Przejazd kolejowy we Wrocławiu. Piesi przechodzą, auta przejeżdżają. Aż tu nagle wjeżdża szynobus [WIDEO]

Radio Wrocław opublikowało w internecie mrożący krew w żyłach film. Na nagraniu widać, jak szlabany na przejeździe kolejowym przepuszczają auta i pieszych wprost pod jadący pociąg.

Film do redakcji Radia Wrocław przesłał słuchacz. Zdarzenie miało miejsce w środę 7 czerwca ok. godz. 14:30 na przejeździe kolejowym na ul. Czajkowskiego we Wrocławiu.

Na początku filmu wydaje się, że wszystko działa prawidłowo - i sygnalizacja i rogatki. Ale po chwili sytuacja diametralnie się zmienia. Szlaban się podnosi, więc auta przejeżdżają na drugą stronę, a piesi przechodzą. Niespodziewanie zapala się czerwone światło - szlaban zamyka się i wjeżdża rozpędzony szynobus..

 

Radio Wrocław wysłało film do PKP PLK. Przedstawiciel spółki odpowiedział, że pracownik, który otworzył rogatki, odbył wszystkie niezbędne kursy i szkolenia z tego zakresu. - Do chwili wyjaśnienia całego zdarzenia został odsunięty od pełnienia obowiązków. Spółka traktuje zajście bardzo poważnie - czytamy w komunikacie przesłanym do Radia Wrocław.

Ta wyjątkowa przyjaźń trwa już ponad 25 lat