Wasze wysiłki skupiły się przede wszystkim na zadaniach o profilu matematycznym. Przypomnijmy ich treść i Wasze najlepsze odpowiedzi.
Poprawną odpowiedź jako pierwszy podał skrot.myślowy, a jej wyjaśnienie przedstawiła
Drugie pytanie, pochodzące od rekrutera Jane Street Capital, w zależności od interpretacji było bardzo łatwe lub średniotrudne:
Niektórzy przyjęli, że spójnik ''i'' w wyrażeniu ''zer i jedynek'' oznacza alternatywę, a więc do rozwiązania można użyć zer i jedynek lub samych zer lub samych jedynek. Przy takim założeniu o odpowiedź nietrudno. Podał ją geonly: ''0 - podzielne przez wszystko, poza zerem''.
Gdy jednak ''i'' potraktujemy jako koniunkcję, do rozwiązania zagadki potrzebna jest nieco bardziej zaawansowana znajomość matematyki. Rozwiązanie podał m.in. 666kod666, który wyjaśnił, że:
Zagadkę z wchodzeniem po schodach uznaliśmy za najtrudniejszą, ale okazało się, że nie ma takich schodów, na które nie potrafilibyście się wspiąć.
Dla litecode zadanie stawiane kandydatom do pracy w Google to ''pikuś''. Oto rozwiązanie jego autorstwa:
Czyli, jak to zwięźle ujął skrot.myslowy: Q(n)=Q(n-1)+Q(n-2).
Z grą w rosyjską ruletkę nie mieliście problemów. Nie tylko podaliście poprawną odpowiedź, ale i wskazaliście na istotną nieścisłość w pytaniu.
Podpantoflem trzeźwo zauważył, że gdy proszą nas o strzelenie do siebie lub zakręcenie bębenkiem bez strzelania, oczywisty jest wybór drugiej opcji. Gdyby jednak po zakręceniu bębenkiem musielibyśmy pociągnąć za spust, wtedy dobrze byłoby skorzystać ze wskazówki 666kod666:
W odpowiedzi na tą zagadkę podaliście aż trzy rozbieżne rozwiązania:
Według obliczeń Skrotu.myslowego potrzeba dziesięciu gonitw (5+3+2), a według ciompka - sześciu. Nie podali jednak rozwiązań, dlatego najbardziej przekonujący zdaje się wynik podpantoflem (siedem gonitw), który uzasadnił go tak:
Jeśli macie pomysł na to, jak wybrać najszybsze trzy konie w sześciu wyścigach - czekamy na Wasze komentarze.
Ostatnią zagadkę udało się rozwiązać znanym nam już 666kod666 i skrotowi.myslowemu. Tylko oni wróciliby z tarczą z wyprawy do baru z rekruterem Susquehanna International Group. Przypomnijmy pytanie:
A oto rozwiązanie podane przez 666kod666:
Dziękujemy wszystkim za udział w rekrutacji, a autorom poprawnych odpowiedzi gratulujemy! Drzwi do klatek schodowych kariery stoją przed Wami otworem!