Chora na autyzm dziewczyna dostaje ataku paniki. To, co robi pies, żeby jej pomóc... NIESAMOWITE!

Trudno jest przecenić dobrego przyjaciela. Zwłaszcza jeśli przy okazji jest najlepszym pod słońcem terapeutą i pocieszycielem.

Spodobało Ci się?

Ludzie cierpiący na autyzm codziennie walczą ze swoją psychiką. Nie sposób poczuć tego, co czuje osoba autystyczna, jednak obserwacje ich zmagań przynoszą druzgocące wnioski. Dlatego niezbędna jest wyrozumiałość i cierpliwość, a także fachowa pomoc. Zamknięci w sobie łatwo mogą odciąć się całkowicie od otaczającego ich świata, utracić kontakt z bliskimi. Jak się okazuje, bardzo pomocne w funkcjonowaniu z takimi zaburzeniami są też zwierzęta.

Dogoterapia jest już popularną metodą wspomagania leczenia, jednak warto o tym mówić, by zwiększać świadomość ludzi, że psy to nie tylko wspaniali towarzysze życia. To także doskonali terapeuci. Co widać na tym filmie. Dziewczyna, która cierpi na zespół Aspergera, dostaje ataku paniki. Z pomocą przybiega jej pies, który doskonale wie, co zrobić, żeby jej pomóc. Przytulając się do zwierzaka po chwili dziewczyna się uspokaja.

Jej pomocnik zachowuje się odpowiednio do sytuacji, można stwierdzić, że jest profesjonalistą. Jego pomoc jest po prostu bezcenna. Kolejny dowód na to, że zwierzęta mogą mieć na nas wspaniały wpływ.

Zobaczcie, jak ten pies przychodzi z pomocą!

 

Spodobało Ci się?

Zobacz wideo