Kochankowie, romanse, skandale. Dużo skandali. Barwne losy rodu Grimaldich [18+]

To niewątpliwie najbardziej dysfunkcyjna rodzina królewska na świecie. Na porządku dziennym są skandale i romanse, a za koronowanymi głowami podąża korowód ich nieślubnych dzieci. Z niepokojącą regularnością powtarzają się też tragiczne wypadki. Niektórzy twierdzą, że nad rodem wisi klątwa i nikt z jej członków nie zazna nigdy szczęścia w małżeństwie. Przedstawiamy wam miłosne perypetie członków rodziny książęcej z Monako.

Przedmałżeńskie ekscesy księżnej Grace

Zanim Grace Kelly stała się stateczną księżną Monaco i matką trójki dzieci, była muzą Hitchcocka i nałogową łamaczką serc. Na ekranie chłodna i elegancka, poza nim, jeśli wierzyć plotkom, była nienasyconym wulkanem namiętności.

Listę jej kochanków czyta się jak who is who ówczesnego Hollywood. Piękna Amerykanka miała słabość do kolegów z planu. Uwiodła m.in. Clarke'a Gable, Marlona Brando, Franka Sinatrę i Binga Crosby'ego Raya Millanda oraz Tony'ego Curtisa. Nie gardziła też sławami z innych dziedzin - romansowała z tenisistą Sidney'em Woodem, producentem Anthonym Havelock-Halandem, muzykiem Richardem Bocellim i projektantem Olegiem Cassinim.

A jeśli obiekt jej zainteresowania był żonaty? Cóż, tym gorzej dla jego żony. - Nosiła białe rękawiczki, ale nie była święta - wycedziła przez zęby jedna z hollywoodzkich matron, której Grace uwiodła męża.

Ślub nie zdołał skłonić Grace do monogamii. Ponoć romansowała nawet z mężem swojej druhny. Zrozpaczonej przyjaciółce tłumaczyła później, że to wynik stresu po chorobie ojca.

Księżna zginęła w wypadku samochodowym w 1982 roku. Przez kolejne lata tematów tabloidom dostarczała trójka dzieci Grace i Rainiera - Karolina, Albert i Stefania.RELACJA NA ŻYWO ZE ŚLUBU ALBERTA I CHARLENE. TYLKO U NAS>>>

Pierwsze małżeństwo księżniczki Karoliny

Księżna Grace chciała wyswatać swoją najstarszą córkę z 16-letnim wówczas księciem Karolem z Wielkiej Brytanii. Młodzi nie przypadli sobie jednak do gustu.

Płcią przeciwną Karolina zainteresowała się kilka lat później. W trakcie studiów w Paryżu pochłonęło ją nocne życie, imprezy i kolejne romanse. W końcu usidlił ją Philippe Junot, z zawodu bankier, prywatnie playboy do kwadratu. Ponoć Junot założył się z kolegami o to, że doprowadzi młodą księżniczkę do ołtarza. Udało się.

Rainier i Grace ostro sprzeciwiali się temu związkowi. Książę przykazał nawet swoim ochroniarzom, żeby nie dopuszczali Junota do córki. 21-letnia wówczas Karolina była jednak zdecydowana i poślubiła starszego o 17 lat Francuza. Kilkanaście miesięcy później byli po rozwodzie i wzajemnie oskarżali się o niewierność.

Miłość jak z "Bodyguarda"

W 1991 roku książę Rainier osobiście przydzielił Daniela Ducrueta do ochrony swojej najmłodszej córki Stefanii. Wysoki, dobrze zbudowany, o ujmującym uśmiechu, Ducruet błyskawicznie przypadł Stefanii do gustu. Do tradycyjnych obowiązków ochroniarza szybko dołączył przywilej ogrzewania łóżka młodziutkiej księżniczki.

Na efekty nie trzeba było długo czekać - po kilku miesiącach Stefania zaszła w ciążę. - To szczęście o takiej intensywności, nie mam słów, żeby je opisać - mówiła rozanielona dziennikarzom. - Pierwszy raz, jak się spotkaliśmy, nie mogliśmy przestać na siebie patrzeć. A teraz z tego małego słodkiego brzuszka wyłoni się dziecko - wtórował jej Daniel.

Z małego brzuszka wyłonił się syn Louis, a dwa lata później córka Pauline. W lipcu 1995 po naciskach księcia Rainiera, para wzięła ślub. Już rok później byli po rozwodzie. Jak do tego doszło?

Daniel Ducruet w słodkiej pułapce

Małżeńska idylla księżniczki Stefanii skończyła się, gdy pewna trójka przyjaciół wpadła na pomysł zarobienia pieniędzy. Byli to: belgijska miss topless Muriel ''Fili'' Houtteman, fotograf Stephane de Lisiecki i jego asystent Yves Hoogewys.

Ich plan był prosty: Fili przyjechała do willi Ducrueta z niezapowiedzianą wizytą i uwiodła go pływając bez stanika w basenie. Jej koledzy zaczaili się w pobliskich krzakach z aparatem fotograficznym.

Zdjęcia, które zostały wtedy wykonane (najbardziej "niewinne" publikujemy u góry), spokojnie można zaliczyć do kategorii soft porno. Widać na nich jak biuściasta Fili i mąż księżniczki robią TO w basenie, przy basenie, na leżaku, na stojąco, na siedząco i w wielu innych pozycjach. Przedsiębiorcza szajka nakręciła też film, który do dziś krąży po portalach dla dorosłych. Wszystkie materiały zostały sprzedane włoskim i hiszpańskim tabloidom.

Księżniczka Stefania, jak łatwo przewidzieć, nie była zachwycona. Ducruet bronił się i twierdził, że ktoś mu dosypał czegoś do szampana, nie zdołał jednak udobruchać żony.

Na jej pocieszenie możemy dodać, że cała trójka została skazana za zwabienie Ducrueta w "słodką pułapkę". Francuski sąd uznał, że naruszyli jego prawo do prywatności.

Smutna księżniczka szuka miłości

Gorzka historia z Danielem Ducruetem nie zniechęciła Stefanii do poszukiwania miłości. W 1998 roku przyszedł na świat owoc tych poszukiwań: córka Camille. Stefania nie wskazała ojca dziecka w certyfikacie narodzin. - Czyżby sama nie wiedziała kto nim jest? - pytali złośliwi. Później okazało się, że ojcem dziewczynki jest inny pałacowy ochroniarz - Jean-Raymond Gottlieb.

Stephanie romansowała z kim popadnie - barmanami, lokajami, kelnerami, piosenkarzami etc.. Do najbardziej znanych zdobyczy należą aktorzy Jean Claude van Damme i Rob Lowe. Cierpliwość do najmłodszej córki stracił nawet książę Rainier i w 2003 roku wyrzucił ją z pałacu po tym, jak przespała się z ogrodnikiem.

Stefania niczym się nie przejęła i wyprowadziła się do nowego kochanka - żonatego tresera słoni. Razem z dziećmi zamieszkała przy jego cyrku gdzieś w okolicach Genewy. Gdy i ta namiętność wygasła, zainteresował ją młodszy o 10 lat giętki Portugalczyk - artysta cyrkowy Adans Lopez Peres. Wkrótce, mimo protestów Rainiera, zostali mężem i żoną.

I to małżeństwo nie przyniosło Stefanii szczęścia. Po niecałym roku tabloidy opublikowały zdjęcia księżniczki i jej nowego boyfrienda - żonatego krupiera Francka Brasseur.

Romanse Alberta

Zanim został księciem Monako, był uznawany za jednego z najbardziej pożądanych kawalerów na świecie.

Ach, co to były za romanse! Młody książę ''zaliczał'' hurtowo top modelki, aktorki, piosenkarki. Do jego najbardziej znanych zdobyczy należą Naomi Cambell, Claudia Shiffer, Brooke Shields, Elizabeth Hurley i Gwyneth Paltrow.

Złośliwi mówili jednak, że plotki o romansach są rozpuszczane przez monakijski dwór, by zataić homoseksualizm księcia. Sam Albert kwitował to śmiechem.

Książęcy bastard nr 1

Oprócz zamiłowania do pięknych modelek i piosenkarek książę Albert nie gardził też zwykłymi dziewczynami z ludu. W 1997 roku, podczas jednego z lotów z Nicei do Paryża, w oko wpadła mu pochodząca z Togo stewardessa Nicole Coste. Książę uprzejmie poprosił o jej numer telefonu i zaprosił ją do Monako.

Weekendowy związek trwał kilka lat, a zakończyła go interwencja księcia Rainiera. Podczas jednego z "pożegnalnych wieczorów" para poczęła syna Alexandra. Nicole przez jakiś czas utrzymywała dyskrecję, ale w maju 2005 roku, na miesiąc przed planowaną koronacją Alberta, wypuściła bombę.

"Paris Match" opublikował 10-stronicowy wywiad z Nicole, suto okraszony zdjęciami Alberta bawiącego się z synem. Stewardessa przedstawiła też wyniki testu DNA. Jak mówiła, zdecydowała się porozmawiać z mediami, bo Albert nie chce oficjalnie uznać dziecka. - Apeluję do jego serca i sumienia, myślę, że zrozumie, że to w interesie jego syna - mówiła.

Coste przyznała, że mieszka w paryskim apartamencie księcia i otrzymuje od niego pieniądze, a jednocześnie udaje związek z jednym z przyjaciół Alberta, by zachować prywatność. Radośnie ogłosiła, że planuje przeprowadzkę na francuską Riwierę, "by Alexandre mógł być bliżej ojca".

Książęcy bastard nr 2

Rok po tym, jak świat dowiedział się o istnieniu małego Alexandre, media zachłysnęły się informacją o tym, że w USA żyje kolejne nieślubne dziecko Alberta.

Niemniej zdziwiona była sama zainteresowana - 14-letnia Jazmin Grace. Zwykła nastolatka z Kalifornii nagle dowiedziała się, że jej ojcem jest bajecznie bogaty władca europejskiego księstwa. - To jak historia z ''Pamiętników Księżniczki'' - zachwycali się dziennikarze.

Matką Jazmin jest agentka nieruchomości Tamara Rotolo. Jak się okazało, na początku lat 90. pojechała na wakacje do Monako, gdzie poznała Alberta. Książę chciał trzymać ojcostwo w sekrecie, do czasu aż córka będzie pełnoletnia. Po przedwczesnym ujawnieniu ojcostwa Albert zaprosił dziewczynę do Monako. - Może przyjechać na kilka dni lub całkiem się tu przeprowadzić - zapewniał prawnik księcia.

Księżniczka Karolina odbija męża przyjaciółce

Drugi mąż Karoliny, Stefano Casiraghi, zginął tragicznie w wypadku motorówki w 1990 roku. Załamana księżniczka na wiele lat zaszyła się z trójką dzieci w domu.

Każda żałoba kiedyś jednak się kończy. Uwagę Karoliny przyciągnął książę Ernst von Hannover, prywatnie mąż jej bliskiej przyjaciółki Chantal. Szybko pojawiły się plotki o romansie - a to mieli lecieć razem do Bangkoku na romantyczną wycieczkę, a to widziano ich na kolacji w londyńskiej restauracji. Zawsze jednak sprytnie wymykali się papparazzim.

Do czasu. Gdy w 1997 roku tabloidy opublikowały pocałunek Ernsta i Karoliny, Chantal powiedziała ''dość'' i wniosła o rozwód.

Ernst w końcu oświadczył się, gdy Karolina zaszła w ciążę. Sześć miesięcy po ślubie na świat przyszła ich córka - księżniczka Alexandra.

Wszystko wskazuje jednak na to, że i ich małżeństwo jest skazane na niepowodzenie. Ernst zawsze miał problemy z dochowaniem wierności. Niedawno papparazzi sfotografowali go z rumuńską modelką Simoną, która pozuje w reklamówkach domów publicznych.

Wszystkie kobiety Berlusconiego. Zobacz zdjęcia >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: