TOP 5 Kto i dlaczego "naśmiewał się" z Polaków [WIDEO]

Wczoraj pokazywaliśmy wam filmik, w którym popularny komik nabija się z panów wynoszących wersalkę. Idąc tym tropem, poszukaliśmy innych przypadków naśmiewania się z Polaków.
Busik pełen Polaków Busik pełen Polaków fot. youtube/kadr

5. Busik z Polakami

Prawda jest taka, że Polacy mają problem z krytyką czy jakąkolwiek formą kpiny pod swoim adresem. A szkoda, bo większość "nabijania się" to po prostu wesoły efekt obserwacji, czego przykładem jest poniższa piosenka:

Komentarze na jej temat są podzielone. Ci, których duma została urażona, w najprzeróżniejszych słowach, zazwyczaj niecenzuralnych, starają się obrazić Holendrów. Na szczęście są tacy z większym dystansem do siebie i swojej narodowości. Jeden z użytkowników Youtube'a napisał (po polsku), że świetnie się bawi przy tej piosence ze swoimi holenderskimi przyjaciółmi.

Autor "Busika z Polakami" nie krył zdziwienia, gdy w Internecie zrobiło się o nim głośno. Nie miał zamiaru nikogo obrażać i naszym zdaniem daleko mu do tego.

4. Jak poderwać Polkę

Do czego można użyć Google Translator? Jego świetnym zastosowaniem jest podrywanie Polek, na co wpadł komik Nice Peter, poproszony o nagranie reklamówki dla Google'a. Co w tym złego? Absolutnie nic. Polki powinny czuć się wyróżnione. W końcu to one jako pierwsze przychodzą na myśl, gdy mowa o najpiękniejszych kobietach na świecie.

Der Popolski Show Der Popolski Show fot. youtube/kadr

3. Der Popolski Show

"Der Popolski Show" to bardzo popularny w Niemczech program satyryczny, który przedstawia zawiłe perypetie polskiej biednej rodziny z Zabrza. Oprócz standardowego picia wódki, nazywanej witaminą w, rodzina Popolskich ma jeden cel w życiu.

Sto lat temu dziadek, Pjotr Popolski, dokonał niebywałego odkrycia na skalę światową. Po wypiciu 22 kieliszków wódki na cześć Najświętszej Maryi Panny doznał olśnienia i wymyślił muzykę pop. Po tym wydarzeniu napisał tysiące hitów, z których korzystają obecnie wszyscy muzycy rozrywkowi. Sensem życia rodziny Popolskich jest odzyskanie praw do wartych miliony kompozycji.

Telewizyjny serial podoba się nie tylko Niemcom. Wśród Polaków też ma spore grono wiernych fanów. Niektórzy są nawet zdania, że "Der Popolski Show" może poprawić nasz wizerunek w oczach zachodnich sąsiadów. Zobaczymy...

Top Gear polska reklama vw Top Gear polska reklama vw fot. youtube/kadr

2. TOP GEAR

Było wielu, którzy za ten wyskok obrazili się na Jeremy'ego Clarksona. W pojedynku na lepszą reklamę Volkswagena Scirocco prowadzący "Top Gear" nawiązał do naszej historii. Kontrowersje wynikły przede wszystkim z dwuznaczności hasła: "Volkswagen Scirocco TDI. Berlin to Warsaw in one tank". Można to rozumieć jako: z berlina do warszawy na jednym baku albo... w jednym czołgu.

Reakcja na reklamę Clarksona była tak ostra, że nawet sam Tomasz Lis poświęcił temu kilka słów w swoim felietonie.

- Czy pan od motoryzacji i reklama z jego udziałem obrażają Polaków? Jeśli nawet tak, to o wiele bardziej dotknięty jestem reakcją na to, co się stało - zamiast wzruszenia ramion, pełne urażonej dumy oburzenie - czytamy w Gazecie Wyborczej.

I ma sporo racji.1. Giant Jezus

Dzięki Jezusowi ze Świebodzina ci tam na górze lepiej widzą Polskę, ale nie tylko oni. Monumentalne dzieło nie mogło umknąć uwadze zwykłych śmiertelników.

Amerykański komik Stephen Colbert w swoim programie rozrywkowym lekko zadrwił z polskiej rzeźby Chrystusa. Według niego już w Księdze Apokalipsy zapisano, że gdy nadejdzie dzień sądu, rozegra się bitwa pomiędzy największymi pomnikami Jezusa, a prawdziwy Chrystus przybędzie do kraju, który wygra walkę. Amerykanie są zatem w tyle.

Dużo lepiej byłoby, gdybyśmy traktowali żarty pod adresem Polaków z przymrużeniem oka, bo w większości wypadków nie śmieją się z nas a do nas. Przecież my też nie oszczędzamy innych narodowości.

Więcej o: