Wszystkie twarze Wendi Murdoch

Wydaje się być cichą i skromną żoną, wspierającą swojego słynnego męża i pomagającą mu w interesach. To jednak tylko pozory - Wendi Murdoch potrafi zdobyć to, na czym jej zależy. By osiągnąć cel nie zawaha się iść po trupach - uwieść męża kobiety, która jej pomogła czy wyrolować pasierbów. Ma też zmysł do interesów i świetny gust.

Heroiczna lwica

Wendi Murdoch podczas przesłuchania swojego męża i pasierba siadła w drugim rzędzie i od razu ukradła cały show. "Kim jest ta mistrzyni drugiego planu z pięknymi nogami?" - pytali zafascynowani obserwatorzy. Potem było już tylko lepiej.

Gdy szalony komik Jonny Marbles rzucił się na Ruperta z talerzem pełnym pianki do golenia, wszyscy obecni na sali zamarli. Jego syn James odsunął się w przerażeniu. Ale nie Wendi - ona wyskoczyła jak rakieta i zdzieliła napastnika prawą ręką. Gdy policja wyprowadzała agresora Wendi delikatnie oczyściła twarz męża z pianki i utuliła jego głowę w dłoniach - relacjonowali obecni na sali dziennikarze.

"Jak lwica, heroiczna obrończyni", "Taka żona to prawdziwy skarb, jest lepsza od jakiegokolwiek ochroniarza" - zachwycały się media i internauci. "Lepiej nie wchodzić w drogę Wendi Deng" - skomentował jeden z członków komisji.

Ten incydent nie powinien nikogo dziwić. Wendi od najmłodszych lat wykazywała twardy charakter... >>>

Czego Murdochowie NIE powiedzieli? Ekspert od mowy ciała ujawnia [ZDJĘCIA] >>

Chińska lolita

W 1987 roku 16-letnia Deng Wen Di spotkała amerykańskie małżeństwo Jake'a i Joyce Cherry, którzy robili interesy w Chinach. Nastolatka poprosiła Joyce o lekcje języka angielskiego i szybko zaprzyjaźniła się z parą. Ci na jej prośbę zaprosili ją do USA, przyjęli pod swój dach i sponsorowali studia.

Wkrótce później Joyce zorientowała się, że relacje jej męża z młodszą o 30 lat Wendi wykraczają poza zwykłą przyjaźń. Odkryła też zrobione przez męża zdjęcia, na których nastoletnia Wendi wygina się w kuszących pozach w pokoju hotelowym w Guangzhou.

Wściekła Joyce kazała Wendi wynosić się z domu. Jake wyprowadził się zaraz po niej i wkrótce poślubił Wendi.

Ich związek nie trwał jednak długo - pięć miesięcy po ślubie Jake odkrył, że Wendi spotyka się z innym facetem. "Mówiła mi, że jestem dla niej jak ojciec, ale to nigdy nie będzie nic więcej. Kochałem tę dziewczynę" - żalił się potem Jake.

Rozwiedli się dwa lata później. Wendi miała już wówczas zieloną kartę, która umożliwiła jej legalny pobyt w Stanach i studiowała zarządzanie na prestiżowym Yale University.

Drogę Wendi do uzyskania zielonej karty w USA przedstawił w 2000 roku Wall Street Journal. Imperium Murdocha, którego gazety nie stronią od tanich sensacji, wydało kilka oburzonych pomruków. Sam Rupert był ponoć zszokowany - Wendi nie powiedziała mu nic o swojej przeszłości. >>>

Trzecia pani Murdoch

W 1998 roku Wendi była zaledwie stażystką w azjatyckiej odnodze medialnego imperium Murdocha. Jeden dzień zmienił wszystko. Przydzielono ją jako tłumaczkę podczas podróży Ruperta do Chin. Elokwentna, błyskotliwa i inteligentna - szybko zawróciła w głowie dwa razy starszemu miliarderowi.

Zauroczony Rupert rozwiódł się z żoną od 31 lat Anną Marią i poślubił Wendi na pokładzie swojego jachtu (jacht sprzedano potem Silvio Berlusconiemu).

Młoda żona dała starzejącemu się magnatowi medialnemu drugą młodość - zaczęła pilnować jego diety, nakłoniła go do regularnych ćwiczeń z trenerem i zmieniła jego garderobę. Ruperta odmłodziło też pojawienie się na świecie dwóch córeczek - Grace i Chloe.

Rupert Murdoch i Wendi Deng z córkami

Kilka lat temu media donosiły, że Wendi stoczyła ostrą batalię z dorosłymi dziećmi Ruperta z poprzednich małżeństw, by jej córki miały głos w rodzinnym funduszu powierniczym.

"Wendi ma silny charakter i potrafi pokłócić się z mężem, ale na co dzień jest kochającą i wspierającą żoną" - twierdzą jej współpracownicy. Wiernie trwała przy boku Ruperta, gdy ten walczył z rakiem prostaty. Ponoć zwierzyła się kiedyś koleżance, że jej mąż stosuje Viagrę, ale "tak naprawdę jej nie potrzebuje". Biograf Murdocha twierdzi, że nadal "kochają się do szaleństwa" dzięki wspólnej pasji do robienia pieniędzy. >>>

Wielbicielka luksusu

Małżeństwo z bajecznie bogatym potentatem medialnym stało się dla Wendi przepustką do świata blichtru i luksusu. Po ślubie zamieszkała w wartym 44 mln dolarów apartamencie Ruperta na Manhattanie. Energicznie zabrała się za odnawianie rozsianych po całym świecie apartamentów i penthouse'ów męża. Wyrzuciła uwielbiane przez byłą żonę Annę antyki i wybrała nowoczesne wzornictwo.

Nie żałuje też pieniędzy na ubrania od najlepszych projektantów, a magazyny dla kobiet chwalą jej prosty i wyrafinowany styl.

fot. AP

Do jej bliskich znajomych należą obecnie Ivanka Trump, Tony Blair, słynna pisarka Amy Tan, Bono, Nicole Kidman, królowa Jordanii Rania i Mark Zuckerberg. Wendi chroni życie prywatne i rzadko udziela wywiadów, ale chętnie fotografuje się ze swoimi sławnymi i bogatymi znajomymi na premierach filmowych i bankietach. W rozkoszny świat celebrytów wprowadziła także swojego wcześniej stroniącego od publicznych wydarzeń męża. >>>

Kobieta interesu

Wendi nie ogranicza się do roli żony bogatego faceta, ale sama też robi interesy. Po ślubie szybko awansowała w koncernie męża. Dziś nadzoruje internetowe inwestycje News Corporation. W Chinach służy Rupertowi za doradcę i tłumaczkę podczas spotkań z oficjelami. Współpracownicy twierdzą, że umiejętnie żongluje wszystkimi komórkami imperium Murdocha. Potrafi też wparować niezapowiedziana do gabinetu każdego menedżera i zacząć dyskusję o nowym przedsięwzięciu.

"Wendi Murdoch jest być może mądrzejsza od Ruperta Murdocha. Nie jest idiotką. Jest jak jego consigliere. Chroni go i jest bardzo zaangażowana" - mówi jedna z amerykańskich dziennikarek.

Na ekrany właśnie wchodzi wyprodukowany przez nią film "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" (na zdjęciu powyżej z aktorkami z filmu). To ekranizacja książki opowiadającej o losach dwóch przyjaciółek w XIX-wiecznych Chinach i rygorystycznych normach kulturowych, do których musiały dostosować się kobiety. Ambitna Wendi wyraziła nadzieję, że jej film osiągnie taki sukces jak "Slumdog. Milioner z ulicy".

Czego Murdochowie NIE powiedzieli? Ekspert od mowy ciała ujawnia [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: