10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIESZ o Baracku Obamie

Wizyta Baracka Obamy w Europie budzi ogromne emocje. Mieszkańcy każdego kraju, który odwiedza prezydent USA wykazują nieustające zainteresowanie jego osobą. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was 10 mało znanych faktów o tej zacnej personie.

Jest fanem komiksu

Uparcie kolekcjonuje dwie serie Marvela - 'Spider-Mana' i 'Conana'. Podobno skupia się na co rzadszych egzemplarzach. Niestety, nie pokazał jeszcze swojej kolekcji.

[POD LUPĄ] Obama w Europie - wpadki, zdjęcia, filmiki >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Miał ksywkę: O'bomber

Skąd się to wzięło? 'O'bomber' brzmi podobnie do 'Obama', oznacza to mniej więcej tyle co 'Bombowiec' i odnosi się do jego spektakularnych wsadów z czasów gry w kosza podczas studiów. Do tej pory jest to jego ulubiony sport.

Zna język obcy!

Prezydenci Stanów Zjednoczonych nie są zazwyczaj wielkimi poliglotami (od czasów George'a Busha to wrażenie znacząco wzrosło), jednak Barack Obama posługuje się płynnie językiem obcym. Jest to hiszpański.

Z niejednego pieca 'chleb' jadł

Gdy mieszkał w Indonezji skosztował zarówno mięsa psa jak i węża. Poza tym w charakterze przekąsek chrupał smażone koniki polne. Smacznego!

Lubi dobre kino

Jego dwa ulubione filmy to 'Casablanca' i 'Lot nad kukułczym gniazdem'. Nowoczesny prezydent uwielbiający klasyczną kinematografię - to brzmi nieźle.

Eksperymentował z narkotykami

Jako nastolatek Obama próbował rozmaitych używek. Jak donosi 'The Daily Mail', między innymi marihuany i kokainy. Cóż, trzeba przyznać, że ma lepsze wyniki od naszego premiera. Swoją drogą, nie wygląda na to, żeby prezydent USA dalej brał. Chyba.

Jest 'potteromaniakiem'

Przeczytał wszystkie części Harry'ego Pottera. Nie wiemy, czy oglądał też filmy, ale mimo wszystko robi to wrażenie. Przynajmniej w przypadku Amerykanina z rocznika 1961...

Jest wielkim fanem boksu

Posiada eleganckie, czerwone rękawice bokserskie z autografem legendarnego Muhammada Alego. Czyż nie jest to swego rodzaju lans?

Warto dodać, że sam prezydent nie boksuje.

Dorobił do prezydenckiej pensji 3,8 mln $

W zeszłym roku zarobił razem ze swoją żoną 4,2 miliony dolarów. Pensja prezydencka wynosi 400 tys. rocznie. Resztę w zdecydowanej większości stanowiły zyski ze sprzedaży książek.

Swoją karierę rozpoczął jako lodziarz

Jego pierwsza praca? Lodziarnia Baskin-Robbins, w wieku kilkunastu lat. Od tego czasu autentycznie nie znosi lodów. Pewnie właśnie temu zawdzięcza swoją sylwetkę.

[POD LUPĄ] Obama w Europie - wpadki, zdjęcia, filmiki >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię Ptyś, lody Bambino, Kukuruku, guma Turbo - słodycze, których już nie ma >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię Tak wyglądają twarze ludzi tuż przed katastrofą samolotu! Zobacz [ZDJĘCIA] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: