH Z FAKTU - ZOBACZ>>>

 

Styczeń 2011

 

Gdzie jest premier Tusk?! MAK ogłasza raport ws. katastrofy smoleńskiej, a premier... Jak zwykle. Na urlopie. Wrócił na chwilę, a potem - rządowym samolotem poleciał ''przywieźć rodzinę'', która szusuje na nartach we włoskich Dolomitach. Rzecznik rządu Paweł Graś tłumaczy premiera - ZOBACZ>>>

 


5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIEDZIELIŚCIE o mężu Marty

5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIEDZIELIŚCIE o Palikocie

5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIEDZIELIŚCIE o Ziobrze

Więcej o: