JAK ZMIENIAŁ SIĘ Ryszard Kalisz

Sto lat! Sto lat! Wszyscy śpiewamy dziś Ryszardowi Kaliszowi, który właśnie dziś obchodzi 54 urodziny. Zobaczcie, jak zmieniał się przez te wszystkie lata.

2000

Ryszard Kalisz jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych ciał na polskiej scenie politycznej. Swoją przygodę z polityką zaczął bardzo wcześnie, bo już już jako dwudziestolatek.

Swojej drugiej pasji, prawu, poświęcił się równie mocno. Skończył Uniwersytet Warszawski na tym kierunku, a później pracował w zawodzie, m.in. jako doradca prezydenta Kwaśniewskiego.

2000

Poseł Kalisz nigdy nie ukrywał, że lubi dobrze zjeść. Ma sporo nadprogramowego ciałka, ale nigdy nie obrażał się, gdy ktoś mu to wytknął. Nie obawia się nawet publicznej konfrontacji ze swoimi kilogramami, jak w audycji "Śniadanie Mistrzów" u Michała Figurskiego.

Wynik rzeczywiście imponujący, ale już wkrótce ma się to zmienić. Jak donosi serwis o tematyce fitness, fit.pl, postanowieniem noworocznym posła jest zrzucenie tego, co niepotrzebne. Aby to osiągnąć, Ryszard Kalisz przerzucił się na białe mięso, ryby, owoce i warzywa. Do tego czynnie uprawia sport.

Podobno inspiracją była niesamowita przemiana posłanki Kalaty. Miejmy tylko nadzieję, że poznamy Ryśka po całej kuracji.

2001

Gdy obywatele są w potrzebie, poseł Kalisz nie siedzi z założonymi rękami. W 2001 roku, kiedy zalało południe Polski, Ryszard Kalisz wsiadł do śmigłowca i ruszył na pomoc.

2003

Poseł Kalisz nigdy nie odmawia udziału w akcjach charytatywnych, a gdy w grę wchodzą dzieci, potrafi przeistoczyć się nawet w świętego Mikołaja. Zresztą, pewnie nie ma postaci, w którą nie mógłby wcielić się Ryszard Kalisz. Raz nawet zdarzyło mu się być pogodynką w TVN24. Inspirował się Dorotą Gardias?

2004

Do swojej roli podchodzi poważnie, ale nie jest politykiem, który nie umie się z siebie śmiać. Nawet zwykłe przecinanie wstęgi czy inna tego typu impreza musi być wesoła. W 2004 roku Ryszard Kalisz przekazał w imieniu MSWiA nowiusieńkie bojowe wozy strażackie mundurowym ze Szczecina. Sam skorzystał z okazji, by choć przez chwilę posiedzieć za kółkiem samochodu i ponosić kask.

Wywiady z posłem Kaliszem, to też często próba opanowania śmiechu. Nawet Monika Olejnik nie wytrzymała.

2005

W zdrowym ciele zdrowy duch. Ryszard Kalisz znany jest ze swojego zamiłowania do czynnego spędzania wolnego czasu. A na temat jego talentów tanecznych krążą już legendy. Podobno nawet proponowali mu udział w "Tańcu z gwiazdami", ale on, jako poważny polityk, nie mógł sobie na to pozwolić:

-  Miałem już od nich kilka propozycji - przyznał na łamach ''Faktu''. - Ale proponowali mi 50 tysięcy. A ja za 500 to może bym się zastanowił, bo jestem politykiem.

Jesteśmy pewni, że byłby lepszy niż Maserak. Oto mała próbka:

2007

Jak już wcześniej pisaliśmy, Kalisz jest tam, gdzie go potrzebują, więc nie mogło go zabraknąć w czasie protestu pielęgniarek pod Kancelarią Premiera. Poseł chętnie odwiedzał białe miasteczko, rozmawiał z pielęgniarkami i... ktoś podejrzewał go o niecne zamiary.

2010

Kalisz do gejów nic nie ma, więc gdy poproszono go o wzięcie udziału w happeningu, który miał na celu zwrócenie uwagi na homofobię w Polsce, chętnie się zgodził. Akcja miała polegać na rzucaniu jajkami w plakat promujący paradę miłości. Poseł Kalisz niestety nie zdążył, bo interweniowali... aktywiści środowisk homoseksualnych.

Przy sprawach cielesnych pozostając, poseł znany jest również z bezpośrednich wypowiedzi. Jedną z bardziej pamiętnych jest ta z programu Wojewódzkiego, czyli każdy mężczyzna po 45 roku życia, który mówi, że nie brał, kłamie. Odważnie.

2011

Poseł Kalisz ma tez talent aktorski. Chętnie bierze udział w przedstawieniu politycznym ''Reality Szopka Szoł'', które odbywa się w krakowskim Teatrze Groteska. W tegorocznej edycji paradował w meloniku i z wąsikiem. W jednej z poprzednich wcielił się w szeryfa.

29.001.2005 KRAKOW , TEATR

Życzymy sto lat!

Więcej o: