TOP 10 najpiękniejszych księżniczek Europy

Każda dziewczynka marzy o tym, by być księżniczką - mieszkać w pałacu, nosić piękne stroje, koronę i podróżować po świecie. Niestety tylko garstka może pochwalić się tym tytułem. Poznajcie te, które znalazły się w tej grupie.

Beatrice, księżniczka Yorku

Beatrice, a właściwie Beatrycze Elżbieta Maria Mountbatten-Windsor, jest córką księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Jako jedna z wnuczek królowej Elżbiety ma szanse, jednak bardzo nikłe, na objęcie tronu.

Urodę odziedziczyła zdecydowanie po swojej matce. Media, szczególnie brytyjskie, bardzo uważnie śledzą zarówno jej poczynania jak i wygląd. Swego czasu Beatrice bardzo przytyła, co oczywiście stało się głównym tematem przy herbatce. Dziewczyna wzięła się za siebie i  teraz wygląda oszałamiająco.

Prywatnie spotyka się z synem milionera, Davidem Clarkiem. W rolę swatki wcielił się kuzyn Beatrice, William, który postanowił poznać ją ze swoim kolegą ze szkoły. Miłość kwitnie, więc może będzie kolejny ślub.

Księżniczka Theodora Księżniczka Theodora TIM ROOKE / REX FEATURES/EAST NEWS/Tim Rooke / Rex Features

Theodora, księżniczka Grecji i Danii

Księżniczka z tytułu, ale bez pałacu. Ojciec 27-letniej Theodory, król Konstantyn II z Grecji, został zdetronizowany 9 lat przed jej przyjściem na świat, ponieważ w Grecji zniesiono monarchię.

Może i nie ma zamku, ale ma dobre wykształcenie i wielkie plany na przyszłość. Theodora ukończyła uniwersytet Brown i uniwersytet w Bostonie, gdzie głównie studiowała sztukę. To właśnie jej chce się poświęcić. W 2010 roku jej matka potwierdziła, że Theodora przeniosła się do Los Angeles, by podbijać świat filmu.

Księżniczka Eugenia Księżniczka Eugenia Okładla magazynu Tatler

Eugenia, księżniczka Yorku

Młodsza, a złośliwcy twierdzą, że ładniejsza, siostra Beatrice. Podobnie jak ona i kuzyni permanentnie obserwowana przez opinię publiczną.

W 2008 roku rozpętała się mała burza. Księżniczka zrobiła sobie rok przerwy w edukacji i ruszyła w świat. Alkohol, leniuchowanie na pięknych plażach, dziwne zabawy z koleżankami - nic dziwnego, że Brytyjczycy zaczęli zadawać sobie pytanie: kto za to płaci?

21-letnia dziś Eugenia wydaje się pokorniejsza, ale to tylko pozory. Legendy krążą o imprezach z okazji jej ostatnich urodzin. Widocznie brytyjscy monarchowie już tak mają.

Księżniczka Maria Laura Księżniczka Maria Laura fot. Eastnews

Maria Laura, księżniczka Belgii

Niewiele o niej wiadomo, ponieważ i ona, i jej matka jak twierdzy strzegą spokoju Marii Laury. Jest córką arcyksięcia Austrai-Este, Lorenza Habsburg-Este, oraz belgijskiej księżniczki Astrid Koburg. W kolejce do belgijskiego tronu zajmuje 8. miejsce.

Księżniczka Pauline Księżniczka Pauline AP/Lionel Cironneau

Pauline Ducruet, księżniczka Monako

Młodziutka monakijska księżniczka zapowiada się na prawdziwą piękność. Jest najstarszym dzieckiem księżniczki Stefanii i ochroniarza, Daniela Ducruet.

W maju skończy 17 lat, więc nie ma podstawy, by rozpisywać się o jej ekscesach. Pauline bardzo dużo czasu poświęca swojej największej pasji - gimnastyce.

Księżniczka Letizia Księżniczka Letizia AP/Tara Todras-Whitehill

Leitizia, księżniczka Hiszpanii

Owszem, Letizia ma męża i dzieci, więc nie jest już podlotkiem, ale jest tak zjawiskowa, że nie mogło jej zabraknąć.

Jej historia udowadnia, że swojego księcia z bajki można spotkać wszędzie i w każdym momencie życia. Z wykształcenia jest dziennikarką i temu zawodowi poświęciła sporą część swojego życia.

Jej pierwsze małżeństwo skończyło się porażką. Od 2004 roku jest żoną hiszpańskiego następcy tronu, Filipa Burbona, któremu urodziła dwie córki. Letizia stanowi dla Hiszpanek wzór elegancji i życia. Porównuje się ją nawet do Jackie Kennedy.

Crown Princess Letizia and Crown Prince Felipe of Spain, arrive at the Swedish Parliament's concert at the Royal Concert Hall in Stockholm, Sweden, Friday June 18, 2010. Crown Princess Victoria will marry Daniel Westling on Saturday, June 19. (AP Photo/Scanpix, Maja Suslin)  **  SWEDEN OUT  **
Fot. Maja Suslin AP

Kate Middleton, (przyszła) księżniczka Walii

Księżniczką jeszcze nie jest, ale lada moment się to zmieni. Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od najważniejszego wydarzenia w Wielkiej Brytanii. Książę William pojmie za żonę "dziewczynę z ludu".

Kate Middleton jest córką stewardessy i pilota. Dziewczyna poznała przyszłego króla na studiach w Szkocji i od kilku lat sporadycznie pojawiała się z nim przy różnych okazjach. W końcu ogłoszono zaręczyny i wielka ślubna machina ruszyła.

Przyszła księżniczka z miejsca podbiła serca zakochanych w monarchii Brytyjczyków. Jej stroje i dodatki od razu są kopiowane, bo każda dziewczyna marzy, by choć przez chwilę poczuć się jak wybranka Williama.

Madeleine, księżniczka Szwecji

Król Karol Gustaw XVI doczekał się dwóch córek i obie są równie piękne. Madeleine jest młodsza i w kolejce do tronu plasuje się dopiero na 3. miejscu za swoją siostrą Wiktorią i bratem Karolem Filipem.

Jest śliczną blondynką, do której wdycha niejeden Szwed, ale ona trafiła na takiego, który nie umiał tego docenić. W sierpniu 2009 roku Madeleine zaręczyła się z Jonasem Bergstroemem. Rok później pojawiły się informacje, że przyszły zięć króla zdradził swoją wybrankę z przypadkową dziewczyną. Zaręczyny zostały zerwane, a księżniczka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie udziela się dla UNICEF-u.

Wiktoria, księżniczka Szwecji

Księżniczka, a w przyszłości królowa. Piękna Wiktoria to nie tylko duma Szwedów, lecz także bezustanny temat ich rozmów. Jej osoba dwukrotnie wzbudziła niemałe kontrowersje.

Kilka lat temu zdjęcia jej wychudzonej sylwetki wprawiały w osłupienie. Początkowo dwór nie zdradził, czy Wiktoria jest chora, jednak z czasem przyznano to, co i tak widać było na pierwszy rzut oka - księżniczka cierpiała na bulimię i anoreksję.

Z choroby wyszła, ale znów zrobiło się wokół niej głośno, a to za sprawą romansu z osobistym trenerem. Po wielu latach Szwedzi i rodzina królewska oswoili się z myślą, że mąż przyszłej królowej nie jest szlachetnie urodzony i w czerwcu zeszłego roku odbył się ich ślub.

Księżniczka Charlotte Księżniczka Charlotte AP/LIONEL CIRONNEAU

Charlotte, księżniczka Monako

Najmłodsze pokolenie europejskiej socjety. Charlotte Casiraghi jest młoda, piękna i korzysta z życia, ile wlezie. Uważana jest za jedną z najlepiej ubranych kobiet wg. Vanity Fair, a w wieku 16 lat znalazła się na liście najlepszych partii do wzięcia.

Urodziła się w 1986 roku ze związku księżniczki Karoliny z jej drugim mężem, Stefano Casiraghim. W kolejce do tronu jest 4., zaraz za swoja matką i dwoma braćmi.

Uroda to jednak nie wszystko. Charlotte rozwija się jako dziennikarka. W tym celu przeniosła się na stałe do Londynu, a jej artykuły publikował m.in. The Independent.

Więcej o: