Sprawdź, czy jesteś jak oni. Może właśnie zostałeś memem

Te memy szturmem podbiły serca internautów z całego świata, a szczególną popularnością cieszą się ostatnio w Polsce. Bo wszyscy mamy jakieś grzeszki na sumieniu...

Spodobało Ci się?

Każdy z nas ma chociaż jednego znajomego, który za każdym razem, kiedy spadnie śnieg, napisze o tym na Facebooku. Albo znajomych, którzy codziennie wrzucają zdjęcia swojego psa, kota, świnki morskiej, dziecka lub chociażby obiadu. Są też koleżanki, które notorycznie wrzucają ''selfie'' z podpisem ''Ale jestem brzydka'' . Czy ktoś nie ma kolegi pokazującego zdjęć swojego samochodu, albo chwalącego się kolejną w tym tygodniu wizytą na siłowni? Znamy to wszyscy . Ba, czasem sami też robimy podobne rzeczy. Co więcej, takie zachowania towarzyszą nam też poza siecią. I właśnie one zainspirowały powstanie memów takich jak ten:

Są proste w formie, nie wymagają wielkich zdolności graficznych, a jedynie zmysłu obserwacji ludzkich zachowań. I właśnie w tej prostocie leży ich siła. Każdy może je zrobić i wrzucić do sieci.

O co konkretnie chodzi? O to, żebyśmy brali dobry przykład z ludzi, którzy nie robią rzeczy, które innych denerwują. Tak jak ten kolega:

Bądź jak...Bądź jak... fot. via paczaizm.pl fot. via paczaizm.pl

Jak widać, zastanawia się nad tym co robi, dzięki czemu wyróżnia się od innych, mniej refleksyjnych istot. Jeśli wszyscy będziemy się zachowywać jak on, świat stanie się odrobinę lepszym miejscem - zdaje się mówić przesłanie tego i innych memów. Bądźmy po prostu mądrzy. No właśnie - '' Bądź mądry. '' - tak nazywa się fanpage, który w tym momencie ma ponad 130 tys. fanów na Facebooku. Stamtąd pochodzi większość memów, które później krążą po polskiej sieci. Jaki widać zapotrzebowanie na tego typu treści jest duże. Choć czasem zdarzają się pewne odstępstwa od wzoru:

Bądź jak...Bądź jak... fot. via kwejk.pl fot. via kwejk.pl

Zaczęło się od anglojęzycznego profilu Be like Bill , który obecnie ma prawie 1,5 mln fanów.

To jest Bill.

Bill nie krzyczy na telewizor, kiedy oglada piłkę nożną.

Bill wie, że gracze go nie usłyszą.

Bill nie jest upośledzony.

Bądź jak Bill.

To jest Bill. Bill nie krzyczy na telewizor, kiedy oglada piłkę nożną. Bill wie, że gracze go nie usłyszą. Bill nie jest upośledzony. Bądź jak Bill.

Bill ma również dziewczynę, Bellę:

To jest Bella. Bella ma konto na Facebooku. Bella postanowiła zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku. Bella nie wybiera zdjęcia, na którym jest półnaga, żeby dostać 300 lajków. Bella pozwala tylko Billowi oglądać się bez ubrań. Bella się szanuje. Bądź jak Bella.

Kolejny - Be like Emily - ma ponad 250 tys. wielbicieli, którzy mogą się dzielić z ich autorami pomysłami na kolejne memy. I robią to bardzo chętnie.

To jest Emily. Emily lubi grać w gry na Facebooku. Emily wie, że jej znajomi nie grają. Emily nie wysyła im denerwujących zaproszeń do gier. Emily jest mądra. Bądź jak Emily.

''Bądź mądry. Bądź jak Marcin'' to prosty przekaz, który pokazuje nam, czego nie powinniśmy robić, żeby nie działać na nerwy ludziom. Ale oczywiście to nie jest jedyna forma tego mema. Są też przykłady negatywne:

Bądź jak...Bądź jak... fot. via paczaizm.pl fot. via paczaizm.pl

I kto powiedział, że dobre wzory zachowań muszą brać się tylko z życia codziennego? Facecje załatwiły sprawę jak zwykle po swojemu i elegancko zaangażowały w całą sprawę Hioba:

I na sam koniec nie mogło oczywiście zabraknąć żartu z prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego:

Bądź jak...Bądź jak... fot. via paczaizm.pl fot. via paczaizm.pl

Na każdego coś się znajdzie. Bo każdy z nas może zostać takim memem.

Sztuka współczesna może zaskakiwać. Czasem nie wiadomo, czy widzimy dzieło sztuki, czy ze zwykły przedmiot. Myślicie, że się na tym wszystkim znacie? Sprawdźcie w naszym quzie:

Więcej o: